Skip to main content

Topic: Preporuka za setup quadcoptera (Read 1861 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Preporuka za setup quadcoptera

Planiram krenuti na pojekt gradnje 500mm quadcoptera u svrhu nosenja gopro kamere znaci okvirno frame bi bio 500, kontroler naza lite,2 axis gimbal,600mw fpv
E sad me zanima preporuka koliko kv za motore uzeti i koje propove te koja baterija bi mi bila idealna za maximalnu mogucu autonomiju

Odg: Preporuka za setup quadcoptera

Reply #1
Po mojoj procjeni 900kv motore 10" propove bi bilo sasvim ok, mislim da bi to islo do 2kg tako da bi bilo taman :)

Poslano sa mog C6902 koristeći Tapatalk

Bitno da se leti.

Odg: Preporuka za setup quadcoptera

Reply #2

Odg: Preporuka za setup quadcoptera

Reply #3
Da tako sam ja mislio e jos pitanje baterije... vjerojatno cu u paralelu sibnut vise komada 3s ova koje imam sad da ne kupujem naknadno
2x2200mah 30C jel to ok? Po ovome po jednoj imam max izlaznu struju 66A, e sad ako ih stavim zajedno u paralelu hoce mi onda se to poduplati na 132A ili? Da mi nebi sprzilo nesto prvo PDB kad escovi i motori povucu ili nesto trece? Jos me zanima kada uzimam motore jesu li ok ovi 
SUNNYSKY Angel A2216-880KV 2-3S Outrunner Brushless Motor Fit 1245 1170 Prop

Sto se tice pve druge preporuke T motori su mi daleko izvan budgeta a video tx i gimbal imam tako da vjerojatno ostajem na 3s.

Odg: Preporuka za setup quadcoptera

Reply #4
Moj video rx i tx setup je:
Boscam TS832 32Ch 5.8G 600mw  i 32 kanalni 600mw reciever
I jos me zanima postoji li neki ajmo rec adapter posto moj reciever nema ulaz za 2 antene... znaci htio bih staviti spiralnuu usmjerenu antenu i jos jednu clover leaf znaci da bi za long range imao dobru recepciju ali da i kad letim okolo na parsto metara sa cloverleafom sve to pokrijem. Pa ako mozda postoji uredaj na koji bi spojio cirkularnu usmjerenu i clover leaf antenu te onda dalje iz njega kabel na reciever. Ako ne moze preporuka nekog budget buya 600mw recievera sa 2 porta za antene?

Odg: Preporuka za setup quadcoptera

Reply #5
http://www.banggood.com/Boscam-FR632-Diversity-5_8GHz-32CH-Auto-Scan-LCD-AV-Receiver-p-958097.html

diversity radi bez gubitka  slike
(kod prebacivanja s antene na antenu dok letiš oko sebe pa malo lovi na usmjerenu ispred tebe, pa onda po boku i iza na omnicu...)

scan funkcija je čudo, nema prebacivanja DIPova ili klikanja kroz 40ak kanala...
ujedno ti pokaže brojkama TOČNO na kojoj frekvi radi, tipa 5885 MHz, 5880... nema pogađanja
(ako želiš biti što dalje od nekog novog kolege na livadi, a on zna samo da je na DIP prebacio 2 gore i jedan dole,
pa si ti misli i skidaj manual od njegovog TX-a i DIP shemu, ovako opališ SCAN i saznaš u trenu ) :D

jedini minus po meni, što se pali na tipku,
 pa kada se spoji batka na ground station treba paliti i njega odvojeno  :(
 

Odg: Preporuka za setup quadcoptera

Reply #6
Hvala na informaciji. Ili recimo da kupim jos jedan isti reciever za 20ak dolara i na njega usmjerenu antenu stavim a oba 2 spojim na monitor koji je na tripodu. Te onda ovisno o udaljenosti na kojoj letim samo na monitoru mijenjam av1 i av2. Ima netko iskustva jel bi to bilo primjenjovo u praksi i jel ima kakvih skrivenih problema na koje bi mogao naici?

Btw ima li vaznosti u odabiru cloverleaf antena npr ima ih set rx i tx za 30 dolara a ima ih i za 5 dolara..
Posto je to jednostavno žica jel ima razlike u recepciji... i sa 5.8ghz usmjerenom antenom na prijemniku koji koristim(navedeno iznad) te cloverleaf na quadu-koliki domet na otvorenom da ocekujem?