Skip to main content

Topic: Krečem u novi projekt (Read 8249 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Krečem u novi projekt

Nakon pregledavanja velikog broja aviončića i nacrta odlučio sam se za jedan vrlo atraktivan i zanimljiv i nakon "obrade nacrta krečem sa gradnjom:
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Krečem u novi projekt

Reply #1
evo i nacrt u pripremi(na gornjoj strani radi usporedbe drveno ravnalo od 40 cm):
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Krečem u novi projekt

Reply #2
Evo malo više slikica pravog aviončića koji če u pzd gradnju:Keleher Lark
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Krečem u novi projekt

Reply #3
dosta mali i zanjimljiv avion za jdenu osobu,volio bi pravoga imati ;D .jeli to pzd desighn ili obicni ;D ?

Odg: Krečem u novi projekt

Reply #4
Model će naravno biti prerađen prema mom načinu gradnje i nije mi bitno da bude 100% vjeran originalu , nego da od modela mogu izvući maximum letnih mogučnosti za takvu veličinu, oko 1,2- 1,4 metra raspona krila...inače pravi avion sam imao prilike vidjeti na jednom aeromitingu prije par godina i mogu reći da je svojim programom u zraku oduševio sve ...i tako kad sam ga našao na netu odluka je pala...naravno da će model zadžati oblik originala ali konstrukcija, profil i još neke važne "sitnice" za dobre karakteristike bitće iz mog repertoara...pozdrav ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Krečem u novi projekt

Reply #5
Eto krenulo se, izvukao sam rebra trupa i kobilicu na staromodan način- kopirajući na prozoru i mmogu krenuti u izradu trupa....
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Krečem u novi projekt

Reply #6
Za par sati evo rebra(rebra su od 2x2mm u križ sa godovima) su gotova , provjerena kako sjedaju na svoje mjesto na kobilici .Još treba urezati olakšanja u rebra i ureze za dvije bočne i jednu gornju uzdužnicu i kreće montaža trupa:
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Krečem u novi projekt

Reply #7
Sa današnjim radovima sam završio ..Ostaje mi sutra "oblačenje "(plankiranje )trupa u 1 mm balzu... a rezultat izgleda za sada ovako:
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Krečem u novi projekt

Reply #8
sve mi se cini da ce u vasoj maloj skromnoj radionici poceti seriska proizvodnja.Stvarno je ljep avioncic viđao sam ga prije ali se uopste nisam obazirao.bit ce prava spravica.meni jos folia i u VAZDUH

Odg: Krečem u novi projekt

Reply #9
Evo prijepodnevna zabava je završena , treba radit ručak(žena radi) i evo dokle se stiglo:(na mjesto krila ubačen list balze radi dojma )
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Krečem u novi projekt

Reply #10
Podsjeti me kad se vidimo da ti predložim novu ideju za završnu sliku aviona (recimo samo trupa).
Klepilo me nešto u glavu, mislim da takav avion nisam nikada ni vidio.
Ako stignem danas ću probati napraviti uzorak pa ti pokažem.
nastavite bičevati posadu dok se ne odobrovolje...............

Odg: Krečem u novi projekt

Reply #11
svaka cast je mala rijec......a mozda bi i mogao sutra u zrak ko zna............

Odg: Krečem u novi projekt

Reply #12
Evo dvije slike; model izvornika iz šezdesetih godina i današnja samogradnja koja spada u ul avione....neznam koji je privlačniji.... ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Krečem u novi projekt

Reply #13
Stajni trap urađen, kotači na mjestu i sada se može pristupiti završavanju trupa i repnih površina...krila idu u rad kad se završe radovi na trupu...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Krečem u novi projekt

Reply #14
Trup je dobio oplatu , sad mogu na montažu repnih površina i obradu trupa, doradu kabine i ostale sitnice...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar