Skip to main content

Topic: Samogradnja Drona - pomoć (Read 7156 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Samogradnja Drona - pomoć

Pozz. Trebao bih dron i razmišljam o samogradnji. Koliko je to pametna ideja obzirom da sam totalni početnik? Radit sam ili potražit nekog da mi to odradi?

Odg: Samogradnja Drona - pomoć

Reply #1
Pozdrav,
prvi korak:


-->Forum-->predstavite se--->
A ovisi sto zelis sa quadom koja velicina i to, te najbitnije kakav si sa "zlatnicima"  :)



Odg: Samogradnja Drona - pomoć

Reply #2
Pozz. Robi iz Zagreba. S financijama sam slab, al kaj treba nabavit cu prije ili kasnije. Dron trebam što prije odnosno po mogucnosti kroz mjesec dana. Imam svoj news portal u usponu i htio bi nabaviti i dron da budem prvi ko ce izvjestavat dronom. :) S portalom pratim dosta prosvjede, deložacije i tak to i dron mi tu jako dobro dodje za napravit snimku ili sliku iz zraka. Nabavio sam si syma-u i zadovoljan sam, ali malo teže s njom odradim mirne snimke pa sam razmisljao mozda radije probat napravit nesto vece s vecom nosivosti pa da mogu namontirat i neku ozbiljniju kameru.

Odg: Samogradnja Drona - pomoć

Reply #3
O jeez, znam da nisi svjestan toga ali toliko toga je krivo u tom tvom planu... Da skratim pricu, letjelice su opasne, trebaju saaaaati i saaaati u zraku da bi znao sa njima upravljat a i onda nisu za grad i medu ljude nego sto dalje od istoga. Brijem da ce prva prica o tvom droneu biti na tudim portalima o tome koja pizd... se dogodila jer si uletio u to. Nemoj zamjeriti na gruboj iskrenosti nego doooobro se nacitaj o ovome prije ulaska. Googlaj Drone accident, naza flyaway, lipo malfunction, drone crash...

 

Odg: Samogradnja Drona - pomoć

Reply #5
Pa sa symom sam zasada letio ok. Imam ga vec nesto preko 6 mjeseci i istina jako puno sam morao letit da naucim. Naravno da kad letim gledam da nisam iznad ljudskih glava, a i kad dodje do pada reagiram. Imao sam dosta padova pa sam se i padat istrenirao. :) Naravno da nisam bedast da bih i sa tim novim odmah "na cestu". Svakako budem proucio padove i to.

Odg: Samogradnja Drona - pomoć

Reply #6
Ma ne radi se o bedastom nego o tome da je to dosta rizicno. Ljudi koji godinama lete zaziru od letenja na mjestima koja su tebi realno najzanimljivija, i kad to spojis sa medijskom izlozenosti takvih evenata, svi jedva cekaju da okrenu kamere u tebe koji imas kvar... A to vidi zabranama, kaznama itd. za tebe ali i za one koji ne lete na takvim mjestima.

Odg: Samogradnja Drona - pomoć

Reply #7
Imas ti dozvolu za letenje na tim mjestima?
Pretpostavljam da nemas pa ti predlazem da ovakve dogovore vrsis offline...

Odg: Samogradnja Drona - pomoć

Reply #8
OK, odustajem....

Odg: Samogradnja Drona - pomoć

Reply #9
Pa sa symom sam zasada letio ok. Imam ga vec nesto preko 6 mjeseci i istina jako puno sam morao letit da naucim. Naravno da kad letim gledam da nisam iznad ljudskih glava, a i kad dodje do pada reagiram. Imao sam dosta padova pa sam se i padat istrenirao. :) Naravno da nisam bedast da bih i sa tim novim odmah "na cestu". Svakako budem proucio padove i to.

Kak reagiraš?
Još nisam vidio da netko trenira padanje  ??? .

Odg: Samogradnja Drona - pomoć

Reply #10
Ipak si pitao na pravom mjestu.
To je pohvalno.
S vremenom ćeš dobiti sve odgovore na ovom forumu.
Vremenski okvir ti je premali za samogradnju, a kažeš da love nemaš previše, to ti je kontradikcija, ili jedno ili drugo, ne može brzo a jeftino.
Sva upozorenja shvati ozbiljno.
Prouči dio foruma koji se odnosi na novi pravilnik koji regulira bespilotne letjelice.
Prouči dio foruma koji se bavi multikopterima.
Onda nabaci opće zahtjeve za tvoju buduću letjelicu pa ćeš dobiti konkretnije odgovore.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Samogradnja Drona - pomoć

Reply #11
Jos si rekao da hoces letjelicu koja ce moci nositi malo kvalitetniji aparat. Takva letjelica nije ispod par tisuca eura. S tim da mora imati minimalno 8 motora ako mislis letiti u naseljenom mjestu i naravno sada po novom zakonu treba ti i dozvola koja se isto ne moze dobiti preko noci i za đabe. Prvo prouci sve na forumu o tome pa onda tek razmisli dali se to vrijedi praviti. Ako odmah krenes sa nekom tako velikom i skupom letjelicom znaj da ces izgubiti puno novaca zato sto ces pasti 100%

Odg: Samogradnja Drona - pomoć

Reply #12
Clan manje, ljudi malo manje agresivno treba nastupati sa odgovorima...

Odg: Samogradnja Drona - pomoć

Reply #13
Mislim da nisam bio agresivan koliko objektivan.

Odg: Samogradnja Drona - pomoć

Reply #14
Zna li netko koji je news portal u pitanju?

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.