Skip to main content

Topic: Prva RC samogradnja (depron) (Read 114904 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #75
Evo vrijeme se popravlja, a ja se još malo pojačao za predstojeću sezonu :)
Napravio sam neka ojačanja u trupu i na samom nosu, pa mislim da će biti mrvicu izdržljiviji, a s masom sam još uvijek O.K.
Čak i lakše od prvog kojeg sam radio...
Lijevo je model spreman za let (krilo je u spremištu) a desno rezervni trup bez elektronike. Pa ak se strga, ima se rezervni ;D

http://i291.photobucket.com/albums/ll286/amater_total/piper%20rc%20gradnja/IMG_5284-1.jpg[/img]]
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...




Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #79
Stari koliko je tebi boje od ktečenja ostalo?
 
A nije ovo od krečenja. Ovu sam boju kupio baš za Pipere. Od zidova je ostala bijela, tako je i nastao prvi bijeli Piper.  :)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #80
odlicni su ti ovi avioni kolko j eto veliko raspon krila i duzina

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #81
Ajd hvala!
Odluči se pa izreži jednog :-\
Raspon 104 cm, trup 70, ukupna težina s baterijom i prijemnikom oko 530 grama ...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #82

Čitam ti misli, kako bi dobro bilo da imaš rezervni trup za tvoju nastradalu jedralku :(

Ma nema frke, popravio sam  ;) malo kipuće vode, istina da ce onaj "sticky" zaštitini sloj otić, a materijal "nabubrit" al kad se osuši, jedan lagani sloj ljepila na to i opet je ravno  :) uglavnom, izravnao sam nos, 98% ko nov  :D

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #83
...zaboravih jedno pitanje postavit...jer krila moraju bas bit nakosena il mogu bit i ravno...pitam zato sto sam mislio stavit jedan servo u krila da napravim za skretanje...mada kosina nebi imala nista s tim...znaci ..jel mogu krila napravit da su ravna. :-[.i hoce li imat kakvih smetnji pri letu..e to je to.. :)
Turnigy 9X

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #84
Pa bolje je da ima dihedral, jer se lakše leti (samoispravlja). Imaš u nacrtu 1 i 2 incha verziju. Ako ćeš raditi elerone, onda ti je 1 inch dovoljno.
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #85
..eto   polako ga sastavljam..nezurim se...nego  ono sto smo pisali oko spajanja krila s trupom..bilo je prijdloga s tiplovima..eto...ja odusto od tiplova..umjesto toga ja stavio plutane cepove..na koje cu usarafit sarafe ( napravio sve pet)..
Turnigy 9X

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #86
Samo nek se radi,  ja sretan  :)
Prihvat krila bi trebao biti baš tako, niti preslab da otpadne u letu, niti prejak, da ti prilikom "slijetanja" na krilo ono samo prepolovi trup. Pričam i zbog toga što sam jučer uspio pogoditi jedino drvo na inače čistoj livadi  :'( i rezultat je baš taj. Krilo skoro čitavo a nos trupa se rascvjetao. Repni dio je ojačan staklom i epoksijem, pa je preživio.
Problem s ovim modelom je taj dosjed u koji krilo upadne. Prilikom svakog kontakta ruba krila i podloge, stupa na scenu sistem poluge, koji želi raskoliti trup. Ako nešto konstruktivno smisliš u vezi ovoga, javi da probamo ;)
Naravno i svi ostali prijedlozi su dobrodošli :)
 
P.S. Svejedno, dobro provjeri spojeve da ti krila  ne ispadnu pri letu.
Poz !
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #87
Nego, tek sad vidim,  što je s krilom, jesi ti to nešto naopako :-\
Taj KFM 3 profil bi s donje strane, gdje idu šarafi, trebao biti ravan :-X
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #88
...ma jok. :-\..krila su onako kao i kod tebe. :).samo ih nisam stavljo u kosinu. ;D..mozda ti se ucinilo radi zadnnjih sarafa.. ???.plocicu sam moro stavit iz vana :(...radi toga da nebi doslo do kidanja deprona...a untar krila sam isto stavio plocicu..( drvenu)..jest da ce se ova plocica vidit i istaknut...ja nisam iso u vizualnu ljepotu  ;)nego u funkcijonalnost...kad sve bude gotovo..onda ga islikam..i fotke stavim...a mozda i snimka leta bude...
Turnigy 9X

 

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #89
...eto bio i prvi uspjesni let.. :D.malo grubo spustanje pa su mi tockovi otpali. ;).a i onako su bili samo privremeno sljepiti.. :-\
htio sam samo vidit kako ce se ponasat u zraku. :)..pusto sam ga pridvecer...kad stvarno nije bilo vijetra..i
bilo je odlicno. :D..netreba mu ni dva metra zaleta..sto mi iznenadilo.. :o..za sada sam zadovoljan...kad sredim normalno tockove..i napravim neke sitnice...a onda opet u zrak. :)..al cu zato morat reskirat da vidim kakav je i po vjetru. ::)..al ne velikom. ???...
Turnigy 9X