Skip to main content

Topic: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ] (Read 19634 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #15
Nakon što sam pogledao ovaj filmić,mislim da moja HobbyKing HK-6X  stanica ima bolje gumbiće i finije palice od ove 9xr aka "PRO" :D  :D :D :D.Dobro je Coljo reko ,bolje Taranis ;) :D,šteta $$$$$ 8)

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #16
Ma da se razumijemo, 9xr je super stanica, ako covijek uzme obicnu, ali pro mislim da ne vrijedi te novce!

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #17
Ak sam ja dobro shvatio pricu pro ima neke hardverske prednosti u usporedbi s taranisom.
Jaci procesor, vise memorije, itd ...
Kad bi znao da su potenciometri na gimbalima isti, tj. da su gimbali kompatibilni, idealno bi bilo iskombinirati plocu od 9XR pro, gimbale od taranisa, i dodatni ekran za telemetriju, sve u 3d printanoj kutiji koja bi bila nesto izmedju pult i palac velicine, tako da se ne mora imati dodatna nosiljka, a da se mogu ruke sa strane naslonit, i da nije prevelika.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #18
Na koje prednosti si mislio i po cemu ima vise memorije pro?

Taranis puno vise nudi i kvalitetniji je 100 puta!

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #19
Puno ti je isplativije i bolje uzeti taranis i preslozit u drugo kuciste!

Imam taranis i mogu samo reci da je stanica bolesno dobra i kvalitetna!

Imao sam 9xr i u usporedbi s taranisom, to je obicna igracka!

Iskreni savjet, uzmi taranis i neces pozalit!




Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #23
Moja je stigla jučer.
Neću ju moći još dugo isprobati jer mi je modul na putu, a prijemnici na back orderu.
Ono šta sam da sad vidio:
Ersky9x je skoro isti er9x, sa malim, ali zato značajnim unapređenjima
Tipke rade dobro, bolje nego na običnoj 9xr.

Vidio sam YT review jednog "stručnjaka" koji tvrdi da je dobio stanicu s neispravnom menu tipkom jer kad stisne kratko menu tipku na osnovnom ekranu ne desi se ništa. Da je ikad koristio er9x ili bar pročitao manual znao bi da na osnovnom ekranu kratki pritisak menu tipke nema nikakvu funkciju.

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #24
Pitanje.

Što uopće znači "Bolji gimbali"?

Ja sam nezahtjevan korisnik, imam premalo vremena  za letiti itd.

Jedino što sam primjetio jest da kad ne diram palice, one pomalo osciliraju. Tj. očitavam malo vrijednost 0, pa 0.1, pa 0.2, pa opet na 0.
Isto tako, nakon što radim palicama i pustim ih, ne vračaju se u istu vrijednost (ali blizu). Tj. palica u sredini mi je bila 0, te nakon rada s palicama, biti će vrijednost npr -0,3. Zatim opet radim s palicama, pa će vrijednost biti -0.1.

Izmislio sam vrijednosti čisto radi ilustracije.
Meni osobno to ne smeta, niti primjećujem na modelu.

Ovako, fizički nemam zamjerke, ništ ne škripi, klima se u prazno itd.

Eh da, radi se o 9x stanici tako da sam pomalo zaspamao. No, pitanje se odnosilo na gimbale.

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #25
Od gimbala se očekuje upravo to, da se uvijek vrate u 0.
Ako letiš helić, sa FBL-om, ako se palice ne vrate u 0 onda swash "curi" na tu stranu.
Prema svemu što sam pročitao taranis ima bolje gimbale.
Ja sam imao 9XR sa orange modulom i pokušao sam voziti mcpx-a s tim, ali je bilo upravo problema s "curenjem". Kod aviona to nije toliko bitno.


9XR Pro ima noviji hardware, procesor je jači, više memorije za buduće nadogradnje, kojekakve priključke za proširenja, npr bluetooth preko kojeg može slati telemetriju, I2C za što god ti padne na pamet (upravljanje naginjanjem stanice preko žiroskopa), rotacijski enkoder, ima već riješena glasovna upozorenja, vibraciju, ...
Tu ima svakakvih informacija od samog dizajnera hardwera:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2019298&page=3
Inače za sada nema velikih razlika u firmwareu pa su funkcionalno sasvim usporedive da ne kažem iste.
Vjerujem da će 9XR pro "fork" otići na stranu gdje ga taranis više neće moći pratiti zbog razlika u hardwareu.


Zato razmišljam o ploči iz 9XR pro a gimbale iz taranisa.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #26
Od gimbala se očekuje upravo to, da se uvijek vrate u 0.
Ako letiš helić, sa FBL-om, ako se palice ne vrate u 0 onda swash "curi" na tu stranu.

Da, Shimpa mi je objašnjavao i to je logično.

Za sada ne mislim ići na bolju stanicu. Koliko sam u hobiju, 9x mi je sasvim dovoljna. 


Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #28
Deda je legenda!

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #29
Pa čuj, duplo skuplja od prve generacije, a ne nudi ništa toliko novo, telemetrija sa kablovima, govor kao sa google-a....Taranis za istu cijenu kao ovaj s modulom, jeftina i ružna plastika...dobro im je i rekao.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.