Skip to main content

Topic: Ručni rad KJ66 Mlazni motor (Read 141018 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #210
JA svoje kupim balansirano. Poslije ako posumnjam koristim ručnu tehniku tzv. "ROCKER" metoda. Malo se može promijeniti ako je sve označeno (turbina-vratilo-kompressor)i na taj način uvijek sastavljano, mislim pod tim kutevima. Ako nije bilo ošteženja rotora u smislu struganja , nema bojazni. Zato ja i jesam napravio plastični usisnik jer kada sile potiska porastu i savladaju oprugu za prednabijanje, cijeli rotor se pomiće za par desetinki mm prema naprijed. Taj trenutak je i najkritičniji za jet motore sa stražnji prednabijanjem. Ta neutralna zona je veliki problem. Ja ću ovaj puta rješiti stavljanjem jače opruge koja će u svakom slučaju  nadjačati silu potiska kako nebi došlo do neutralne zone.
Što se tiče naruidžbi turbina i švicaraca...da na to sam i msilio....ali radili su ih sami. Naravno da se neće izlijevati samo jedan za nečije potrebe...to bi koštalo......jao.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #211
PREDIVNO!!!!!! :) :) :)
Uživam ovo gledajući.......svaka dala...sličan koncept kao i moj koliko mogu vidjeti..usisnik posebno napravljen radi lakše demontaže rotora i zamjene ležajeva...pametno...najpametniji koncept!
Vidjeti ću ovo sa brizgaljkama, a jasno mi je radi presjeka, ali ipak manji promjer ima svoje prednosti. Ja vjerujem da ja imam taj problem.. nepravilno isparavanje ili kako vi kažete...hladna cijev. Može i to biti.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #212
jos par slika ? :) :)

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #213
evo je  :)

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #214
 :)jos

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #215
nemam vise vremena moram da idem do sljiedeci puta  dovidjena . :( :'(

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #216
Vidim da koristiš kao davač okretaja IC sustav umjestom Hall efect prijamnika i magnetnog prstena.. Svaka čast!
Jel glodaš i tokariš sam ručno  ili na CNC glodalici i tokarilici. Ja sam osuđen za sada na ručno :'(  :'(
nadam se razvitku uskoro! 8)

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #217
JA svoje kupim balansirano. Poslije ako posumnjam koristim ručnu tehniku tzv. "ROCKER" metoda. Malo se može promijeniti ako je sve označeno (turbina-vratilo-kompressor)i na taj način uvijek sastavljano, mislim pod tim kutevima. Ako nije bilo ošteženja rotora u smislu struganja , nema bojazni. Zato ja i jesam napravio plastični usisnik jer kada sile potiska porastu i savladaju oprugu za prednabijanje, cijeli rotor se pomiće za par desetinki mm prema naprijed. Taj trenutak je i najkritičniji za jet motore sa stražnji prednabijanjem. Ta neutralna zona je veliki problem. Ja ću ovaj puta rješiti stavljanjem jače opruge koja će u svakom slučaju  nadjačati silu potiska kako nebi došlo do neutralne zone.
Što se tiče naruidžbi turbina i švicaraca...da na to sam i msilio....ali radili su ih sami. Naravno da se neće izlijevati samo jedan za nečije potrebe..


++++++++++++++++++++++++++++++++++
.to bi koštalo......jao.

