Skip to main content

Topic: Prva RC samogradnja (depron) (Read 114571 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #165
Ma sljedeći će biti za neprepoznati u odnosu na ovaj. Ostali su kotači od Cessne :D

Ako si voljan jedan dan, možeš ga i ti krstiti.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #166
Ako ga ja budem krstio to ti je isto ko i da ga sam razbiješ ;D
Nastranu šala, radim ovaj vikend teško da ću letjeti. Ali bude ti se netko od dečki javio, danas su, čini mi se ,na medvednici, ali provjeri za sutra-prekosutra...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #167
Nema problema, razbio ga ja ili netko drugi svejedno. Ako se mora razbiti. Bitno mi je samo da vidim koje su mi greške i da ih više ne ponavljam. Svejedno hvala, čekam neku drugu dobru dušu za pomoć.  :)

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #168
Medo, jel se poletilo???
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #169
U zraku je bio  :D . Dok sam isprobavao komande na zemlji, nisam primjetio, valjda zbog treme i uzbuđenja, da mi je kanal od elevatora na stanici u reversu. Isprobao sam sve komande, ali znaš kako je, jedno gledaš, drugo vidiš. Mislim da dalje ne moram objašnjavati kako je let izgledao. No bitno je da se iz svake pogreške izvuku pouke. Koliko sam uspio skuziti, polijetanje je bilo iz ruke, model je bio malo repat, ali samo malo i da nije bilo te greške sa stanicom možda bi se čak i lijepo letilo. No to su samo moja nagađanja. Još jedna stvar koju sam skuzio je ta da je model iznimno čvrst i izdržljiv na padove na nos ;D . Istina je da je motor nakon pada završio u smeću, jer se avion zakucao u zemlju pod 90 stupnjeva, no cijela konstrukcija je prošla bez ikakvog oštećenja. Na model su stavljeni kotači, novi motor, stigle su baterije (3S) i za koji dan treba doći i punjač tako da će sve biti spremno, ja se nadam, za sljedeći vikend. A onda idemo ponovno. Ma najgore je ovo početno vrijeme dok se ne iskompletira nekakva osnovna oprema, ubija to iščekivanje da nešto stigne, a opet ako stigne sve odjednom, ubit će me žena. Nisam ništa pisao do sada jer se nisam imao, osim izrade, s ničim drugim za pohvaliti. A bit će i toga valjda. :-\

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #170
Nek je samo krenulo, to i je dobra strana samogradnje; letiš, strgaš, skrpaš ili napraviš ponovo :D
Malo mi je čudno da je motor od jednog pada bio za baciti :( :( Si siguran da mu nije bilo lijeka ?
A što se trupa i čvrstoće nosa tiče, to je zasluga monoblok konstrukcije. Stvarno izdrži svakakve torture.
Za drugi let provjeri još servaće da nisu dobili po piksi i u zrak. Ako ti je bio repat, vjerojatno ćeš s novim 3s batkama popraviti težište.
Sretno s novim letom :)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #171
Ma i meni je bilo čudno za motor, no nakon pada samo je krčao, užasno se grijao i jednostavno nije se htio pokrenuti. Sve sam probao, ali nema mu lijeka.  :( Tko će ga znati. 

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #172
Ova je tema malo zamrla, pa evo mene da se malo pohvalim. CUB je odavno bio kompletiran za letenje, ali nikako naci vremena, a kad ga se ima, vremenska situacija je losa. Jucer sam trebao navratiti do kanala, ali došli gosti  :'( pa sam letio u mislima. Tako da sam otisao na probni let danas ujutro, odmah nakon kave, da ne bi opet netko naletio. ;)

Da vas ne zamaram. Avion je poletio sa zemlje, leti odlicno, sletio tri puta na kotace bez ikakvih problema ;D, nakon cetvrtog polijetanja isao sam malo trimati i strimam drvo i pukne propeler :D. Prvi put da sam nesto slomio i bio sretan kao malo dijete. Uglavnom, JA SAM LETIO !!! To je moj prvi let u zivotu, sve prije toga se ne racuna jer je uglavnom trajalo tri treptaja oka.

Sto se tice karakteristika, dovoljno mu je pola gasa za letenje, setup je kao i na stranici RcGroupsa, jos uvijek malo vuce rep, ali to se vjerujem rijesi sa trimanjem. Uglavnom, sto se tice mene i mojih dojmova 5+.

Jos jednom hvala svima na informacijama i pomoci koje su dovele do mog prvog leta. Zivjeli !!!

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #173
...odlicno...a di su slike da vidim kako si izveo s tockovima...inace ja kad se igram...ja svog BB....dignem visokoooo...visokooo...i onda ...oduzmem gas i lagano kruzno prema dole..(normalno stavim malu kamericu)...otprilike mu treba oko 7minuta...za spustit...i onda sve ispocetka...ponesem tri aviona...i nakoncu se samo igram s BB-om...nikako mi nemoze dosadit...stavio sam i na krila rasvjetu...(pokido dva upaljaca s lampicom..i to stavio)....inace mpdel ima bezbroj mogucnosti za nadogradnju svega...jer bez problema dize veci teret...ma sve u svemu lud je za igranje... ;D
Turnigy 9X

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #174
Pošto je prvi model već imao padove i više nije u reprezentativnom stanju, odlučio sam iskoristiti već napravljena dva nova trupa koja su, po meni napravljena puno bolje. Što se tiče stajnog trapa, za model je učvršćen po primjeru amater_totala, str. 5.

Za izradu trapa, koristio sam mesingane šipkice, debljine cca 2,5 mm, mislim da se koriste prilikom autogenog varenja. Lako se oblikuju, a opet dosta su čvrste i po potrebi fleksibilne za tvrđa slijetanja. Nakon oblikovanja, gornji dio je zagrijan na običnom kuhinjskom plinskom plameniku i sa obje strane su stavljene pločice od pleksiglasa koje su se zbog topline skoro pa spojile i zaljepile. Za svaki slučaj dodano je još malo PU ljepila, mada nepotrebno jer ih dodatno učvršćuju dva vijka 3,5x35 s kojima se trap pričvrsti za model. I to je to.

Kotači su od Art-Techove Cessne koju sam razvalio. U fazi sam naručivanja većih kotača, jer promjer ovih za polijetanje zahtjeva asfalt ili dobro utabanu zemljanu stazu.
















Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #175
Medo, čestitke na uspješnom letu. Baš mi je drago da ti se model sviđa :)

Ja sam još uvijek katastrofalan letač, treba mi puno vježbe i puno Cub-ova da naučim ::)
Čak sam i simulator naručio...

Bijelog Pipera sam tako otresao u zemlju da se doslovno dezintegrirao :'(
U svoju obranu mogu samo reći da je taj model imao preveliki downthrust, tako da mi nije lijepo vukao u zrak nego stalno pokušavao "zaroniti". To mu je na kraju i uspjelo  :D
Tako da downthrust-DA, preveliki-NE...

Ako trebaš kotače 75mm (kao na mojim modelima) javi se...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #176
Čuj, što se tiče znanja i vještine, onda obojica imamo isti predznak, katastrofalni. No čovjek uči dok je živ i ima volje, pa vjerujem u obojicu. Simulator je dobra stvar, to sam već pisao, čisto da palac zna na koju će stranu  :D

Kotače sam naručio, tako da puno hvala na ponudi.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #177
društvo tko ima kotača za pipera............i gdje se mogu nabaviti......
moj CUB je spao i na unuka.....tako da njega vozam......prva dva sam rastepo po njivama....ovaj treći se drži.........
ne mogu reći da sam strava pilot-....ali mogu dati savjet koji je meni pomogao.......................

leti i leti.......onda pauza....pa opet leti.........i tako u nadogled.......ja sam napravio BF109....leti za +5....ali mana mu je što mora sletiti skoro pa u brišućem letu....mala površina krila pa ćim usporim pada na nos.....

zato trebam toćkove.....probao i Zagia....pa to leti stravićno dobro......pozdrav Iz Ruščice....

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #178
Što se tiče nabavljanja, odnosno kupovine, HobbyKing, E-bay, mislim da ćeš tu proći najjeftinije.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #179
Ako ti pašu original kotači (75 mm) javi se na PM.  Kakav bi bio da  ruščičanu ne izađem u susret. Samo požuri, jer nemam ih baš puno a baš počela neka navala, svi traže...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...