Skip to main content

Topic: spektrum ar500 (Read 10797 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: spektrum ar500

Reply #15
Jucer sam zakucao novi glider u zemlju, koristio sam novi spektrum ar500 rx i dx6i stanicu, novu i punu turnigy 2200 3s bateriju,  eksterni ubec, usred leta izgubio sam elevator, ostale komande su radile,
jedrilica je krenula ravno dole i nisam mogao nista uciniti nego tupo gledati par sekundi i mrdati palicu, mislio sam da mi je krepao servo visine (hitec hs125mg) ali kad sam dosao kuci i probao, servo je radio super, nikakvih problema ni opod  pod opterecenjem, isto tako i prijemnik radi o.k.
srecom steta nije prevelika, al neznam jel mogu vjerovati prijemniku il koji drugi vrag moze biti,
isti takav imam u easy glideru i nikakvih problema do sada nisam imao.

ja sam ovdje NEKOLIKO puta pisao i nitko ne uzima za ozbiljno,
Prste dalje od Spektruma,
ovdje je poznato da kod Spektruma vec oddavno dolazi iznenada do gubitka Signala,iznenada i ponovo dodje kao da nista nije bilo,
nitko ne moze da objasni sto i kako,
Graupner ga nije bez razloga iskljucio iz programa prodaje,

FUTABA RULE

Odg: spektrum ar500

Reply #16
Pitanje u vezi range testa sa stanicom JR9303 dakle sa Spektrumovim modulom... Kad radis range test odostraga pritisnes gumb za bindanje na modulu i sa stisnutim gumbom odaljavas se od modela ili?

Odg: spektrum ar500

Reply #17
da, kod spektruma je tako - pritisni, drži i udaljavaj se...
 
lp
 
Toni

Odg: spektrum ar500

Reply #18
Jel si mogao naci jos jeftiniji prijemnik za svoju skupu jedrilicu?
Ar499?  :D

Kupite posteni prijemnik sa 2 satelita i rjesen problem.

Druga stvar je istina, spektrum se pokvario sto se tice kvalitete. Ili spektrum ili kinezi koji ga slazu.
Ima po netu vec dosta dugo fejkanih Spektrum prijemnika.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: spektrum ar500

Reply #19
evo ovdje je thread o lažnjacima i ima nešto o novim spektrum kompatibilnim prijemnicima sa HK...za sada su čini se ok...
 
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1246815&highlight=fake+spectrum
 
 
inače ja imam jedno 180 letova s prijemnikom 6100 v.1.6 .- leti na četiri ćelije i 42 A max
i oko 50 letova a Ar7000 - leti na 8 ćelija i 67 A max
 
oba lete na turbinama i nagruvani su žicama zbog malo prostora u nosovima 
 
do sada nije bilo niti jedne smetnje ...ne znam možda samo imam sreće...stanica je dx7 i s američkog je tržišta pa ima nešto jači signal...
 
 
lp
 
Toni

Odg: spektrum ar500

Reply #20
Jel si mogao naci jos jeftiniji prijemnik za svoju skupu jedrilicu?
Ar499?  :D

Kupite posteni prijemnik sa 2 satelita i rjesen problem.


Razmisljas pametno ali ocito nisi upucen u nacionalnu kategoriju F5J-N...  :-X Radi se o ultralaganim jedrilicama raspona ~2m kod kojih se ako zelis biti konkurentan moras pribliziti minimalnoj propisanoj masi 351gr. Naravno kompletan avion sa elektronikom za upravljanje i pogonom (motor tipa 400 ~76gr. + baterije ~60gr.) dakle servaci i prijemnik MORAJU biti minimalizirani! Kod takve racunice prijemnik nesmije biti tezi od 10grama pa molim da mi preporucis koji od Spektrumovih prijemnika sa 2 satelita da nabavim - naravno NESMIJE biti tezi od 10-12gr.! Ujedno treba voditi racuna o trupu koji kompletan iz karbona  ;)

Odg: spektrum ar500

Reply #21
ak si skrt - Ar6110E i ogulis plastiku :) (makar je deklariran kao Park flyer)

ak ne
AR6250 DSM2 6-Channel Carbon Fuse Rx
Weight: 4 g

ili
       
AR7600 DSM2 7-Channel High-Speed   Receiver AIR
Weight: 8.9 g
+
Carbon Fuselage Remote Receiver
Weight: 3.2 g

I jos sa ovih ogulis plastiku
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: spektrum ar500

Reply #22
Koje sam ja srece u zivotu ...  :-[ Izgleda da sam do daljnjeg prizemljen barem sto se tice F3K kategorije:
http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?t=55461

Nadam se da ce brzo skuziti da ima i  Ar500 nekakav BUg zbog kojeg sam ostao bez F5J modela  :(

Odg: spektrum ar500

Reply #23
Danas sam iz Horizon-a dobio novi prijemnik AR500 i vec na prvi pogled ova manja antena cinila mi se nekako kratka... Izmjerim kad ono ~25mm, nije li neko pravilo da mora biti ta antena 31mm ili to je sad kakva nova fora? Ako se radi o tvornickoj gresci pretpostavljam da ce domet biti znatno manji od deklariranog ili?



