Skip to main content

Topic: Flysky fs-t6 vs Flysky fs-i6? (Read 32482 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Flysky fs-t6 vs Flysky fs-i6?

Reply #60
Razumio sam, kad oduzmem gas na palici koliko mu treba na avionu da reagira. Iskreno nisam obračao pažnju, kad budem testirao domet pratiću i to na obadvije stanice.
Sent from my GT-S5570 using Tapatalk 2

Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Flysky fs-t6 vs Flysky fs-i6?

Reply #61
Razumio sam, kad oduzmem gas na palici koliko mu treba na avionu da reagira. Iskreno nisam obračao pažnju, kad budem testirao domet pratiću i to na obadvije stanice.
Sent from my GT-S5570 using Tapatalk 2


Vidiš ja to odmah skužim jer volim preciznost ;D .Recimo moja HobbyKingova HK-6X stanica ima takav odaziv da mi je to jedino što mi malo smeta,jer kad na većoj udaljenosti oduzmem gas ono negdje desetinka sekunde prođe dok motor reagira na moju komandu na stanici tj . palici.I još jedno pitanje a nisam tražio po NETU,dali netko već trpa LI-PO baterije u tu stanicu ili je to recimo nemoguće ,možda zbog kučišta ili trenutno neodgovarajuće LI-PO baterije što se tiće napona,da recimo u stanici nešto izgori od preopterećenja.Vrlo mi je interesantna stanica kao početniku a tako vidim u njoj dosta potencijala za malo novaca što je danas u ovo vrijeme bar za mene normalno jer gledam na svaku lipu i kunu :( .

Odg: Flysky fs-t6 vs Flysky fs-i6?

Reply #62
Ovo u vezi dometa,po meni je super domet,jer ako si Zagia jedva vidio onda je to to 8) ,mrak :) .Netreba ti više od te stanice 8) za te novce .Ali opet netko će reći ,pa ima telemetriju,pa zašto onda nebi i FPV?Eto samo tek toliko ukratko.I da ,sviđaju mi se gripovi na palicama tj. same palice izgledaju profi ;D .I jedno pitanje,kada si dignuo Zagia skroz u zrak,i kada si  odpustio gas do kraja znači ugasio motor ,koliko je trajalo to kada si pomaknuo palicu skroz dolje i kada si čuo da se motor ugasio,znači odaziv ,ono ,spustiš palicu i koliko je to trajalo.Jel se odmah ugasio ili mu je nešto sitno vremena trebalo da shvati što si napravio .Ako me nisi razumio probat ću to onda nekako drugačije formulirat u pitanje.Hvala

Brzina zvuka ovisno o temperaturi zraka je 320-350m/s, normalno je da imaš kašnjenje koje čuješ ( to ne znaći da odziv elektronike kasni )

Odg: Flysky fs-t6 vs Flysky fs-i6?

Reply #63
Ovo u vezi dometa,po meni je super domet,jer ako si Zagia jedva vidio onda je to to 8) ,mrak :) .Netreba ti više od te stanice 8) za te novce .Ali opet netko će reći ,pa ima telemetriju,pa zašto onda nebi i FPV?Eto samo tek toliko ukratko.I da ,sviđaju mi se gripovi na palicama tj. same palice izgledaju profi ;D .I jedno pitanje,kada si dignuo Zagia skroz u zrak,i kada si  odpustio gas do kraja znači ugasio motor ,koliko je trajalo to kada si pomaknuo palicu skroz dolje i kada si čuo da se motor ugasio,znači odaziv ,ono ,spustiš palicu i koliko je to trajalo.Jel se odmah ugasio ili mu je nešto sitno vremena trebalo da shvati što si napravio .Ako me nisi razumio probat ću to onda nekako drugačije formulirat u pitanje.Hvala

Brzina zvuka ovisno o temperaturi zraka je 320-350m/s, normalno je da imaš kašnjenje koje čuješ ( to ne znaći da odziv elektronike kasni )
E vidiš Plavi,provjerit ću sa servima onda. :) Hvala za INFO :)

Odg: Flysky fs-t6 vs Flysky fs-i6?

Reply #64
Slično ti je sa munjama i grmljavinom ( ako ti to nisu stariji objasnili ), kad vidiš munju počni brojati ( broj u sekundi ) i taj broj podjeli sa 3 = udaljenost u km

ILI taj broj pomnoži sa brzinom zvuka ( 320-350m/s)

Vidiš munju, izbrojiš 12 = 4 km od tebe
s(m)=12(s)*340(m/s)= 4080m

Vidiš munju i ne stigneš brojati = sprženi Mario

Odg: Flysky fs-t6 vs Flysky fs-i6?

Reply #65
Slično ti je sa munjama i grmljavinom ( ako ti to nisu stariji objasnili ), kad vidiš munju počni brojati ( broj u sekundi ) i taj broj podjeli sa 3 = udaljenost u km

Vidiš munju, izbrojiš 12 = 4 km od tebe
Vidiš munju i ne stigneš brojati = sprženi Mario
hahaha.ok :D ajd nećemo sad o tome,ipak je tema o karakteristikama stanice,a o munjama možemo u "birtiji" :D ,meni su objasnili tako  da je svaka sekunda odprilike jedan kilometar,eto,svatko na svoj način računa :D :D :D :D :D

Odg: Flysky fs-t6 vs Flysky fs-i6?