Ne to ne kosta toliko mnogo koliko ti mislis,ja sam ti pisao da mogu uraditi Alat za bilo koju Turbinu zelis,sam Odlijev bi kostao ca.20Eura a kada vidim slike ovih vasih Turbinskih Kola i ovako debela PERA cija Forma i oblik me RAZZALOSTE !
poz.iv

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #218
Ivane, to se sada može u takvom obliku naći na tržištu. Nije da bi me smetala bolja ali jednosstavno toga nema na tržištu boljeg od ovakvih. Dapače, ako možeš ti napraviti bolju, ja ti rado dam novce za nju ali jednostavno nemam niti alat niti vremena niti poznanstva niti materijala da bi se upuštao u  izradu turbine. Pretpostavljam da je dobljina materijala ipak proračunata radi velikih centrifugalnih sila koje se pojavljuju da nebi radi zamora ili suzanja materijal jednostavno puknuo za vrijeme rada.
Nekako bi mi se činilo prenozbiljno takvo nešto.
Znam što si mi pisao da možeš napraviti alat. Ako ti nije problem , napravi ga i poveži me sa tvornicom da vidim koliko bi me koštalo lijevanje ispitivanje i obrada nakon toga.  Ako je takva cijena kakvu si ti naveo. kupim ih 5 komad odmah :P :P :P

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #219
Interesuje me sto ce reci Cvetko na moj Prijedlog,
Alat ne bih uradio za tebe nego za nas a za to mi treba samo jedna Turbina koja vazi kao najbolja i eventualno misljenje vas dvojice sto bi trebalo da se izmijeni a
i ja bih dao moje misljenje jer sam ih napravio vec nekoliko,

opremanje moje Radione ovdje ulazi u zavrsnu fazu pa bih za kratko vrijeme mogao da pocnem,
pozdrav, Iv

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #220
[attach=1]moji mlaznjaci cekaju sezonu [attach=2]moja glodalica rucna posluga [attach=3]tokarski ma   nualna posluga [attach=4]jos jedan tokarski[attach=5]novi projekti (usavrsavanja turbine)                         
na kakvim strojevima vi radite go. Lukasu ?  :-\

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #221
[attach=1]moja greska ,ovoje moja glodalica 8)

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #222
koliko mogu vidjeti vaša radiona je daleko naprednija od moje. Svoje dijelove sam radio na tokarilici otprilike malko većoj od ove vaše sa slika te na stupnoj bušilici malo preuređenoj za mogućnosti glodanja. U svakom slučaju..sada uskoro ću valjda nabaviti prostor te potrebne alate za bolju proizvodnju. S obzirom da sam u mogućnosti tj nemogućnosti proizvesti daleko manji broj motora specijanlni alati mi se ne isplate raditi za 1-2 primjerka. Ako se odlučim na veću proizvodnju tada ću morati napraviti specijalne alate za komoru, mlaznike, vratila, matice difuzore i sl. U principu ono bez čega se ne može je par kalupa za prešanje, tokarilica, glodalica, preša, TIG aparat za varenje i puno sati rada i dobre volje. U svakom slučaju vidim da ste ipak na ručnoj izradi ( a ne, CNC) što pozdravljam. Svaka čast. Da li to iz hobija radite ili profesionalno?
Pozz
Lukas

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #223
[attach=1]
licna proizvodnja pumpe za gorivo (o tome jednom drugom prilikom) za sda to sve radim iz hobija  ::)
koliko vidim vi imate nameru da to u buducnosti malo profesionalno proizvodite  :)

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #224
Hehe. gledajući ovo vaše postrojenje ja sam još daleko od proizvodnje na veliko.  Bilo bi dobro krenuti u takvu prioizvodnju ali izrada svih tih testnih stolova, modela , prototipova i slično uzima svoj danak. Trenutno nisam u moućnosti takvo nešto osigurati tako da sam  samo koncentriran na ovakvoj hobi izradi prototipa koji radi. U svako slučaju, vidim da ste enormnu energiju uložili u svoj hobi. Moram reći da sam razmišljao o izradi vlasitite pumpe, zupčasta pumpa nije komplicirana za napraviti. Barem imam taj osjećaj.
U svakom slučaju divim se vašem trudu :) :) Jednostavno fantastično! Svaka čast! koliko vam je godina bilo potrebno da napravite sve te testne stolove i kompletnu proizvodnju dijelova?
To me vrlo zanima jer vjerujem da su tu stvarno godine u igri.