Skip to main content

Topic: Cyclonebird Interceptor (Read 138072 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #150
Thanks ..
Uzivo izgleda malo vece i drugacije, medutim zadovoljan sam kako je do sada sve ispalo.
Za kalup sam nabavio vise-manje sve osim centratora, medutim i oni dolaze uskoro jer mi je oko njihove nabave pomogao Mirt, te Mladen iz MAC moto plastic-a (http://www.mac-moto.com) kojima se ovom prilikom jako zahvaljujem.
Jucer sam nesto malo radio oko pripreme trupa za prvi sloj sivog fillera, a vjerovatno cu ga naspricati danas predvecer, a sutra onda opet malo brusenja i prasine  ..

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #151
Nazalost, danas jos nista od spricanja ...
Kada sam trup nosio u garazu, opet sam slucajno udario trupom u plafon i skroz odlomio nos ..
Sada sam ponovno sve zaljepio i dodatno ucvrstio sa jos jednim slojem stakla:
 
 

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #152
Kristijan, ti mašeš tim avionom ko mažoretkinje sa onim svojim štapovima, malo, malo i opet slomiš nos  :)

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #153
Mazoretkinjama ponekad ispadne stap, za sada trup nije pao na pod ...  :D
Stvarno stalno pazim i derem se na sve oko sebe da ne zapnu na model, a onda ga sam skrsim na bezvezni nacin, i to par puta  ..   :'(
Medutim, bar sam ga skrsio prije zavrsne obrade, bilo bi najgore da nos otpadne prilikom izrade kalupa.
 

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #154
Smola se stvrdnula, sada sam stavio jedan sloj kita preko cijelog nosa.
Nadam se da ga do izrade kalupa necu vise slomiti.  :)
 
 
 

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #155
Sada sam pokitao jos neke dijelove trupa, sutra cu sve lagano pobrusiti. 
Mislim da cu preko svega morati staviti jos jedan sloj 80g stakla jer na nekim dijelovima je trup malo mekan ..  
Htio bi izbjegnuti jos jedno navlacenje stakla, medutim nebi htio nista riskitrati sa kalupom.
 
 

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #156
Poceo sam sa brusenjem trupa ...
 
 
 
 

 

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #157
Vrhunsko!!!!

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #158
Hvala Bossanova.
 
Poceo sam i sa doradom trupa gdje dosjedaju krila:
 
 

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #159
Sada je na red doslo opet puno brusenja, prasine i poprilicnog znojenja ..
Opet sam se uspio nabiti na spicu trupa, ostra je kao igla, medutim bar je jos uvijek u komadu.
 
 

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #160
a i red je da se na takav rad pusti i malo krvi a ne samo znoj :D stvarno perfektan rad

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #161
Skunex, u zadnja dva dana je poprilicno zaprzilo sunce, i to bas kada sam poceo sa brusejem, mislim da sam ispustio vise znoja nego sve skupa cijele ove godine ..  :'( :'(
 
Zavrsio sam sa brusenjem, .. za sada.   :)
 
Sada sam preko svega naspricao sivi primer:

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #162
Filler se posusio, i za sada sve je ispalo ok.
Cim uhvatim vremena, budem opet sve lagano pobrusio i stavio jos jedan tanki sloj fillera ..
 
 

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #163
Prije brusenja sam naspricao crnu boju koja ce nakon brusenja istaknuti manja udubljenja po povrsini trupa.
Kada se trup izbrusi, na mjestima gdje ce ostati malo boje je potrebno opet dodati malo kita da se sve savrseno izravna ..
 

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #164
Zapoceo sam sa brusenjem doljnje strane trupa: