Skip to main content

Topic: Phantom 3 adv ili pro? (Read 3621 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Phantom 3 adv ili pro?

Pitam u ime frenda jer nije ovdje clan, prelazi sa 2 na 3 i nema potrebe bas za snimanje u 4k pa ga zanima dal mozda bolje uzet adv verziju jer ostaje vise novaca za dodatne baterije ili ako uzme pro dal time sta dobiva vise iako nece snimat u 4k a i ujedno skuplji je? Fotograf je inace pa misli ujedno koristit i za vjencanja phantoma? Hvala na savjetima...

Odg: Phantom 3 adv ili pro?

Reply #1
za smimati vjenjcanja  ::)  .... nek se malo uputi u regulativu ....  u ime frenda .....
dx9-xd8-gobac630

Odg: Phantom 3 adv ili pro?

Reply #2
a  opet kad gledas zasto bi covjek brinuo o zakonu i dali smije ili ne s fantomom zujat iznad glava kad nitko ne kaznjava takve,


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Phantom 3 adv ili pro?

Reply #3
Pa covjek leti oko a ne iznad ljudi i o tome se sad da puno raspravljat, a sta kad firma koja leti i ima dozvole i kakti po zakonu sve a polijece sa strojem od 10kg minimum na zeljeznickom kolodvoru od cca 5 metara od ljudi oko tramvajske stanice, a da ne pricam koliko djece bilo u blizini i ljudi tik do letjelice za vrijeme polijetanja To je vama normalno, sigurnost??!! Da ne navodim ime firme sami ce se mozda prepoznat, po cemu je taj sad bolji od kolege i tko vise ugrozava ljude, sta ovaj koji ima dozvolu zato nece past ili ako padne sve ok jer je imao dozvolu i sta bi radije da ti padne nesto od 1,5kg  ili 10 kg sa drvenim elisama? Dok kolega leti iskljucivo svadbe i oko ljudi i isto tako se ljepo snimi kao da je iznad ljudi letio! Ovdje opcenito nije problem dronova koji lete nego onoga tko upravlja sa dronom a vjerujem da ce se mnogi slozit samnom, primjer recimo ako cemo po zakonu, kolega isto prodje u agenciju i dobije dozvole kao i ostali koji su ih trazili i dobili i ok sta sad ima dozvolu i znaci nitko nece komentirat e snima svadbe jer ima dozvolu i zato je siguran pilot!? Kad agencija provede testiranje svakoga tko zatrazi dozvolu za letenje od ljecnickog ali detaljnog do neke nastave i na kraju leta od nekih x minimum sati onda se moze rec da je to po zakonu i svatko se moze bunit sastrane e zasto ovaj leti bez dozvole! A dok si letio inpajerom u dvoristu tik do susjeda i po noci onda se nisi pitao e dal ja mozda ugrozavam susjeda, pjesaka na cesti, sta ako inspajer zablesira pa ode negdje????

Odg: Phantom 3 adv ili pro?

Reply #4
http://www.flyfreak.net/fpv-i-ap/nex5-aerial-zoom/msg188715/#msg188715


Toliko o sigurnosti i zakonu!!! Dok ti zaradjujes onda je ok letit iznad drugih a kad drugi zaradjuju onda se komentira i pametuje!!! trazio sam savjet a ne pametovanje onih koji lete isto kao i moj frend, al isto tako vjerujem da nisi poput pojedinaca da radis gluposti sa dronom tj. Vjerujem da si odgovoran isto tako kao i sa dozvolom! A i znas i sam da si odradio snimanja bez dozvole pa sta onda ali nisi nikoga ugrozavao u tome je cjela poanta odgovornost pojedinca a najmanji problem  u dronu! I nemoj me tjerat i navlacit dalje za jezik...jer te poznajem i znam kao ok osobu preko isto tako frenda(drvoholding)

Odg: Phantom 3 adv ili pro?

Reply #5
A jos najbitnije sta sam zaboravio rec snimanja se odvijaju u Bih i nemaju veze sa Hr zakonom!

Odg: Phantom 3 adv ili pro?

Reply #6
Da se malo ukljucim i dam odgovor na pitanje , a ne da trolam .


Adv sad ima kameru 2,7 k i fotic od 12 Mp . 4K se treba imat i na cemu reproducirati . Tko ima 4k televizor ili bilo kakav ekran za to gledati ? Uglavnom to je jedina razlika uz punjac koji je 50 W jaci . Ja sam kupio adv i mislim da zbog te dvije stvari pro nije vrijedan 40-50% vece cijene . Za te novce kupis filtere za objektiv i jos par baterija .


