Skip to main content

Topic: Prva RC samogradnja (depron) (Read 114800 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #270
Hvalevrijedna informacija Shimpa!

Prijateljski savjet,
kada ponovo budes radio ovaj mali Balza dio ispod Vertikalca uradi tako da to Godovi idu sa otprilike prednjom kosom Ivicom paralelno,
ovako kako je sada slomit ce ti nakon par startova


Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #272
Imam problem ...poceo sam praviti PIPER J3 Cub i sad me zanima sta da stavim na mijesto gdje ide motor kakvu plocicu i kad se to stavlja...i nekako mi se cini da sam iskopao veliku rupu na glavi.... dali sam negdje kiksao ili sto da sad radim...
Letim suncu pravo

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #273
Od šperploče napraviš kvadratić kao motormount, prvo na njega motor pa sve skupa na model.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #274
Kolega hvala ti...samo me zanima dali onda to zaljepim ili kakve male  tiplice jos stavim ???
Letim suncu pravo

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #275
Pa ako baš hočeš,probušiš rupu u sredini mounat
metneš drvenu štangicu zaljepiš epoksijem.
Probušiš rupu u stiroduru i zaljepiš epoksijem cijeli mount i motor.
Inače nema potrebe za tim,možeš jednostavno
zaljepit epoksijem mount za stirodur. Epoksi ti drži ja mislim 250 kg/cm3.
Nebu ti isčupal motor mount :D :D :D
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #276
Hvala kolega...novi sam u ovom hobiju pa jos nepoznam ni ta sva ljepila ...hvala za savijet ....tako cu to i napraviti...za sad toliko...pozdrav...
Letim suncu pravo

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #277
Kolega hvala ti...samo me zanima dali onda to zaljepim ili kakve male  tiplice jos stavim ???
Tiple malo pomažu, jer je depron mekan. Potrebna je površina, a ne točkasta čvrstoća lijepljenja- Pogledaj sliku: napraviš nosač od špera kao slovo 'T' i jedan dio ulijepiš u napravljeni utor u stiroduru. Može se preko dodati i staklo+epoxa za naročito čvrst spoj. Naprijed onda ušarafiš motor .
Damir

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #278
Kradem ideju Diogene :D

 

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #279
Pozdrav... radio sam svoj prvi PIPER  i bas je bilo zabavno ali ipak nece ovaj model nikad poletijet... nisam imao pravi materijal pa sam ga slozio da ga imam kao maketu... E sad pitanje...posto kod mene nije moguce naci depron  (SL.BROD ) zanima me sto bi mi moglo posluziti kao zamijena (depron) da izgradim pravi model koji leti a ne da kupi prasinu kao sto ce ovaj lezati na ormaru....
Letim suncu pravo

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #280
pa nije ovo od deprona (izoflora)?
strong, light and cheap - choose two

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #281
i koji je onda na kraju zaključak sa diherdalom (krila) 2 ili 1% ili ravno?  ::) Završavam jednog pa ...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #282
Što se mene tiće ravna + eleroni, samo sam takva i radio i nije bilo nikakvih problema. Leti super.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #283
Neznam kolko iskustva imas u letenju. Napravi si dvoja krila, jedna ravna i jedna dihedralna. Mislim da je to individualno, osim sto dihedralna pomazu ispravljanje aviona i smanjuju muvibilnost.
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #284
ok, hvala na brzom odgovoru, malo je čudno da su bolja ravna a o tome je bilo i na rcgroups, budem napravio ravno a dok ga ubijem onda ide v2 a sa 1% pa baš da vidim...