Skip to main content

Topic: go pro i phantom slikanje (Read 2016 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

go pro i phantom slikanje

jednu stvar nikako da nadem na internetu, imam phantoma verzija 1.1.1 i hero 3+ silver edition
u dolasku mi je t2d gimbal, e sad jel postoji kakva mogucnost da se pomocu fpv opreme koja je nekako spojena na go pro
slika slicno kao i kog modela phantom 2 vision, naravno tu odraduje link preko mobitela stvar a jel postoji neka fora da se to izvede sa
ovom mojom opremom, neki kabal, kontroler kaj mi treba da tako spojim...

Odg: go pro i phantom slikanje

Reply #1
Gopro ima mogucnost spajanja preko wifija na aplikaciju na mobitelu, ali
a) ne smijes ostavit upaljeni wifi na kameri jer ne zelis da ti interferira s 2.4gHz linkom za upravljanje quadom
b) slika kasni (manje nego na trojci, ali ipak), bitno je da ne kasni ako ces letjet fpv.
Dakle, ukratko, ne. Osudjen si na neki od videolinkova (5.8gHz npr.), za koje koristis transmiter na quadu koji ima video ulaz u koji bodes gopro pomocu kabla za par usd, i prijemnik koji ima izlaz na neki monitor ili naočale.


Odg: go pro i phantom slikanje

Reply #3
koliko te ja kužim ti bi nešto ovako
http://www.flytron.com/rc-shutters/194-gopro-rc-shutter.html

to je prvi link koji im google izbaci, vjerojatno ima i jeftinije...

Code: [Select]
GoPro remote shutter

Radi sa hero3 white jedino od trojki i to nije rc shutter nego samo pali i gasi kameru, a kamera mora bit u opcijama namještena da nakon paljenja počme snimati ili slikati, u tome je fora, samo nije nikakva fora za fpv jer kada je zgasite, onda zgasite i snimanje i isporuku live slike.
Potreban je mod na kameri, treba se prikačit na kontakte od shutter tipke, zatim dalje ide rc sustav a može i mali relej da se to sve galvanski odvoji, bez moda ostaje solucija micro servo koji pritisne tipku shuttera na zapovijed rc komandi.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: go pro i phantom slikanje

Reply #4
E bas mi to treba nesto sto ima tu mogucnost virtualnog prsta koji slika u zraku jer nije problem izvadit sliku iz videa ali nije max rezolucija koju kamera moze isporucit u modu slikanja