Skip to main content

Topic: Phoenix 2000 (Read 10391 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Phoenix 2000

Evo ja kao totalni početnik, na savjet kolege koji se bavi iključivo surfanjem po facebooku i čestim podbadanjem stranice Vlade RH, odlučio sam pokušati ući u ovaj hobi sa ovom elektro jedrilicom.
Stigla je za 7 dana sa HK EU skladišta i u ponedjeljak 19.01.2015. mi je pokucao dostavljač na telefon.


Kutija ko kutija, lijepo spakovano.
uputa naravno nema, pa sam skinuo sa HK, mada nisu potrebne, lako se snaći sa svim.


Dakle, ovo je novija verzija Phoenixa, novi motor gore 1050KV (stari je bio mislim 850KV) i mada piše da je to motor promjera 28 mm na stranicama, nije, ovaj je 3536, poboljšana montaža motora sa aluminijskim odstojnicima (stari motor se grijao pa je topio trup), na elevatoru je 11g servo (na starom je bio 9g), 30A regler (opet, na starom je bio od 20) i još neke sitnice.


Sastavljanje modela zahtjeva malo više vremena, a ne kako kažu da se može sklopiti za sat vremena.
Pogotovo ako se ugrađuju flapsovi (za koje vam je potrebno još 2 serva) na što sam se i ja kao totalni početnik odlučio.


Najbolje od svega je što je trup kompletan od plastike, što mu daje veliku čvrstoću . Također, nema ljepljenja, sve se montira sa priloženim vijcima.
Slike sastavljanja nisam stavljao, jer se tu nema što posebni ni slikati, sve je ionako u uputama.


Također, ako se odlučite da ju želite koristiti kao klasičnu jedrilicu, u paketu se nalazi i samo nos kojeg prišarafite naprijed umjesto propelera i spinnera, i to je to, može na padinu.


Problem može biti namještanje CG-a, jer s novom elektronikom i motorom, model je teži na nosu, i sa preporučenom baterijom od 1300-1800mAh je jednostavno pretežak na nosu, iako sam bateriju pomaknuo do kraja unazad.
Morat ću dodati oko 30 g na rep da bih ga podesio za let.


Sad dolazi onaj dio nestrpljenja i čekanja ljepšeg vremena da ga po prvi puta poletim.








Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Phoenix 2000

Reply #1
Jako lijep model i ja ga imam doma  ali naravno nije nov i u ovakvom stanju(starija verzija) :) ,elegancija i brzina :) su mu odlike,mana  mu  je da se kućište motora brzo pojede i onda motor počne vibrirat i skakat,izgleda da su kod ovoga to popravili i još  nemam flapsove  pa je ga treba znati usporiti  kod spuštanja,dosta je brz  ;) eto toliko ukratko,uživaj u letu  8)

Odg: Phoenix 2000

Reply #2
Eto potkralo se grešaka o motoru i regleru, dakle nije 1100KV motor već 4035 850 KV.
Također regler je od 20 A.
Pomislio sam da je regler preslab, spojio svoju telemetriju, gas do kraja, kad ono povuče max 11A  :). A već sam ga mislio zamijeniti.
Nema druge nego čekati lijepo vrijeme. Složio sam si crow za slijetanje na krilima, pa valjda neće biti toliko brz pri ateriranju.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Phoenix 2000

Reply #3
Nadam se da će biti nekakvih snimki letenja sa novom pilom ;) :) .Sretno na prvom letu :) .

Odg: Phoenix 2000

Reply #4
11A na 3S =~ 120W,  na modelu od cca 1 kg - sretno.


850kV motor treba bar 13-14" prop da pokaže što može - jasno i esc veći od 20A.


Taj 4035 je i uzrok što je model nosat, a korisna snaga daleko ispod moguće.


U takav model ide cca 2836 ili 3530 oko 1000kV, 12x6 ili sl. I sa 3S dobiješ preko 200W - i nemaš problem preteškog nosa (i cijeli model je lakši).


