Skip to main content

Topic: Prva RC samogradnja (depron) (Read 114950 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #45
Ima neki Buševski trokut tam u desnom ćošku kod šume a sve drugo je ok

a amater leti ko violina
 


Ste kad bacili violinu?
Onda vam je jasno kak leti :D
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #46
Poz svima,evo baš sa danas kontaktirao autora krasno složenog Pipera da mi malo pojasni tijek izrade step by step pošto sam totalni početnik :'( u ovom hobiju,on je svesrdno ponudio pomoć  i za druge zainteresirane graditelje modela. Hvala amater_total!
Gledao sam i kako je kolega Giga  pojasnio korak po korak izradu svog modela (kojega također planiram praviti)
bilo bi super ako ima zainteresiranih da uz pomoć iskusnih s foruma pokušamo napraviti dotični model.



Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #47
Zanemarite ovo iskusnih i navalite. Ak se nađe tri ili više zainteresiranih; radim po treći put Pipera i objavit ću detaljan build log. Zašto? Jer sam altruist...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #48
Zanemarite ovo iskusnih i navalite. Ak se nađe tri ili više zainteresiranih; radim po treći put Pipera i objavit ću detaljan build log. Zašto? Jer sam altruist...
A zašto sam altruist, jer je i puno ljudi s ovog foruma isto takva...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

 

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #49
Kolega Amater najbolje da ti počneš pravit trećeg sigurno će usput biti zainteresiranih! :)

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #50
A možda i hoću, samo ne sad. Ovo malo lijepog vremena iskoristit ću za dovršenje vikendice. Kad krenu kiše, druga stvar...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #51
U međuvremenu crash kit je izrastao u samostalan model. Išao sam ga sam letjeti, a bio je neregliran i naravno, nije prošlo najbolje. Nakon polijetanja pao je na nos. Trup malo strgan ali skrpat ću ga pa će biti u voznom stanju.
Sad imam još jednu pilu za učenje
http://i291.photobucket.com/albums/ll286/amater_total/piper%20rc%20gradnja/DSC00586.jpg[/img]]
http://i291.photobucket.com/albums/ll286/amater_total/piper%20rc%20gradnja/DSC00583.jpg[/img]]
http://i291.photobucket.com/albums/ll286/amater_total/piper%20rc%20gradnja/DSC00585.jpg[/img]]
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #52
U međuvremenu popravljen, a zagonetni pad  na nos (gubitak potpune kontrole) rasvijetljen. Dok sam ga radio, ostavio sam dva šarafa (za ručice) od serva zabijena u komad izoflora. Da se ne izgube... 8)
Sve podesio i na let. Poletio s trave bez problema, lijevi krug, još malo gore, malo gore, malo gore, pa je...te oćeš više malo gore, komanda za gore do panja; čak se i gasa dodalo, ali popeo se tek na jedno desetak metara.... i naravno, tres na nos. Šteta na modelu vidljiva na slikama. Ništa što se ne bi moglo skrpati. Krila ok, elektronika ok...
I tak ja pogledam netom razbijeni model i prvo kaj skužim kad sam skinuo krilo je da nema niti jednog od dva šarafa na servačima. Ručice  u zraku, vise na sajlama... Reko, mora da sam ga dobro skršio kad su šarafi izleteli van...
 I tak ga ja počnem krpati; i reko di ću nać opet te šarafe koje sam izgubio pri padu...
Otvorim kutiju, kad tamo, zabijeni u komad izoflora, čekaju me da ih zašarafim :D
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #53
model predobro izgleda jos da ima elerone bio bi vrh. Svaka cast na izradi izgleda bolje od tvornickog po PSU

pozz iz sl. broda i puno dobrih letova
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #54
svaka pohvala za depronca 8)

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #55
Mirt, hvala, iako trebam još dosta napredovati da bih dostigao tvoj nivo :)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #56
model predobro izgleda jos da ima elerone bio bi vrh. Svaka cast na izradi izgleda bolje od tvornickog po PSU

pozz iz sl. broda i puno dobrih letova
Hvala banga, to ti je stara brodska modelarska škola. Ili kako treba ili nikako ;)
A za elerone, nisi prvi koji prigovara. Zac mi već krv pije na slamku s tim eleronima. Tako da ću morati poduzeti nešto u vezi s tim ;D
P.S. Možda ga ponesem na Jelas jednom...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...


Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #58
U međuvremenu popravljen, a zagonetni pad  na nos (gubitak potpune kontrole) rasvijetljen. Dok sam ga radio, ostavio sam dva šarafa (za ručice) od serva zabijena u komad izoflora. Da se ne izgube... 8)
Sve podesio i na let. Poletio s trave bez problema, lijevi krug, još malo gore, malo gore, malo gore, pa je...te oćeš više malo gore, komanda za gore do panja; čak se i gasa dodalo, ali popeo se tek na jedno desetak metara.... i naravno, tres na nos. Šteta na modelu vidljiva na slikama. Ništa što se ne bi moglo skrpati. Krila ok, elektronika ok...
I tak ja pogledam netom razbijeni model i prvo kaj skužim kad sam skinuo krilo je da nema niti jednog od dva šarafa na servačima. Ručice  u zraku, vise na sajlama... Reko, mora da sam ga dobro skršio kad su šarafi izleteli van...
 I tak ga ja počnem krpati; i reko di ću nać opet te šarafe koje sam izgubio pri padu...
Otvorim kutiju, kad tamo, zabijeni u komad izoflora, čekaju me da ih zašarafim :D

Dobro da ih nisi izgubio  ;D

Model izgleda predobro.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #59
Zac mi već krv pije na slamku s tim eleronima. Tako da ću morati poduzeti nešto u vezi s tim ;D

I bolje ti je jer više ne opominjem nego odma za uho  :D
E sad stvarno moram napraviti elerone, vidjeli ste i sami kako se stvari kreću. A uz svoju zakonitu, jedino se još Zaca bojim :D
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...