Reply #66
Evo dva interesantna linka:


Prvi je programiranje FS-I6 za letece krilo konfiguraciju.


A drugi je opsto za Flysky, pa ko voli nek razgleda ima svega od Flysky ja, od transmitera do podesavanja i hakovanja.


Pozdrav

Odg: Flysky fs-t6 vs Flysky fs-i6?

Reply #67
Kako mi je u međuvremenu stigao i simulator za kolegu, naravno da sam instalirao na svoj komp i šta mi se nesviđa kod fs-i6 MORA biti upaljena dok vježbaš na sim >:( . Bateriju popapa dok kažeš keks :(
Turnigy 9x se sama upali kad spojiš sa kompom ali ne troši bateriju.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Flysky fs-t6 vs Flysky fs-i6?

Reply #68
Evo ovako drage kolege, stanica FS-i6 je savršena za početnike, imam FUTABU (stara raga) koja još savršeno radi ali nema mix-eve, kupio ovu FS-i6 i radi savršeno i na simulatoru i u stvarnosti, domet za sada istestiran cca dokle vidiš model (jedrilica raspona 180cm), ima korekcije i ispravke greški. Za novce koji su dani za nju i prijemnik koja ime telemetriju, mix za flapsove, elevone i sl. savršena za početnike. Obično početnici odustanu baš zbog vaših forsiranja skupim stanicama, ova trenutno zadovoljava sve moguće početničke potrebe. Ono što me začudilo kod stanice radi na principu hopinga frekvencija tako ako ih i imaš puno oko sebe nema gubljenja ni smetnji u signalu i točno ti na "displeju" prikaže koliko je posto bilo greške i koliko je puta morala mjenjat frekvenciju, alaram za napon baterije prijemnika i sl male stvari. Stanicu koristim već par mjeseci i meni odgovara.  TKO VOLI NEK IZVOLI !!!!


Pozz kolegama !!!!
Sve više znan a sve manje mogu

Odg: Flysky fs-t6 vs Flysky fs-i6?

Reply #69
Evo ovako drage kolege, stanica FS-i6 je savršena za početnike, imam FUTABU (stara raga) koja još savršeno radi ali nema mix-eve, kupio ovu FS-i6 i radi savršeno i na simulatoru i u stvarnosti, domet za sada istestiran cca dokle vidiš model (jedrilica raspona 180cm), ima korekcije i ispravke greški. Za novce koji su dani za nju i prijemnik koja ime telemetriju, mix za flapsove, elevone i sl. savršena za početnike. Obično početnici odustanu baš zbog vaših forsiranja skupim stanicama, ova trenutno zadovoljava sve moguće početničke potrebe. Ono što me začudilo kod stanice radi na principu hopinga frekvencija tako ako ih i imaš puno oko sebe nema gubljenja ni smetnji u signalu i točno ti na "displeju" prikaže koliko je posto bilo greške i koliko je puta morala mjenjat frekvenciju, alaram za napon baterije prijemnika i sl male stvari. Stanicu koristim već par mjeseci i meni odgovara.  TKO VOLI NEK IZVOLI !!!!


Pozz kolegama !!!!


Nisam rekao da neradi na simulatoru dobro, nego da troši bateriju i ja ne forsiram skupe stanice , radio sam usporedbu između te dvije stanice par postova prije i to je nastavak zapažanja. Stanica vrijedi te novce, to stoji ;)
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.


Odg: Flysky fs-t6 vs Flysky fs-i6?

Reply #71
Flysky FS I6 radi sa starijim risiverima i tri kanalnim od FS-GT3B i sa 6 kanalnim FS-R6B samo se menja stariji protokol AFHSD protokol.


FS-GT3B ide prvo na update za lipo a onda na update na 8 kanala.


Pozdrav

Odg: Flysky fs-t6 vs Flysky fs-i6?

Reply #72
Imam problem s dometom FS-i6 i fs-iA6 prijemnikom.
Dakle maximalni domet bez i jedne prepreke je 200 metara, znaci mora biti opticka vidljivost, a kad se okrenem leđima prema prijemniku a stanicu drzim ispred sebe tako da tijelo bude prepreka domet je najviše 100-150 metara.
Imam samo jedan prijemnik pa ne mogu testirati s drugim prijemnikom, antene su kao nove nisu ni savijene ni nista.
Zna li netko u čemu bi mogao biti problem?  :'(


Odg: Flysky fs-t6 vs Flysky fs-i6?

Reply #73
Loša antena ili na prijemniku ili na stanici. Može ona izgledati perfektno izvana, netko mora da je zeznuo u proizvodnji.
Najbolja varijanta ti je da posudiš prijemnik od nekoga da eliminiraš krivca, jer ako je i  dalje isti problem onda do antene na stanici.

 

Odg: Flysky fs-t6 vs Flysky fs-i6?

Reply #74
 Test prijemnika moze i sa starijim modelima koji idu sa flysky t6. Ako nemas novi model. Samo na tx zameni stariji mod frek hopinga i testiraj. Ako nije prijemnik onda transmiter ima ladan lem na anteni. Proveri setinze na tx. Ili vrati sve na fabricko.
Pozz