Skip to main content

Topic: Stvarno me krenulo-sve u "16" (Read 5319 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Stvarno me krenulo-sve u "16"

  DAKLE BAŠ ME KRENULO OVE GODINE :'(
Imam za znalce jedno veliko pitanje : nova korona rpd6 dva leta odletio perfektno a u tećem eleroni sami odlaze u krajnji lijevi nagib , kormilo pravca isto i dubinac na "nos" a model više ne odgovara na komande i dešava se ovo na slikama ....ŠTO BI MOGAO BITI UZROK?
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Stvarno me krenulo-sve u "16"

Reply #1
Zlatane,moze biti da i ovaj puta nisam u pravu ali kako si opisao to je klasican nacin otkaza Prijemnika,
ja ne bih niti jednu KORONU da mi ju netko pokloni stavio u moj avion,
naci ce se netko tko ce biti protiv moje izjave ali SAMO Diogen-Damir moze imati mjerodavno misljenje koje uzimam za ozbiljno,

ja stvarno u mome modelu imam SVE na Hrpi,Regler,Prijemnik i Aku, nikada nista,a zaboravio sam nekoliko puta izvuci BRKOVE Antene iz Trupa pa se sjetim kada je Model vec visoko gore i nikada nista,
kazem si,
Budalu i Bog cuva !

poz.Iv

Odg: Stvarno me krenulo-sve u "16"

Reply #2
Iv nevjerujem da je prijemnik jer sve radi kad sam provjerio ali u polažijima u kojima je model ostao bez kommandi ...možda su nekim meni nepoznatim razlogom komande došle u taj položaj u letu i avion tako jednostavno nije bio upravljiv... a sada još malo i o čvrstoči moje konsrukcije :iako je model zveknuo u zemlju sa nekih 50 metara direktno na nos samo je nos stradao i opet će biti lako za obnoviti ga ...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Stvarno me krenulo-sve u "16"

Reply #3
Zlatko,moze biti da je slucajno ali za par sekundi si izgubio signal,
ukrstene Komande,
klasican primjer otkaza prijemnika ili kako Svabo kaze "aussetzer"

dobro provjeri prije nego krenes ponovo gore,
poz.

Odg: Stvarno me krenulo-sve u "16"

Reply #4
To sam i ja mislio. možda je negdje neki hladni lem koji zeza stvar ,,,morat ću to nekako otkriti jer do tada ovaj prijemnik neide ni na jedan model više....
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Stvarno me krenulo-sve u "16"

Reply #5
Iv nevjerujem da je prijemnik jer sve radi kad sam provjerio ali u polažijima u kojima je model ostao bez kommandi ...možda su nekim meni nepoznatim razlogom komande došle u taj položaj u letu i avion tako jednostavno nije bio upravljiv... a sada još malo i o čvrstoči moje konsrukcije :iako je model zveknuo u zemlju sa nekih 50 metara direktno na nos samo je nos stradao i opet će biti lako za obnoviti ga ...

Ovo mi "baca" na prekid signala i postavljenje serva u nekakav "failsafe". Ako mozes probaj se sjetiti u kojim polozajima su bile komande kada si upalio stanicu - prijemnik. Naime, neki prijemnici zapamte taj polozaj i to tretiraju kao fail safe, tj. kad dodje do prekida signala prijemnik naredi servima da se pozicioniraju u taj polozaj.

Ako je to tako onda je prijemnik OK.

Poz,
m.
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: Stvarno me krenulo-sve u "16"

Reply #6
Kao što kaže I.Iowa, ovo zvuči kao greška prijemnika.
Ako je stanica ispravna, ako nije bilo druge stanice koja bi generirala smetnje, ostaje prijemni dio.
Na prijemnom dijelu provjerio bi bateriju, jer ako je slabije napajanje, servo(i) povuku struju , pad napona 'poludi' prijemnik i eto ti problem.
prije po godine , kolega Antal imao baš uptavu ti Coronu RP6D1 koja je stalno resetirala. Odnio sam je doma da je isprobam...na stolu mi je ponovo resetirala...zaključa je bio da ta više ne ide u avion.
Zlatane, ako si sve drugo privjerio, napravi i range test. Ako prodje range test, spakuj prijemnik i pošalji meni... imam neke metode kojima izmrcvarim prijemnik i ako prodje OK, vjerojatno je dobar, no mogu napraviti veću štetu nego što je ovako i nastala.
Šaljem ti adresu...pakuj prijemnik.
Damir

