Skip to main content

Topic: Fatshark Dominator V2/V3 NexWave RX modul i SkyZone TX - kompatibilnost (Read 10083 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Fatshark Dominator V2 - phones/line out problem

Reply #16
Kreso posudim ti fpv mikrofon koliko treba dugo pa probaj.
A mogu ponesti i minija na posao(ima mic na vtxu) pa vidis i tako jel ti radi mod.
Ako ti pase javi se na PM. Dok docekas onaj s ebaya bu potrajalo....

Odg: Fatshark Dominator V2 - phones/line out problem

Reply #17
Kreso posudim ti fpv mikrofon koliko treba dugo pa probaj.
A mogu ponesti i minija na posao(ima mic na vtxu) pa vidis i tako jel ti radi mod.
Ako ti pase javi se na PM. Dok docekas onaj s ebaya bu potrajalo....
OK, hvala. Čujemo se.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Fatshark Dominator V2 - phones/line out problem

Reply #18
To ovako nekako zgleda - spybug ;D
[attach=1]

Nažalost osjetljivost mikrofona je jako niska bez upotreba prepojačala. Drugim riječima da bi "normalno" čuo zvuk tj muziku isti moram praktički približit zvučniku mobitela i odvrnut cvike do kraja. Čuje se i motor ali to je jako slabo. Neusporedivo kao kada sam spojio direkt mob na TX.
Kao što je Franky spomenuo kod njega signal (korisni) nadjača smetnju dok je kod mene 50-50 signal/smetnja. Znači muzika se čuje ali s dosta bruma.

Dr.Tom, ti si u centru ako se ne varam, čujemo se eventualno za sutra pa ponesem cvike i sluške pa odmah kod tebe probamo/usporedimo razliku pa da vidim jer je vrijedila tema. :-X :-X :-X
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Fatshark Dominator V2 - phones/line out problem

Reply #19
gle, uzeti cu sutra mic na posao, pa doletiš do bolnice, i uzmeš si ga na mjesec dana ako treba,
imam dva(jedan u talonu ugrađen) http://www.readymaderc.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=165_43&products_id=1039

drugi u rezervi nekorišten http://www.flytron.com/osd-headtrackers/27-electret-microphone-with-preamplificator.html

djeluju identično po slici bez heatshrinka!

čak ako prije ideš u tratinsku sebi po rezonator, uzmi i meni jedan, plaćam naravno! :)

Odg: Fatshark Dominator V2 - phones/line out problem

Reply #20
nego,
 jel bi se mogao prerezati trace od 6MHz audio kanala na RX-u (da ne odlemljujem pin cijeli koji je označen A_6.0M),
ako se locira na dobrom mjestu sa strane di su komponente monitrane...
a po potrebi se kasnije bridge prelemi ako nekada zatreba?!


ne treba mi stereo, dovoljno na jedan kanal da ima zvuka,
ionako sluške nisu praktične u oba uha jer si onda 'out' totalno od okoline, em ne vidiš niš oko sebe zbog cvika, em ni ne čuješ :)

Odg: Fatshark Dominator V2 - phones/line out problem

Reply #21
A može se ali kasnije je problem krpat tako tanke vodove. Rađe sva tri pina odjednom s lemilicom i lagano se izvuče van. Ali nemoj ništa modificirat dok ne črobam ziher da li sve radi.
Ne bi htio da me se poslije pribija na.....polako
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

 

Odg: Fatshark Dominator V2 - phones/line out problem

Reply #22
Evo uspio riješit audio brum fix by Krešo (svaka čast na uputama) ...nakon podosta muke izvadio (u biti odsjekao nožice pri dnu sa tankim gracilnim alatom) sam 6mhz rezonator i stavio drugi od 6.5mhz sa jednog od rx5808 koji čeka diversity pro projekt. Mic je iz par postova prije i zvuk je savršen bez šuma,čak mrvicu i preamplificiran :) :)

Odg: Fatshark Dominator V2 - phones/line out problem

Reply #23
A dobro.......u svakom slučaju drago mi je da sam bio u pravu ako niš drugo radi tvog Rxa :-\ ;)
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Fatshark Dominator V2 - phones/line out problem

Reply #24
Svaka čast tebi što si skužio da je stvar u rezonatorima jer bi bilo bruma još uvijek...što se tiče lemljenja prilično je teško izvadit nožice jer ako su malo iskrivljene ići će teško a na kraju da se ne unište lem točke od previše lemljenja i zagrijavanja bolje ih je cviknut pri dnu s unutarnje strane i ponovo dolemit novi

Odg: Fatshark Dominator V2 - phones/line out problem

Reply #25
Danas sam odlučio stavit i drugi keramički filter (ali se kasnije ispostavilo da je izgleda rezonator :-[ ) koji sam kupio u Electronic Centeru ali se ispostavilo da se stanje samo pogoršalao + što su mi pukle još dvije nogice na ovom starom. Uglavnom spasio sam stvar, preselio ga na staro mjesto, novi izbacio i dodao bypass tako da zapravo stari ganja oba kanala. Bruma je nestao, jedino što moram mic stavit u usta da bi stvar radila ali kasnije idem do Toma po mic modul.
Ako će trebat nabavljat iste vidim da ih ASWO ima u ponudi premda je dovoljno samo izvadit 5,5.

Danas sam se malo zbrojio pa sam ipak odlučio s lemilicom za SMD napravit posao dok se još da spasit stvar.
[attach=1]

Crveno označena brika.
[attach=2]
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Fatshark Dominator V2 - phones/line out problem

Reply #26
Evo napravio sam test i sa MIC modulom (hvala Dr Tom) i naravno zvuk rastura u odnosu na moj DIY ;D .

Brum se čuje tu i tamo ali neusporedivo manje nego prije. Malo je izraženiji s MIC modulom vjerovatno zato jer mikrofon pokupi smetnju i još je dodatno pojača. Najbolji test će biti kad to sve zajedno probam na livadi.

http://www.youtube.com/watch?v=H5TPrss76eE
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Fatshark Dominator V2 - phones/line out problem

Reply #27
možeš slobodno u naslovu teme izbaciti V2, jer je isto i na V3 ;)

fix radi, thnx!

zagrijao krampom od lemilice(vidio si onu žutu) sva tri pina, dodao tinola pritom, pa prstima povukao 6.0 van,
ostavio 6.5 na svom mejstu, te premostio tinolom dva pina koja si ti spojio žicom iznutra.
sve gotovo za oko 2 minute i stvar radi!

spremio sam 6.0 unutra s izolirkom, nek se nađe, ako zatreba :)

Odg: Fatshark Dominator V2 - phones/line out problem

Reply #28
Zapravo kada bolje razmislim krivo sam nazvao temu. Problem nije u Fatsharkicama nego u NexWave modulu, a usudio bi konstatirat onako ofrlje da čak nije ni u njemu problem nego je stvar kompatibilnosti. :-X :-X :-X
Bilo bi dobro ako netko ovdje s foruma posjeduje "neki" FatShark TX i NexWave modul da proba ispitat audio link pa da vidimo je li ima iste simptome.

Edit:
Promijenio sam naslov teme.Ako tko ima pametniji prijedlog neka slobodno napiše - nemam inspiracije
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250