Odg: spektrum ar500

Reply #25
Dobio sam odgovor ali ne kuzim 100% sto zapravo zele reci ovime da je samo vrh antene aktivan (govorim o kracoj anteni):
"Hello,
Thank you for contacting Horizon Hobby Product Support.
 
There is some variance in the length of these leads.  Only the tip   of the antennas are relevant to reception, however.  The difference in   length of the two antennas is only to ensure that they are given some   distance to pick up transmission from different locations on the plane.    Your receiver is fine."

Planiram taj prijemnik koristiti u karbonskom trupu i to na nacin, da ga fiksiran na stijenku trupa i malu antenu dakle ovih ~22mm direktno izvadim (znaci da bude aktivnih samo tih ~22mm posto ostalo sprijecava karbon) a ovu drugu koaksialnu antenu cijelu izvadim na drugoj strani...

Odg: spektrum ar500

Reply #26
to je tako, dio koji je bez Izolacije,ca.25mm treba da viri iz Trupa van !
poz.Iv

Odg: spektrum ar500

Reply #27
Dobio sam odgovor ali ne kuzim 100% sto zapravo zele reci ovime da je samo vrh antene aktivan (govorim o kracoj anteni):
"Hello,
Thank you for contacting Horizon Hobby Product Support.
 
There is some variance in the length of these leads.  Only the tip   of the antennas are relevant to reception, however.  The difference in   length of the two antennas is only to ensure that they are given some   distance to pick up transmission from different locations on the plane.    Your receiver is fine."

Planiram taj prijemnik koristiti u karbonskom trupu i to na nacin, da ga fiksiran na stijenku trupa i malu antenu dakle ovih ~22mm direktno izvadim (znaci da bude aktivnih samo tih ~22mm posto ostalo sprijecava karbon) a ovu drugu koaksialnu antenu cijelu izvadim na drugoj strani...



to je tako, dio koji je bez Izolacije,ca.25mm treba da viri iz Trupa van !
poz.Iv


Tako nekako Belovicu, Ivan ti je dobro objasnio  ;)

Pošto je trup karbonski i sam po sebi djeluje kao izolator RF signala obije antene bi trebale biti izvan trupa s tom razlikom da je na dužoj strani antena samo onaj
neizolirani ( blankirani ) dio a koji je tako izveden da bi se antene mogle dislocirati.

Kod montaže i izvođenja "brkova" antena izvan trupa pripazi da njihov međusobni položaj bude pod kutem cca. 90 stupnjeva a ne paralelno jer se ne radi o klasičnom
dipolu već o dvije antene ( čini mi se da je to neka kvazi izvedenica full range RX-a bez satelitskog prijemnika ).

Satelitski prijemnik = drugi dislociran prijemnik spregnut sa glavnim prijemnikom.

Zašto NE postaviti antene paralelno ( AR500 ) = položajem modela mjenja se i polarizacija signala ( horzontalna, vertikalna ) i to je osnovna prednost
( mislim i jedina ) imeđu park range i full range prijemnika koji imaju bolju mogunost primanja signala obije vrste polarizacija.

Evo interesantnih informacija sa RCG-a

1. Richard, on a whim I decided to call Horizon's support line. I asked   about the AR500 and not having dual recievers like the AR6200 and AR7000   and he said there is two receivers inside of the small plastic case.    You are correct, he did mention that the additional antenna length on   one antenna provides the full range capability.

1a Richard is correct.
  One Rx using two antennas... with Rf (frequency), path, and orientation diversity.

Nadam se da je pomoglo  :)


Pozz

Odg: spektrum ar500

Reply #28
Kada sam presao na 2,4 pazio sam i po nekoliko puta provjeravao prije nego model poleti da li obadva "Brka" vire iz trupa i pod otprilike 90*
poslije zavrsenoga letenja gurnem obadva u Trup i paralelno jedan pored drugoga,
sve mi se vise desi u posljednje vrijeme da se sjetim kada je model vec visko i daleko od mene da ih nisam izvadio iz Trupa,obadva su paralelno jedan tik uz drugoga i nikave probleme zbog toga nisam imao i ako nisam letio sam,bilo nas je svaki puta vise, Trup Balza i Folija
Fasst- R617FS
nije SPEKTRUM

Odg: spektrum ar500

Reply #29
Sad bi  moj prijatelj Saraga rekao lako tebi kad letiš do granica vidljivosti  :D :D :D a što je s nama koji modele više i ne vidimo  ??? ??? ??? ?

Ja ću samo dodati da niti jedna bežična veza nije 100% sigurna, svaka se da hakirati i ometati a kad smo kod Spektruma,
letio sam ja sa i bez brkova, sa i bez brade  :P :P :P

Znaći prije leta nema brijanja!!!

Spektrum DX6i
Spektrum DX7
AR 6200
AR 6100e

Mala šala

Pozz