Odg: Stvarno me krenulo-sve u "16"

Reply #7
Svima se najdublje zahvaljujem na brzoj i iscrpnoj akciji ..Damire šaljem prijemnik jer ja ovdje nemam mogućnosti odrati to u što si ti itekako upućen ..Hvala još jedmnom i neka Vas sve prati sreća!
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Stvarno me krenulo-sve u "16"

Reply #8
oprostite sto ovako KORONU spustam nisko ali u mome velikom klubu u njemackoj ju nitko ne leti ?
a niti ovdje u americi ?

nisam ju nikada imao ali sam primijetio da je osjetljiva ili se varam jer nisam u dodiru sa njom,
zelio bi cuti ocjenu netkoga mjerodavnijega a to je ovdje koliko znam DIOGEN,
interesuje me misljenje drugih,
na njemackom Forumu vode anketu ali ne samo suhoparnu anketu sa Da ili Ne nego i svatko obrazlozi zast Da ili zasto Ne,
nadmocno vodi futaba ali nije jos gotovo,
poz

Odg: Stvarno me krenulo-sve u "16"

Reply #9
A dobro G.Ivane gdje ste vi sada u Njemackoj ili u Americi cisto informativno 8)

Odg: Stvarno me krenulo-sve u "16"

Reply #10
interesuje me misljenje drugih,
Corona ima dosta raznih prijemnika, ali su za 35/40 MHz kvalitetni samo oni synth i to isključivo sa dvostrukom konverzijom.
Najbolja potvrda tome su mjerenja T. Scherera ovdje: http://webx.dk/rc/RX-measurements/komplet-listen.htm
Za razumijevanje ovih mjerenja potrebno je poznavati način rada prijemnika, sama praksa sa njima nije dovoljna.

Kod 2,4 GHz je ista situacija, od raznih varianti jedino  v.2 DSSS je stekla reputaciju upotrebivih prijemnika/modula.

Osobno imam 15 Corona prijemnika ( 7 na 35 MHz  i 8 na 2,4 GHz) i samo jedan je neispravan jer sam ga razbio prilikom pada modela.

Corona predstavlja jeftinu alternativu mnogo skupljim i razvikanijim brandovima unutar iste tehnološke razine chipseta.

Damir

Odg: Stvarno me krenulo-sve u "16"

Reply #11
ja imam RP8D1 8ch synth na 35mhz i nikad nikakvih problema nisam imao.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Stvarno me krenulo-sve u "16"

Reply #12
evo o coroni, četiri u susjedstvu (35 MHz) rade perfektno i imaju bolji prijem nego futaba 156 ili 136, dok je meni stigla neispravna i više nisam kupio nijednu.
sad sam u razmišljanju da uzmem ovu dsss v2 ali me muči  kompatibilnost...
 
pzd-u:
baš mi je žao tvog modela, predobro su napravljeni za ovak nekaj :(
 

Odg: Stvarno me krenulo-sve u "16"

Reply #13
A dobro G.Ivane gdje ste vi sada u Njemackoj ili u Americi cisto informativno 8)
Skunex - 39 godina u Njemackoj i od 15-tog Prosinca 2008 za stalno u americi,
imam veoma veliki Travnjak,ljepu Kucu  i Radionu jos u sredjivanju,
ovdje imam tri modela sa kojima letim,gradim jos jedan,letece krilo jer sam nekada nekoliko godina radio nekoliko Krila a najveci 3m raspona,a sada je tu ZAGI jako popularan ali ja cu Balza,Letvice i Folija,7 kompletnih Modela i 4 RC uredjaja su mi jos u Minhenu ali u Ljetu ce stici ovamo,
ako te nesto jos interesuje samo pitaj,rado ti stojim na raspolaganju,samo te molim na ti,modelarstvo nas veze i tu smo svi isti.
pozdrav, Ivan

Odg: Stvarno me krenulo-sve u "16"

Reply #14
Imam i ja takve prijemnike još na nekoliko modela i stvarno sam zadovoljan al neznam što ovome bi... za to će naš prijatelj i doktor za te stvari majstor Damir-Diogen pregledati i utvrditi dijagnozu.... ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar