Skip to main content

Topic: Kabel izmedu video prijemnika i antene? (Read 1487 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kabel izmedu video prijemnika i antene?


Koliko vidim, ovdje ima puno ljudi koji se razumiju u to podrucje, pa bh trebao pomoc.
Naime, zelim antenu sa video prijemnika nesto malo udaljiti od same tiskane plocice kako bih je mogao pozicionirati po zelji. Znam da imam opciju jednostavno uzeti produzni koaksijalni kabel sa konektorima i spojiti ga izmedu antene i video prijemnika ali tu se javlja problem gubitaka, a ujedno mi treba zaista kratak kabel, svega nekoliko centimetara.
Nekakvom logikom sam isao da mi je zgodnije odlemiti postojeci SMA konektor sa tiskane plocice, zalemiti tamo koaksijalni kabel koji ce na drugom kraju imati SMA konektor za antenu.
Moje pitanje je mogu li to uciniti, na sto trebam paziti i ako itko tko se razumije u to moze dati kakav savjet.


Hvala.

Odg: Kabel izmedu video prijemnika i antene?

Reply #1
Sto se stvarno nikome ne da odgovoriti? Uvjeren da ipak puno ljudi zna podosta o ovakvim stvarima  ???

Odg: Kabel izmedu video prijemnika i antene?

Reply #2
gubitke ces imati u oba slucaja, ali ne moraju biti znacajni. da ne duzim, po mom misljenju bi ti najbolje bilo da nabavis kablic koliki ti treba ako se vec radi o par centimetara, i jednostavno navrnes.

sto je veca frekvencija to je osjetljivija na prekide kabla, znaci spojeve i lemove, pa ako bas nisi car precizne lemilice, ne lemi ako ne moras.

Odg: Kabel izmedu video prijemnika i antene?

Reply #3
Kako kaže storm9a, ako brljavo zalemiš koaksijalac na pločicu imat ćeš veće gubitke nego da koristiš kabelčić sa konektorima. Na 5.8GHz svaki milimetar se računa i lako je izgubiti par dB ako ne zalemiš kako treba.