Skip to main content

Topic: E-Flite UMX Whipit DLG (Read 5432 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

E-Flite UMX Whipit DLG

Ovo bi mi mogao biti model koji je stalno u prtljažniku od auta, pa kad god uhvatim vremena, malo bacakanja.
I za razumnu cijenu (a ne kao Libelle) od 70$ BNF (sorry, samo za okorjele Spektrumaše).


http://www.youtube.com/watch?v=2nBGNkhswGA



Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: E-Flite UMX Whipit DLG

Reply #1
Nadam se da ima neka kemija da se slozi na ostale stanice? (a da nije Spektrumov modul)?

Odg: E-Flite UMX Whipit DLG

Reply #2
Teško, budući da je to all-in-one pločica (prijemnik,serva,esc) od Spektruma.





Jedino neka kemija sa nano servima i prijemnikom za druge stanice , ako postoji.

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: E-Flite UMX Whipit DLG

Reply #3
Ovakvi all-in-one su najčešće čiknšit. Prije nekoliko dana, od 3 slićna (Super Micro) samo smo dva uspjeli bindati, ugrađeni esc-i su problematični, a treći koji je baš najslićniji ovome gore samo blinka crvenim led-om i pravi se da nas ne razumije  :'(
Imam nešto slićno za 35 MHz i to još radi, ali se kuži jedino sa svojom stanicom (HobbyZone) što je čudno na 35 MHz FM PPM.
Ukratko - all-in-one, što god da crkne izgubio si vjerojatno cijeli modul.

@Whipit DLG
simpatićan čukac, to je klasa mikro DLG 600 mm, ima takvih projekata na RCG.
Može se pogledati i ovdje Nano DLG: http://www.pcm.at/Nano/index.html  ; tu je i nacrt: http://www.pcm.at/downloads/Bauanleitungen/NANO-BA-Dtsch.pdf

Ako se nekome ne svidja trup od balse i rowinga, prednji dio od tankog špera i u njega ubosti kedericu do repa. Sve ostalo isto, 500 mm raspona...
Damir

Odg: E-Flite UMX Whipit DLG

Reply #4
@Diogen
Sve ovisi o proizvođaču. Jeftini kineski all-in-one možda jesu čikinšit, no Horizon Hobby grupacija (Parkzone, E-Flite....) i njihovi modeli su izuzetno kvalitetni i dugovječni.
Govorim naravno, iz osobnog iskustva.
Imam njihove modele Micro Spitfire i Micro ASK-21 jedrilicu, u oba su takve stvari ugrađene (još i sa stabilizacijom u sve 3 osi) i uredno ih žuljam i letim već 2 godine, nikad problema.
Imao sam i helikopter, Blade Nano, ista priča, mali 3D flybarless helić, igrao se sn njim dosta (a kupio polovnog) i onda dalje prodao. Kolega ga i dan danas leta, bez problema.
Jedan od razloga zašto volim i preporučam drugima kupnju Spektrum stanice su baš ta gomila BNF modela, malih i velikih (mada veliki imaju ugrađen klasični prijemnik, kao moj Hawker Hurricane). Svi njihovi modeli su dosta skuplji od kineskih ekvivalenata, ali su stvarno i kvalitetniji i dugotrajniji, vrijede svake lipe.

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: E-Flite UMX Whipit DLG

Reply #5
@Varadero: kasnije smo probleme koje imamo sa Super Micro pronašli i na RCG i recenzijama na HK. Nisu se potrudili ukloniti prepoznate nedostatke !!!

HH je sigurno kvalitetniji, kao i ovaj DLG iz topic-a. Moj je prijedlog da se može nešto slićno izraditi, pa ubaciti 'struju' koji već imamo.

Damir

Odg: E-Flite UMX Whipit DLG

Reply #6

 ''Moj je prijedlog da se može nešto slićno izraditi, pa ubaciti 'struju' koji već imamo''.

Damir



Mini dlg iz samogradnje kao npr ''Mimi'' ima daleko veće mogućnosti u odnosu na prezentirani model.
Vjerojatno je slaba zainteresiranost za samogradnju, koja bi usput bila puno jeftinija od kupovine modela.
 Brz način života, nedostatak volje i povoljna cijena gotovih modela je ipak presudna.

Odg: E-Flite UMX Whipit DLG

Reply #7
Eh, danas su ljudi opterećeni s poslom, nije to više kao prije da se radi od 6-14, pa si onda slobodan do sutra ujutro, danas rijetko tko dođe s posla prije 6, a i poslije toga te još natežu na mobitel i svašta nešto. Subota je normalan radni dan za većinu ljudi (osim državnih službi) tako da i ona otpada, pa ti ostane samo nedjelja.
Od tuda i nedostatak vremena za samogradnje, nedostatak znanja i stjecanja znanja (opet zbog vremena), pa onda ako su tu još i djeca i živiš u stanu gdje nemaš nekakvu garažu ili radionicu....sve to skupa, što bi rekli "zapadnjački način života", utječe na slabiju zainteresiranost za samogradnju, kad već postoje gotovi proizvodi.
Pjavljuju se instant letači, zahvaljujući sve jeftinijim stvarčicama iz Kine, kojima je zabava malo letiti i hvaliti se pred drugima, bez da stvarno ulaze modelarstvo i letenje.
I koji, na žalost, ne paze na sigurnost sebe i drugih sa svojim letjelicama.
Važno im je samo koliko lajkova će dobiti na facebooku :(


 
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: E-Flite UMX Whipit DLG

Reply #8
Pojavljuju se instant letači, zahvaljujući sve jeftinijim stvarčicama iz Kine, kojima je zabava malo letiti i hvaliti se pred drugima, bez da stvarno ulaze modelarstvo i letenje.
I koji, na žalost, ne paze na sigurnost sebe i drugih sa svojim letjelicama.
Važno im je samo koliko lajkova će dobiti na facebooku :(