Skip to main content

Topic: CNC setup (Read 12912 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: CNC setup

Reply #15
jel ona zelena rucna busilica vibro?


Odg: CNC setup

Reply #17
ne ,mislim na busilicu koja moze sluziti kao vibrator. :D



Odg: CNC setup

Reply #20
odlično!!!




Odg: CNC setup

Reply #21
bravo majstore, a što ćemo rezati, rezati, rezati ..... F-???? ili Mig -
 
 
lp
 
Toni
 


Odg: CNC setup

Reply #23
reže ko prava  ;D

sretno sa MIG-om, izrežite ga što prije,
pa onda nakon nešto testiranja u zraku možda da ponudiš i izrezane kitove za slaganje za razumnu cijenu, to bi bio potez  8)

Odg: CNC setup

Reply #24
Bravo Plavi , majstore !


A kako samo fino polako reže... naslažemo Kempora u stack (FIFO, LIFO) i možemo puuuno pive posušiti dok makina izreže ! :D

Damir

Odg: CNC setup

Reply #25
 ;) baš tak ( Diogen i Tomislav )

Biće i jedno i drugo, za sada se još igram i proučavam temperature i brzine .
Zahvaljujem na posjeti Toniju i HSaragi koji su jučer došli malo pogledati i okusiti čari radione  :D a da nebi grlo bilo suho Toni je dofurao finog crnjaka,
valjda mi zato zadnja špindla tolko bježi  :D .

Odg: CNC setup

Reply #26
Malo igranja sa CNC-om.
Pokušj rezanja trupa za Mirage i ususnika zraka ( kao što rekoh igranje sa otpacima stiropora i podešavanje brzine i temperature )
 

 

 

 

 

 

 

 

Odg: CNC setup

Reply #27
lijepo, ide ti....vidim da se ufuravaš lagano u miris spaljenog stiropora  ;)


na videu kolko sam videl, ideš malo presporo, ne znam kolka ti je brzina, ali probaj ne ići ispod 3mm u sekundi....
ja režem stirodur sa 3,2mm u sekundi, dok stiropor režem na 3,4mm/s ili 3,6mm/s.....

temperaturu isto trebaš smanjiti.....   u principu temperatura žice mora biti čim manja, a dovoljna da se žica ne savija kod rezanja, tj. da nemaš kašnjenje žice na sredini bloka stiropora.....

ja sam si to jednostavno riješil..... tak da si samo zapišem napon na na 2 decimale koji reguliram....za različite širine blokova

najbolji test ti je da režeš običan valjak, mali valjak recimo 4-5cm promjera......  i temperatura ti mora biti taman da ti je promjer valjka jednak po cijeloj dužini.....
ako je promjer valjka na sredini manji onda ti je žica prehladna.... tak da trebaš početi od manje temperature i povečavati da bude taman.....



Odg: CNC setup

Reply #29
Hvala za info Dex

Miris skurenog stiropora mi je jako dobro poznat jer kad režeš ručno onda si i bliže paljevini  :D
Ovo na videu je prvi rez sa nepodešenom temperaturom, poslije podešavanja ( softverski ) stvarčica radi ko beba.
Software ima baždarenje temprature tako da sam se danas igrao sa postavkama za stiropor 30kg i to radi fino.


Pozz