Skip to main content

Topic: LEXUS - POVRATAK U BUDUĆNOST  (Read 2363 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: LEXUS - POVRATAK U BUDUĆNOST

Reply #1

Hvala Toni na videu


Lijepo za vidjet ...
Teško, ali bilo bi lijepo doživjet' da takav način kretanja profunkcionira i svuda naokolo,
po normalnim cestama i podlogama, a ne samo iznad ''specijalne podloge'' !
Koja će to onda bit revolucija !! Ma k'o na filmu... ;)
 

Odg: LEXUS - POVRATAK U BUDUĆNOST

Reply #2
To bi stvarno bilo cool i korisno. Letenje je prije bilo nezamislivo, a vidi nas danas. Sviđa mi se kako je rečeno u  reklamnom videu: nemoguće - znači da će samo duže trajati. Tko zna. Možda jednom.  
 

Odg: LEXUS - POVRATAK U BUDUĆNOST

Reply #3
Vrlo zanimljivo, na žalost pre skupo za običnog smrtnika.

Više mi se sviđa ideja sa žiroskopom i jednim ili dva kotača. Poanta kotača kao prastarog izuma je u vrlo maloj površini trenja - osovina. Veličina kotača je zaslužna za prijenos energije, kao i dobar kontakt sa površinom. Dakle, trenje gdje to želimo, ili odstustvo trenja gdje nije poželjno.

Mene osobno bi radovalo da napravim bicikl sa dva električna pogona, tako da mogu ići i uzbrdo na baterije. Dodatak žiroskopa bi možda dodao stabilnost, no nije nužno (bilo bi lijepo čekati na semaforu bez potrebe da bicikl podržavam nogama).

Bicikl u odnosu na sve dosadašnje monocikle, "Solo", "Monowheel" i ostale srodnike na dva kotača - prednost je što 'sjediš i ideš' u odnosu na stojanje na tim pomalo klimavim kotačima. Još da je cijela stvar modularna, tako da mogu dodati kotač, dva i pretvoriti na brzinu bicikl u tricikl ili bicikl sa prikolicom - u slučaju potrebe prijenosa većeg tereta. Tako bi mogao na izlet bez da pretrpavam bicikl.

Osim toga, sa modularnom tehnologijom, bilo bi moguće napraviti 'Follow Me' robot, koji bi slijedio u stopu glavni bicikl (mothership). Na njega stavim modele aviona i lijepo se odvezem do mjesta za letenje. Dok letim, ostavim bicikl da se puni na solarnim panelima, koji bi se teoretski mogli ugraditi okolo na biciklu (gdje god je to moguće), ili dodatno 'sjenilo' koje bi ujedno bilo solarni panel, podloga za robot-kolica i tko zna koliko uporaba.

LP,
milan
---

Odg: LEXUS - POVRATAK U BUDUĆNOST

Reply #4
Da se osvrnem na komentar Pero1969; bilo bi isto tako llijepo imati jedan quadcopter ispred sebe - koji bi ispitao teren iz niskog leta, prije nego vozilo dođe do tog mjesta (bilo koje vozilo, od monocikla pa do auta ili autobusa).

Takva konfiguracija bi se mogla zvati 'Lead Me' (vodi me). Zanimljivo bi bilo raditi nadalje na 'off road' konfiguracijama, gdje bi robot quadcopter ispitivao sve moguće putanje za prolaz glavnog vozila (mothership). Modularna tehnologija bi mogla onda povezati sve dijelove u jednu cjelinu - neka vrsta transporta budućnosti, ali da nije pre skupo.

Sve ovo bi bilo ljepo napraviti u kučnoj radinosti, da nismo država u banani, kako je to jedan lik rekao (neću ga reklamirati i spominjati mu ime).

LP,
milan
---