Skip to main content

Topic: Ukupna masa depronca? (Read 4449 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Ukupna masa depronca?

Reply #15
Složio 3Dbatix Diablo kao trener. Prvi koji sam letio bio je malo skup pa sam sletio snjim da ne bude krša.
Pa složio ovaj. Namjestio Dual rate na switch a off njega stavio sve na normalno osim ailerone full lagane, jer su mu površine velike.

Ovaj je smanjen s 95cm krila na 85, sve smanjeno za koji postotak i tako isprintano.
Na njemu je odličan hexTronik 24gram Brushless Outrunner 1300kv od 7 dolara i 20 grama, 3 serva 900HXT, 12amp plush turnigy futaba rec i baterije od 350mah 2S pa do 460mah 3s, i sve skupa masa je oko 300 grama. Na kraju sam stavio i 1300 mah 3S Thudnerpower od nekih 85grama i stvar je i tada letila. S 2s baterijama stvar leti super, s 3s probao sam vertikalu i ide do nebesa i nazad. I sve oko 3-6amp.
Sa 1300mah sati letio bio cijeli dan.

Na 3s i dual rate avion je zvijer koja radi čuda, jedva čekam da ih naučim:)
Moja preporuka što lakši manje krša. Ovaj je letio i sletao ponekad nezgodno, a oštečenje nula. Napravljen je od izoflora s jednom jedinom karbonskom šipkicom 3mm(šuplja) i dvije 2mm pune kao Xbrace za stilizirani landing gear. Kotača dakle nema nisu ni potrebni. SLetanje na livadu tako sporo i lagano da se ništa ne lomi.
Diablo rules!