Skip to main content

Topic: 2.4GHz 2 Watt Signal Amplifier for DJI Phantom (Read 6313 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 2.4GHz 2 Watt Signal Amplifier for DJI Phantom

Reply #15
Futaba koju imas ima cini mi se 100mW (20dBm) pa ako dodas 13dB gaina pojacala koje imas onda dobijes 33dBm ili 2w.
Ta matematika stima.

Druga prica je to sto za pojacalo koje imas preporucuju 4dB slabiji signal od tvojeg kao maximalni ulazni koji je dopusten.
Dok traje - traje  8)

Pa sto ne organizirate jedno mjerenje te opreme pa znate jednom za uvijek...

Odg: 2.4GHz 2 Watt Signal Amplifier for DJI Phantom

Reply #16
Sto se mene tice - testirao sam ga u "naturi"  8) , radi upravo ono sto bi i trebao raditi - bez obzira koja je izlazna snaga!! Ako je prejak signal za ulaz, stavit cu t-conector i  splitat signal na jednu zasebnu antenu, pa nek se kolju koja ce antena pricati sa modelom (antena sa pojacala ili antena sa prijemnika), dok je god tu RTH jaja su do poda :)

LP
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: 2.4GHz 2 Watt Signal Amplifier for DJI Phantom

Reply #17
Futaba koju imas ima cini mi se 100mW (20dBm) pa ako dodas 13dB gaina pojacala koje imas onda dobijes 33dBm ili 2w.
Ta matematika stima.

Druga prica je to sto za pojacalo koje imas preporucuju 4dB slabiji signal od tvojeg kao maximalni ulazni koji je dopusten.
Dok traje - traje  8)

Pa sto ne organizirate jedno mjerenje te opreme pa znate jednom za uvijek...

Nemaš beda s Futabom (Fasst) i s pojačalima, prije pojačala su ukupno 3 konektora (na pojačalu, na stanici, na modulu) 20cm kabela, to je taman 3-4dB gušenja prije ulaza, a i ima več (vidim po modelu na displayu) 170 radnih sati, također bi napomenuo da futabin fasst režim rada ima gotovo idealnih 50-50% omjer signal-pauza i nema full duplex switchanja budući da nema telemetrije, ali upravo ovih 50-50 takva pojačala vole i to im je idealno za rad te nema grijanja i "špricanja". Mogu bez problema koristiti mobitel na wi-fi-ju pored futabe i pojačala dok je router u drugoj sobi i ništa se ne kolje, također i na terenu provjereno sa ostalim kolegama modelarima, dok recimo turnigy 9x i takvo pojačalo posve druga priča.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: 2.4GHz 2 Watt Signal Amplifier for DJI Phantom

Reply #18
Nemaš beda s Futabom (Fasst) i s pojačalima, prije pojačala su ukupno 3 konektora (na pojačalu, na stanici, na modulu) 20cm kabela, to je taman 3-4dB gušenja prije ulaza, a i ima več (vidim po modelu na displayu) 170 radnih sati, također bi napomenuo da futabin fasst režim rada ima gotovo idealnih 50-50% omjer signal-pauza i nema full duplex switchanja budući da nema telemetrije, ali upravo ovih 50-50 takva pojačala vole i to im je idealno za rad te nema grijanja i "špricanja". Mogu bez problema koristiti mobitel na wi-fi-ju pored futabe i pojačala dok je router u drugoj sobi i ništa se ne kolje, također i na terenu provjereno sa ostalim kolegama modelarima, dok recimo turnigy 9x i takvo pojačalo posve druga priča.

Kakav je točno problem sa 9X modulom i wifi boosterom?
Pitam jer sam imao u planu uzeti Suhans ili neki sl. kad mi zatreba malo više dometa. Telemetriju imam preko 3DR telem i prek OSD-a tako da 9X nebi htjeo mjenjati ako radi sa boosterom.