Nemoj se previše veseliti tim trupovima od puhane plastike - kad pukne ni bog ga ne zakrpa.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Phoenix 2000

Reply #5
Nećeš vjerovati,ali ja i moj kompić smo pokrpali takav trup na Phoenixu 2000 bez ikakvog problema ;) .A što se tiće motorizacije dovoljan je stock propeler i nekih 1000 KV maksimum 1300 KV jer sve više je nepotrebno jer onda dobiješ jurilicu a ne finu jedrilicu.Baterija dovoljna za ovaj model je 2200 mAh 3S kao neki standard a mi smo ga vozili  čak i na 2S 1000mAh  bateriju,služila je da model samo dignemo u zrak na određenu visinu ugasimo motor i lijepo jedrimo,kad se spusti opet ga dignemo i nastavimo jedrit koristeći pritom vjetar u nos.Super elegantna jedrilica,preporučan :) ,jedino dijelovi tipa krila su jako skupi,na jednom njemačkom dućanu su bili 64Eura ,što je preskupo.

Odg: Phoenix 2000

Reply #6
Maiden konačno napravljen.
Kao što faldomak kaže, motor je uzrok težine na nosu, i tu je u pravu.
No model uistinu ne treba motor veće snage, dapače, ovo ga bez problema podigne na željenu visinu (da, ne može vertikalno u zrak, ali nije mi to ni želja), uz minimalnu potrošnju baterije.
Ovakav setup omogućava puno dulje letove. Model doslovno sam poleti iz ruke, elegantno, stabilno i bez bilo kakvog zanošenja ili gubitka visine.
Ukratko, da bih koristio 1800mAh bateriju, morao sam dodati na repu (u trupu) 20g olova, i s time je onda model bio izbalansiran za CG.


Zadovoljan sam s time kako leti, sa spuštenim flapsovima i aileronima za 1mm jedri lijepo i stabilno, butterfly ga lijepo uspori pri slijetanju i to bez naginjanja u bilo koju stranu, slijeće kao po tračnicama.
Mislim, za tu cijenu od 95$, da je model idealan i za početnike, i za one koje žele opuštene i dugotrajne letove s modelom.



Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Phoenix 2000

Reply #7
20 grama olova u repu = oko 60-80 grama viška težine u nosu, ukupno oko 100 grama dodatka.
Baterija od 1800 mah 3S teži oko 150 grama, a od 1300 mah 3S je 100 grama.
Motor je definitvno overkil, 2826 bi bio negdje donja granica, optimum je 2836 oko 1000 do 1400 kv, tako da se iskombinira sa 12*6 elisom ili slićno.
Sklopive elise na HK ne postoje, molim ovo shvatiti doslovno ! Potražiti MP JET ili nešto u toj klasi, to je i po 20-30 grama lakše na nosu, a osim toga se ne trese i ne guta struju bez učinka.

Cijela ova dorada bi bila negdje oko 50 $, a to je skoro pa cijena kit-a bez setupa za Phoenix 2000 !

Konačna razlika bi se mogla biti da je model lakši za 150 ili čak 200 gr ! Na jedrilici raspona 2M koja po deklaraciji teži skoro 1 kg,to je   je JAKO velika razlika. Po zimi se to možda i ne osjeti, ali ćim sunce zagrije sve postaje jasno.

Damir


Odg: Phoenix 2000

Reply #9
Ja sve više razmišljam izvadit motor pa se šlepat i slopat ali onda moram servače vraćati iz repa naprijed :D


Ima ko u Zg ko bi šlepal? :)

Odg: Phoenix 2000

Reply #10
kad ćeš ga prodavat ?  :D :D

Odg: Phoenix 2000

Reply #11
Nek coljo složi dechatlona pa nek te šlepa :)
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Phoenix 2000

Reply #12
Nema više Decathlona :D

Odg: Phoenix 2000

Reply #13
Ja sve više razmišljam izvadit motor pa se šlepat i slopat ali onda moram servače vraćati iz repa naprijed :D


Ima ko u Zg ko bi šlepal? :)


Ne moraš vadit motor, samo skineš spinner, u kompletu se dobije i nos za slope. Motor ti taman onda pravi dobar balans, inače bez njega bi morao dodavati olovo.
Servači nisu odostraga već ispod krila.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Phoenix 2000

Reply #14
Varadero imam ja Phoenixa a servače sam namontirao na sami kraj repa kako ne bi morao dodavati olovo u nos :)


Ako premjestim sve živo skroz naprijed i povadim višak, bit će taman za ove naše "jadne" slope uvjete, a ako me netko pošlepa bit će i termike!