Skip to main content

Topic: Početnik traži pomoć (Read 25311 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #90
Najbolje je to u pocetku kad jedva cekas letit pa onda 0-24 samo radis na tome i mislis na to ... Dobro dosao u klub zarazenih!
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #91
Hahahahaha, sta je tako ocito?!?
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #92
evo i ja se potpisujen haha,stalno mislin o tome..curi san se popea na glavu :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form


Odg: Početnik traži pomoć

Reply #94
Samo dva
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #95
Evo, ustabilio sam vertikalac, sad je fino po pravim kutem :) Donja žica ide skroz, i gornja je zalemljena u donju.


[attach=1]


Nisam našao 2 panja, ali nisam ni daleko, uglavnbm cg je namješten prema vašim uputama, tnx!


[attach=2]


Mislim da je model spreman. Ja još nisam, evo vježbam svaki dan od kad je stigao simulator, cca 2-4 sata dnevno. Ako bude sve ok, možda maiden za vikend, negdje daleko daleko od ljudi  ;D


Ima li neka lista provjere/testova na što da obratim pozornost kod modela prije prvog leta?
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #96
Provjeri sve kontrolne površine, da li se kreću u dobrom smjeru, da li su šipke dobro učvršćene za rogove.
Gas do daske i lansiranje iz ruke, kao na ovom mom videu na 1:16


3 years in RC


i to je to.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #97
Sve rečeno,samo... OČU ONAKAV BALANSER!!!!
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #98
Evo nadam se moj poslijednji post prije maidena :)


Dakle, težina modela je oko 530g. Pratio sam sve vaše upute, donekle se ispraksirao na simulatoru, pa idem probat sta cu drugo  ;D


Koliko procjenjujete da mogu biti u zraku sa defaultnim predloženim setupom (2200 3S, D2826-6 2200kv, 6x4 prop.)


Ako vrijeme posluži sutra je moj maiden, lako za avion  8)
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #99
sam hrabro nema straha  ;)

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #100
Koliko češ biti u zraku? Ja ti želim od srca da budeš dok ne isprazniš bateriju, neki desetak minuta, ovisi od vožnje. Želim ti vedro nebo i sretno!
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #101
podosta prhko djeluje taj model, meni za hvatanje prakse nekako bolje zvuce modeli kao zagi koji imaju vise selotejpa i cvrsci nos ... ja sam se naucio letjeti na twin-boom pusheru sa gomilom selotejpa, i nikako ga nisam mogao dovoljno strgati da prestane letit ... najveci problem je bio kad se od udara odlijepio jedan boom ali je to rijeseno grijanjem vruceg ljepila upaljacem i letenje je nastavljeno za 2minute

u svakom slucaju sretno ;)

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #102
@hrvoje: Sad je gotovo, al svakako mi se ovaj model svidio više nego zagi ili nesto drugo. Ipak bit je uzivati u kreaciji, sta ne? Ja bi najrađe neki warbird, al pomalo ;)


Opremit ću se ljepilima i sličnim, pa kud puklo da puklo, zalijepit ćemo :)


Hvala svima na podršci!
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #103
Bez kfm2 profila oko 8 min,sa njim sam izvlacio i do 12min.
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #104
svak leti i radi ono što mu se sviđa, meni je zagi drag zato što može jedriti, jednom prilikom bio je topal dan sa malo vjetra letio 40 minuta jednom baterijom, služila mi je samo da ga dižem u visinu povremeno

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.