Skip to main content

Topic: 3D printana Foka (Read 4225 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

3D printana Foka

Evo nakon 50ak (vjerojatno blize 100tinjak) sati testiranja i podesavanja, isprintao sam Foku 2m raspona od PLA plastike.
Jos uvijek trazim optimalni filament i postavke u sliceru, ali rezultati su zasad zadovoljavajuci. Setup stize sljedeci tjedan pa se nadam da bu pala i neka snimka leta.
Ocekivana ukupna masa bi trebala biti ispod 1kg i ovo bi trebalo fino jedriti.
Na fotkama nisu slike svih printanih dijelova
MAK Zapad

Re: 3D printana Foka

Reply #1
Znači PLA?
Zgodno.
Kad mi se vrati moj printer, isto bi printao nešto.
Vjerojatno ono leteće krilo sa thinginverse.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Re: 3D printana Foka

Reply #2
Da, koristio sam kvalitetni PLA (srebrna) i zuti transparent PETG za upravljacke povrsine (cisto radi testiranja)
Puno sam zadovoljniji PLA-om. Stavit cu uskoro fotke jednog avionceka printanog iz lightweight PLA, taj materijal me ustvari najvise odusevio.
Uskoro mi stize PLA+
MAK Zapad

Re: 3D printana Foka

Reply #3
Pozdrav, reci mi molim te, cim spajas dijelove i koji 3d printer koristis?
Lp,
Alex

Re: 3D printana Foka

Reply #4
Ja sam naručio 2.2 kg lw-pla. Samo što nije stigao

Re: 3D printana Foka

Reply #5
Mislim da je to pre tesko a abs je laksi uostalom stara balsa i malo papira rjesava posao.

Super izgleda na oko kad bi mogao radit kostur i foiju to bi bio posao...:) 

Re: 3D printana Foka

Reply #6
Pozdrav, reci mi molim te, cim spajas dijelove i koji 3d printer koristis?

Spajam ih cijanoakrilatom + aktivator
Ovi dijelovi su printani na Creality Ender 3 Pro

Ja sam naručio 2.2 kg lw-pla. Samo što nije stigao

Izvrstan materijal, ja sam odusevljen

Mislim da je to pre tesko a abs je laksi uostalom stara balsa i malo papira rjesava posao.

Super izgleda na oko kad bi mogao radit kostur i foiju to bi bio posao...:)

ABS je i laksi i cvrsci. Samo moram zatvorit printere jer se piga inace. Si printao ti ABS?

Mozes radit kostur pa navlacit foliju, pogle npr. Kraga Maripi
MAK Zapad

Re: 3D printana Foka

Reply #7
Bravo Robi, ide to tebi...  :D

Ja sam počeo printati ICON 5 od iste firme, PLANEPRINT i zasada sam prilično zadovoljan iako ima još stvari koje treba podesiti u sliceru i na samom printeru. Sve printam u PLA. Jesi printao što sa flex filamentom? Šarke, gume i sl.?
samo zemlja je granica....

 

Re: 3D printana Foka

Reply #8
Opa zakon Karlo, znaci ima nas
Uzeo sam sve modele od planeprinta, mali Zlin je vec isprintan i pol trupa od Aermacchija :D
MAK Zapad

Re: 3D printana Foka

Reply #9
Ja sam isprintao kompletnog Spitfire-a od 3dlabsprinta, ali nikako da ga motoriziram, Također i gume. Želja mi je isto Icon 5

Re: 3D printana Foka

Reply #10
Kreso koji je to flex?
MAK Zapad

Re: 3D printana Foka

Reply #11
Devil iz Chipoteke. Nego, uzeo i ja Savage-a, kaj ćeš staviti od motorizacije unutra? Nisam već dugo ništa kupovao preko weba

Re: 3D printana Foka

Reply #12
Stavit cu Voltu 2206/1400, od servaca sam imao Dymonde D47 i Robbe FS-31, inace bih naravno stavio nekaj jeftinije, ali bili su pri ruci.
Zadnju konstrukciju sam printao od PETG-a, ali nisam bas zadovoljan, tak da sad bas printam od ojacanog PLA pa ga idem slozit. Samo ne znam kaj bum s gumama, ne mogu printat flex dok mi ne dodju novi printeri

Idem otvorit 3d print temu, vidim da nas ima par
MAK Zapad