Skip to main content

Topic: Pomjeranje gimbala (Read 4180 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pomjeranje gimbala

Zdravo ekipa, zanima me kojom opcijom tj. kojim "gumbom" mogu pomjerati gimbal sa spektrumom dx6i? Trebam si uskoro kupit gimbal troosni, pa mi nikako ne ide u glavu kako ga pomjerati, jer nemam lagani gumb za pomjeranje gore dolje sve su to neke sklopkice za uklop i isklop. Gledao sam na YTu da pomocu FLAPSa se moze podesiti ali ne bih zelio da mi radi samo pokrete dolje i gore, vec bih ako je to moguce "ubacio" ili namjestio da ga mogu kontrolirat pomocu kolutica, da radi lagane pokrete?
Bitno da se leti.

Odg: Pomjeranje gimbala

Reply #1
Meni se cini da si prerastao 6 kanala vrlo brzo,morat ces nabavit stanicu s vise kanala da ostvaris svoj naum,sad vec pretpostavljam da koristis najmanje 5 kanala na quadu i nemoguce je kontrolirat troosni gimbal s 1 kanalom,dalo bi se to sad preradit malo pa ugradit potenciometar na taj sesti kanal pa imao kontrolu nad jednom osi,al ja preporucam da prodas dx6i i nabavis


http://www.flyfreak.net/oglasi-radio-i-elektronika/p-turnigy-9xr-pro-djt-modul-x8r-prijamnik-lipo-za-9xr/

Odg: Pomjeranje gimbala

Reply #2
Dasta nego sam prerastao spektruma, dok sam jos bio neiskusan isao na tu ideju da imam "cime letjeli" ali vec sada vidim da je to bio los potez, sigurno bi si morao nabaviti nesto bolje...
Bitno da se leti.

Odg: Pomjeranje gimbala

Reply #3
Do sada sam bio na 6 kanala, ali opet sigurno moram uzet vise za upravljanje kako treba, ima jos netko preporuke neke?
Bitno da se leti.

Odg: Pomjeranje gimbala

Reply #4
Pa ako imaš malo više modela s spec prijemnicima unutra onda uzmeš samo jaču spec stanicu. Tipa dx8 il dx9 ovisi o tvojim mogučnostima. One ti mislim oboje imaju potove.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Pomjeranje gimbala

Reply #5
Za sada je jedan jedini model nikada nisam imao vise od 2 uvijek prodam pa se posvetim samo jednom..a sada mi treba za posla.
Bitno da se leti.

Odg: Pomjeranje gimbala

Reply #6
Imaš još jednu opciju, a to su dvije stanice: jednu s kojom ti letiš, a drugom neka upravlja netko samo kameru. Onda bi morao imati dva video predajnika i poseban monitor za 'kamermana' (okay i dva prijemnika na letjelici), ali bi i tebi bilo lakše upravljati letjelicom, a kamermanu lakše fokusirat se na kadar koji se snima. Ako ste blizu onda ti on može sugerirati gdje da letiš, kako bi kadar bio što bolji.

LP,
milan
---

Odg: Pomjeranje gimbala

Reply #7
Problem je sto sam ja dva u jedan :)
Bitno da se leti.

Odg: Pomjeranje gimbala

Reply #8
Onda druga stanica[emoji4]

Odg: Pomjeranje gimbala

Reply #9
Na slikama se vidi pametni dio escova, e sada pitanje je na kojem elementu se vrsi flesiranje, na kojem chipu? :/ i da sta znaci ovaj QC zalijepljen na cipu za koji predpostavljam da je taj za flash?
Ljudi pomagajte, prvi put oko ovog radim :D




Bitno da se leti.

Odg: Pomjeranje gimbala

Reply #10
Q.C. je oznaka za quality control,to slobodno skines

Odg: Pomjeranje gimbala

Reply #11
Ako imaš USB linker i ako je ESC sa 'otvorenim' bootloaderom, ništa lakše. No ako nije, onda moraš zalemiti par žica oko atmelovog čipa. Ne vidi se dobro zbog ove naljepnice.

EDIT: Ako je bootloader prisutan, onda se flasha USB linkerom na konektorima koji idu prema kontroleru;  + / - i signal. Za USBasp je malo složenije.

Koji od tih flashera imaš? USBasp? USBlinker?

LP,
milan
---

Odg: Pomjeranje gimbala

Reply #12
Ako imaš USB linker i ako je ESC sa 'otvorenim' bootloaderom, ništa lakše. No ako nije, onda moraš zalemiti par žica oko atmelovog čipa. Ne vidi se dobro zbog ove naljepnice.

EDIT: Ako je bootloader prisutan, onda se flasha USB linkerom na konektorima koji idu prema kontroleru;  + / - i signal. Za USBasp je malo složenije.

Koji od tih flashera imaš? USBasp? USBlinker?

LP,
milan
---
USBASP imam,

Bitno da se leti.

Odg: Pomjeranje gimbala

Reply #13
Vedronebo, sada se bolje vidi

Bitno da se leti.

Odg: Pomjeranje gimbala

Reply #14
Imaš pun net kako flešati Atmel čipove sa ASP programerom, doista nije teško ako imaš volje i malo finiji špic na lemilici.
Ja sam sebi to radio na prvim reglerima, flešao 5 za cca 45 min bez najmanjih problema.