Skip to main content

Topic: Lipo baterije, kupnja i dostava iz HKa (Read 5447 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lipo baterije, kupnja i dostava iz HKa

Kako stvari stoje (loše) izgleda da nam kupnja jeftinih, a dobrih, Lipo baterija iz Hong Konga više neće biti jednostavna ili barem ne brza kao do sada. Naime, HK pošta je počela provoditi zabranu zračnog prijevoza litijskih baterija. Više na:
http://www.rcmodelreviews.com/hkpost_bans_lipos.shtml
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Lipo baterije, kupnja i dostava iz HKa

Reply #1
je je poznato mi je ... japan je to uveo sa 1,4.

tako da ide samo fedexom i to po nekoj bolesnoj cifri


Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Lipo baterije, kupnja i dostava iz HKa

Reply #2
vozite se na metanol, a to se rimuje s etanol :)
struja zakon, nitro USTAV

 

Odg: Lipo baterije, kupnja i dostava iz HKa

Reply #3
a u pm......

Odg: Lipo baterije, kupnja i dostava iz HKa

Reply #4
Air transport delay.
  Please be aware that the Hong Kong/China Airports have placed an   increased focus on parcel security. This has delayed many orders for up   to 7 days.
  If you find that your order is marked as shipped but does not have a   tracking number, or the tracking number isnt working, please do not be   alarmed. Over the coming days the tracking numbers will be registered as   the Airport filters through the backlog of parcels.
  To help reduce the backlog, we're shipping out alot of orders via   alternative express methods and via different countries. This is helping   to reduce a possible 2-3 week backlog to around 1 week only. We are   doing this at a considerable cost to us and hope you can   appreciate the extra effort we're taking to avoid these delays which are   out of our control.
  The current delay is expected for another 7 days and we will update this   message early next week or as soon as there is any change the the   current status. 
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Lipo baterije, kupnja i dostava iz HKa

Reply #5
Sta im sad ovo znaci, za kakvu se sad sigurnost imaju dodatno brinuti?
Sreca paketi su mi usli u BiH pa se ne trebam sekirat..

Odg: Lipo baterije, kupnja i dostava iz HKa

Reply #6
Jučer mi stigle tri batke 1.0 3s za Piper ali što ćemo u buduće :-\
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Lipo baterije, kupnja i dostava iz HKa

Reply #7
Jedno vrijeme cemo biti bez batki, a kada im drasticno opadne trgovina baterijama shvatit ce da moraju naci neku rupu za daljnji jeftini transport...

Odg: Lipo baterije, kupnja i dostava iz HKa

Reply #8
Ja narucio 27.05. ... to bu valjda doslo!?  :'( :-[

Odg: Lipo baterije, kupnja i dostava iz HKa

Reply #9
Nije pitanje hoće ili ne doći nego kada i čime. Izgleda da više neće Airmail-om nego kopneno bez obzira koliko mi dostavu platili. Oni imaju obavezu osigurati alternativni prijevoz a budući da je to kopnena zemlja i vidi vraga dijeli nas isti ali ogromni kontinent (zapravo 2 U 1) onda je "lakše". Ja barem banzina imam na svakoj pumpi pa me uopće ne dira ovo sranje s baterijama ali električare to svakako smeta.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Lipo baterije, kupnja i dostava iz HKa

Reply #10
Čisto radi informacije, stigle mi baterije u moju poštu danas, vjerojatno sutra ujutro na vrata, naručene 2.6. , 113 dolara baterija(2s,3s,5s i transmiter baterija-isto lipo), po IPS-u, poslano u moju lokalnu poštu, prošlo carinu brzo. Vjerojatno, u maloj neuglednoj kutiji:) kao i uvijek.

Pozdrav

Odg: Lipo baterije, kupnja i dostava iz HKa

Reply #11
Brze su mi dosle baterije kopnenim putem nego airmailom
:D

Za 9 dana HK - HR 11 dana sve skupa i dosle do mene :D
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd

Odg: Lipo baterije, kupnja i dostava iz HKa

Reply #12
pa sa himodela od prošle godine nedaju lipo u zračni promet, možda su se sa hk pravili ludi i slali dok netko nije otkrio, ali ak su putovale zrakom išle su mjesec i više dana, kojim putem?

Odg: Lipo baterije, kupnja i dostava iz HKa

Reply #13
Evo stigla nova 3000mAh 5S grdosija i mala mikro 2S 800mAh i poveći motoro od 600kV, sve naručeno u šestom mjesecu. Ne znam kako je putovalo, ali sam primjetio drugačiji tracking number. Naime na kraju svakog broja do sada je bilo HK dakle Hong Kong, no sada je CH(Kina?, Švicarska?). To je jedino drugačije, no što se tiče brzine dostave, oko 14-20. Znači skoro da tjedan dana prije dođe. Zippy 800mAh sam naručio 06.06. došla je jučer, znači 24.06. što znači 18 dana, s time da je utorak bio i neradan pa to nije ni loše.
Ovo sam iskopao na jednom forumu što možda objašnjava situaciju:

I've just heard from a contact on Mainland China that:

"Hongkong Post and China Post are completely separate entities. China Post has been refusing Lipos for a long time but they still accept parcels from selected "VIP customers which is why some suppliers can ship batteries via this channel. However, packages containing batteries may still be rejected (returned) if picked up during security inspections"

So it seems that orders from mainland China are more likely to get through than those shipped from Hongkong but there's still no guarantee.

Odg: Lipo baterije, kupnja i dostava iz HKa

Reply #14
idu i dalje baterije zracnim putem, samo su promjenili rutu, sad iz HongKonga salju u Singapur a od njih ide ili njihovom Speedpost ili Swisspost, cak sa Speedpost dodje prije posto salju EMS-om, evo meni jucer dosla kutija puna baterija, 3,5kg