Skip to main content

Topic: Graupner MC-12 Crko? (Read 3863 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Graupner MC-12 Crko?

Pozdrav drugari,


Imam problema sa Graupnerom. Naime prilikom testa da li mi radi veza stanica -prijemnik-servaći, prije nego to sve uvalim u avion, servoi se vrte non-stop. Prvo sam mislio da je problem u praznim baterijama, ali sam ih ponovno sve napunio i ponovio test i dešava se isto.  Dakle, kada je stanica ugašena, servoi miruju, kada ju upalim, kao da ima smetnje, servoi trzaju ili se polako miču po kutu rada vamo-tamo.


Imao tko sličan problem?  Ošla možda stanica ili neš u njoj? Ko mi to može čekirati da znam na čemu sam?


Stanica je Graupner MC-12 
 :'(




Odg: Graupner MC-12 Crko?

Reply #1
35 ili 40 MHz?  Antena stanice je prebilzu prijemnika, tj. da li se stvar smiri kada se udaljiš?
D.

Odg: Graupner MC-12 Crko?

Reply #2
 35  MHz   64 kanal


Test rađen na nekih  2 m   razmaka.  Koliko bi se trebo maknut.   Prije par godina je radilo i tako i to na stolu sve najnormalnije. Sad baš ne želi.  Probao i na stolu, a poslije i vani (da isključim mogućnost smetnje).

Odg: Graupner MC-12 Crko?

Reply #3
I dva metra je dovoljno... tako nešto znalo se dešavati, tako na 10 cm ili tu negdje. Jedino kaj mi pada na pamet je da pokušamo sa mojim prijemnikom, odnosno stanicom na 64.. pa da vidimo koja kombinacija radi ok.
A da nisi ukopćao PCM na stanici (ako je to novija, mogla bi imati?)?
Možemo se ćuti, pa dodješ da to provjerimo. Pivica je u friškaću...itd  ;)

D.

Odg: Graupner MC-12 Crko?

Reply #4
Probaj kanal promjenit ... nama je jednom kristal krepo ... i slicno sra*e je bilo!

Odg: Graupner MC-12 Crko?

Reply #5
A da nije ukljucen servo test na stanici? Probaj prebacit na drugi model, pa probati!

Odg: Graupner MC-12 Crko?

Reply #6
Mislis da ta stanica ima servo test?

Odg: Graupner MC-12 Crko?

Reply #7
Nemam drugi kristal za probati  nazalost.  Iako mi to nije palo na pamet, a moglo bi biti.
Ne znam ima li servo test. Nisam ga nasao u prirucniku, ali istini za volju, nisam ni pregledao sve predetaljno.


Ne bi li se prilikom servo testa trebali dešavati pravilni pomaci? Ovo djeluje poprilično random, kao da odašilje scrambled  signal i  prijemnik ne zna što bi s tim  ???


Jel moguće da se to dešava zbog preslabih baterija, premalo napunjenih ?

Odg: Graupner MC-12 Crko?

Reply #8
Pobjednik ovog malog "pogadjanja"  je Bubi.    Crko kristal u prijemniku.
Bio danas u "hangaru" kod Diogena pa je on izveo nekoliko cross-testova i eliminacijom je utvrđeno da je kvarc kihnul.
Ni ne čudi obzirom da mu se nožice "malo mrdaju". :D


Enivej, hvala D. na pomoći.

Odg: Graupner MC-12 Crko?

Reply #9
E sada treba iskoristiti pažnju na ovom topicu i postaviti dva pitanja:

1. Ima li netko Futaba kompatibilan kvarc za prijemnik , kanal 64 (35 MHz)

ili pak

2. Ima li netko kvarc za Graupner stanicu, ovaj puta kanal 68 ( mi rješavamo onaj drugi za prijemnik)

D.

Odg: Graupner MC-12 Crko?

Reply #10
Budem provjerio ... mada mi to jos koristimo ... zapeli smo u vremenu ... jos nam je 95% opreme na 35MHz ;)




Odg: Graupner MC-12 Crko?

Reply #11
BuBi   ima li kakvih novosti možda? 


 

Odg: Graupner MC-12 Crko?

Reply #12
Drug Krešimir ako ti ikaj paše od ovoga sa slike drage volje ti poklonim da možeš nastavit letuckanje..., ako
ne paše Krešimiru možda nekom drugom treba pa se nek slobodno javi.
Ne pitajte ništa o specifikacijama jer nemam pojma koga, čega, komu, čemu i sa čime paše... osim da dobro navlači prašinu  :D 8)

Odg: Graupner MC-12 Crko?

Reply #13
Hvala!   Imas mail :D

Odg: Graupner MC-12 Crko?

Reply #14
RP4S1 bi trebao biti OK ako je sint, a mislim da je.
Ovaj drugi mi izgleda kao 40MHz.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG