Skip to main content

Topic: Mini OSD / g-osd problem nakon flashanja (Read 2552 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mini OSD / g-osd problem nakon flashanja

Kupljen prije koji mjesec Mini OSD System w/GPS Module
i normalno je funkcionirao dok ga nisam probao flashati...

Inaće to je ista stvarčica kao Hobbyking G-OSD 3 Mini OSD System w/GPS Module,
Bar se tako prića.
E sad počinje moja drama, skinut je uOSD software for E-OSD+GPS / G-OSDII / Mini OSD with configurator i nakon uspješnog flashanja sa njime, na ekranu više nije bilo nikakvih podataka sa osd-a kao prije.

nakon toga skinuo sam silne extreme burnere i avrstudio, pa pokušavao podignut CL-OSD a open source osd software for E-OSD and G-OSD.
sve je preko programatora ok, on obriše, stavi novi epp i hex gore, lampice svijetle, i sa uOSD i cl-osd, i to sve kako ljudi spominju u temi, ali od OSD-a ni O za sada...

Vidio sam da je dr.Tom imao problema sličnih, ali jop nisam naišao u zadnjih 10.ak dana po internetu, na nikog sa sličnim problemom, ili je burned, ili proradi ćim prorade i lampice...

evo i FPV sistema koji koristim:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__21327__900MHZ_200mW_Tx_Rx_1_3_inch_CCD_Camera_NTSC_520TVL.html]900MHZ 200mW Tx/Rx & 1/3-inch CCD Camera NTSC 520TVL[/url]

sve je to na odvojeno napajanje 3S


ako neko ima ikakvu ideju, slobodno nek iznese, pa ćemo provjerit

hvala,
frane

Odg: Mini OSD / g-osd problem nakon flashanja

Reply #1
izgleda da je tokom skidanja zaštite bio oštečen pozitivni vod od video signala na pločici, pa sam zalemio most preko ploćice, sad ide sve ko podmazano

 8)

Odg: Mini OSD / g-osd problem nakon flashanja

Reply #2
Ajde bravo, drago mi je da si pronašao gdje je kvar i to sredio.
Nego reci ti meni što si na kraju zadržao gore: cl-osd ili u-osd ?

Odg: Mini OSD / g-osd problem nakon flashanja

Reply #3
u-osd je gore, neznam šta bi mu falilo još, voltaža se može fino kalibrirat, i podržava sve šta i normalan osd
ima i drugi tab Display gdje moš grafički micat stvari i slagat po ekranu kako ti paše  :o

Odg: Mini OSD / g-osd problem nakon flashanja

Reply #4

Zgodno je to da kad možeš rasporedit podatke po ekranu kako ti paše. :)
Čekam  da mi stigne curent senzor od Rc-timera , pa ćemo se malo i sa time pozabaviti.

Odg: Mini OSD / g-osd problem nakon flashanja

Reply #5
sad meni stiže minimOSD sa apm-om pa ću onda curent sensor opalit gore, to mi je za sad najsočnija informacija :D

Odg: Mini OSD / g-osd problem nakon flashanja

Reply #6
Useo sam ovaj mini osd sa HK.
Naravno upute su ko i inače katafakingstrofa

Kako i gdje se spaja RSSI koji prikazuje signal?
sa GPS-a idu dvije žice na prijemnik, pretpostavljam da sa njega dobiva napon 5V?

Za prikazivanje napona druge baterije ne piše od koliko do koliko taj napon može biti, jer ak sam skužio spaja se direkt na bateriju, pošto je napajanje osd-a tj. priključak na prvu bateriju do 12V, dal mogu drugi priključak staviti na 4s abteriju da prikazuje njezin napon.
Btw imam dc-dc modul sa 4s na 3s

Odg: Mini OSD / g-osd problem nakon flashanja

Reply #7
možeš do 5 ili 6S nisam siguran, iako je meni uvjek bila jedna čelija na tome, pa sam mogo otprilike pratit stanje...
P.S. provjeri kalibraciju, zna dosta krivo pokazivat

Odg: Mini OSD / g-osd problem nakon flashanja

Reply #8
Ok, fala.
A kamo se spaja RSSI na prijemnik?

Odg: Mini OSD / g-osd problem nakon flashanja

Reply #9
A koji prijemnik imaš, dali ima rssi ?


Odg: Mini OSD / g-osd problem nakon flashanja

Reply #11
Nikud ne spajaš jer taj prijemnik nema RSSI izlaz.