Uglavnom , Phantom je po meni jedna jako zanimljiva stvarcica za zajebanciju . zgodne su nove opcije sa folow me ili ove ostale mogucnosti .


To je moje misljenje i stojim na raspolaganju ako treba neke dodatne informacije . Rado cu podjeliti svoja iskustva , a ne kao neki koji se ovdje kurče a na pitanja i savjete ne odgovaraju .


 
A j***t ga .

Odg: Phantom 3 adv ili pro?

Reply #7
A jedno pitanje i za tebe zokizo vidim po tvojim postovima jaki si pobornik zakona o letenju, ovaj letio ovdje ovaj letio tamo nabijem ove na k za zakon i slicno! Imao si fantoma i nikada al bas nikada nisi preletio kuce, uvijek si odlazio fantomom letit na neku udaljenu njivu? ????Druga stvar slazes sam letjelice kao i svi mi ovdje i sebe ubrajam tu, tko tebi garantira ili bilo kome od nas da nasa neka domace sklopljena letjelica nece negdje odpizdit i nekoga povrijedit? A ni ti ni ja ni vecina nas sigurno ne odlazi svaki put u neku pripizdinu di nikoga nem i podesava letjelicu krenuvsi od gainova do svega ostaloga, po tome svi krsimo zakon i bla bla  jer nitko od nas nije neki certificirani majstor koji nesto slozi i moze rec e to je sigurno, dovoljna je samo baterija da zapali neciju kucu, al mii smo prokleti narod samo gledamo kako ce tko koga zaj***t a svi letimo i gledamo kako cemo zaradit koju kunu a neka netko kaze da nije istina!!! Da nismo takvi onda bi se svi fino i uvijek slozili da se uklone ti pojedinci koji idu svima nama na stetu i takvi prijavljuju pa nece bit debilnih zakona koji nemaju u ovom slucaju nikakvog smisla nego samo da se naplati sirotinji i zaje... narod  al nema smisla raspravljat dalje

Odg: Phantom 3 adv ili pro?

Reply #8
plinko nije to bas jedina razlika npr imas 4k video ako ga stavis u AE 1080p mozes napravit od staticne snimke jako lijepi efekt cam slidera isto tako mozes i lijepi zoom efekt dobit, ima dosta prednosti 4k


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Phantom 3 adv ili pro?

Reply #9
hvala na odgovoru  Plinko a i tebi zokizo isto na ukljucenju jer trazio sam savjet da ne da mi pametujes o zakonu, Plinko moze neki broj molim te u inbox? Hvala

Odg: Phantom 3 adv ili pro?

Reply #10
Al napisao je da nece snimati u 4K . Razliku vidi samo profic a ja ne .
A j***t ga .

Odg: Phantom 3 adv ili pro?

Reply #11
ja sam ti istinski mrzitelj fantoma i pilota fantoma, razlog neodgovorne seronje koje ugrozavaju sebe i okolinu, cast izuzetcima


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Phantom 3 adv ili pro?

Reply #12
Pa vecina ljudi ne kuzi razliku a isto tako je ljep i kvalitetan hd video, samo ga zanimalo dal mozda dobije jos koju funkciju osim kamere a punjenje baterije manje bitna stavka kad ih imas 5 komada sta je sasvim dovoljno za odradit vjencanje, al opet  bolje ulozit u tom slucaju u baterije ako se nista ne dobiva kupnjom pro verzije osim 4k kamere

Odg: Phantom 3 adv ili pro?

Reply #13
A sta fantom vision je od frenda ti nisi letio sa njim? fantom je sigurno sigurnija letjelica od bilo koje do sada koju smo ti i ja doma slozili i letili do sada, tak da ne pametuj opet, a to sta mi nemamo para da kupimo svaki novi fantom pa seruckamo po njima to je drugi par carapa! A pilot je kao pilot to nema veze sa dronom nego pojedinacna odgovornost!!!! Hoces rec da je sigurnije ono sta ti slozis nego fantom kojih je na tisuce slozenih, opet dolazi do izraza nas balkanski mentalitet nista vise! Ja sa fantomom do sada pao samo jednom i to svojom krivnjom a ne da je crkla elektronika ili fantom zaj stvar a ono sta sam sam slagao ima jako puno padova... tako da toliko o tome

Odg: Phantom 3 adv ili pro?

Reply #14
zokizo , ne biti zlovoljan .
uzni snickers  ;D
A j***t ga .