Skip to main content

Topic: Ručni rad KJ66 Mlazni motor (Read 139954 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #60
Što se servisira na prvom servisu?
taman je lukas napisao pa zanemarite

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #61
A ti mene pitaš koji slažeš fen bladeove na CFM-u?  :D :D :D :D :Dpa ti meni reci kaj trebam servisirat?

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #62
 ;D ;D ;D ;D
Ma viš da totalno kasnim sa odgovorima, nekaj me mreža zeza pa vidim da si ti napisao prije!
Ma po meni sam lagere pregledavat i pazit na turbinu da ne dobije crackove , na velkom se vidi sa boroskopom erozija na turbini i to se prati, postoje određeni limiti,ali kod velike turbine imaš i više temperature, a i struganje po obodu pa se i tu troši, a isto tako se i stanje komore prati, al mislim da tebe komora netreba zabrinjavat , samo ti to čim prije na avajon ugradi da uživamo u zvuku!

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #63
Ne znam da li samo to rekao već ali s obzirom da sam u 90-tima (97-98) uživo vidio lika na lučkom sa F-15 sa mlaznjakom unutra (vrlo vjerovatno kao i ovaj moje ali se više ne sjećam, znam da je imao ispušnu cijev podjeljenju na dva ispuha...o kako dobro. Tad sam shvatop da je model takvog zrakoplova stvarna kopija pravog aviona. Zvuk je nenabdjebiv a da ne govorim o tome da je jedan naš kolega poludio kada ga je vidio u zraku. On u Cessni 172N, a pored njega prolazi f-15. Ovaj se izbezumil. SAmo je problem bio u tome što se modelar (Francuz ili Belgijanac) nije najavio kontroli leta pa je bilo sranja jer je lik skoro imao sudar sa F-15. Pilot se usrao jer isprava nije shvatio da li je to model ili je počeo WWIII da on toga nije niti svjestan. :D :D :D :D Kako ga je samo letio. Ali zuk je nenadjebiv...nema tog EDF ili klipnjaka koji može nadj***ti ovakav mlazni motor.  Vjerujte mi kada Vam kažem da je toliko glasan da se cessnin motor niti ne čuje. Bez antifona iznad 90 000 RPM No chance!

Popravci možda ako imaš proklizavanje u slijetanju ili slično. Ako ode van kontrole...pa-pa, Ode i motor i sve ostalo, a da ne govorim o tome da možeš napraviti veliku štetu nekome trećemu tako da ja osobno ne kanim poletjeti (ako ću ikada poletjeti ) bez osiguranja svog modela i trećih lica. To je jebena raketa koja kada se otme kontroli prolazi kroz sve osim ne kroz beton. Vratilo motora je od jakog alatnog čelika izrađeno, a da ne govorim o turbini. Sve bu se raspalo, ali ta dva dijela će ostati čitava i pri 300km/h i oni prolaze kroz auto, avion, ciglu (šuplju) a o ljudskom tijelu da i ne govorim. O požarima koje može izazvati neću niti pomišljat.
Tog je mene najviše strah.
No kako bilo da bilo, hvala svima na podršci i ljepim željama što se tiče mojeg uradka, vjerujem da ću uspjeti u svojem nastojanju oko aviona ali nemojmo juriti pred rudo. meni vrijeme nije problem, za sada.
Motorček će biti izložen na Aeromeetingu tako da možete ga tam pogledati kako moj novi roštilj izgleda ;D ;D
Ako će biti sve u redu i dosta zainteresiranih, naravno i uvjeti, budemo ga kresnuli da vidite kako radi. Naravno, velikih okretaja i slično neće biti jer ipak će biti puno ljudi, a oko tog motora treba prostora min 12 metara sigurnosne zone.

ne bi bilo lose onda da mozda odaberes koju pouzdaniju marku aviona.mozda MIG ili bolje SU.
to su prave pile. 8)
ovo kaj ti se svidja je OK,ali znas kako kazu:dobar je mercedes samo da mu je fordov motor. ;D
 
kakve bi tek onda filmove snimali amerikancida imaju ovakve avione. 8) 
 
Su-37 Super Flanker Promotional Video!

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #64
Vjerujem da kada cijeli projekat bude gotov da onda neće biti problem sa njime letjeti jer je avion namjenjen za letenje.
Najprije čestitke graditelju: Lukas, nenadmašan si... No. 1 samograditelj  na ovom Forumu !


A sada o letenju jet-a:  nekako kao da vlada uvjerenje da je to 'šlag na kraju', vrhunski adrenalin i uspjeh dolazi sam po sebi kao nagrada za hrabrost.
Nisam letio jet-a i ne vjerujem da to ide 'samo od sebe' !
Zašto?
2007. na Lučkom razgovarao sam sa g. Samom Kuderom koji je tada predstavio svog jet-a 'Wild Hornet'.
G. Kudera maltretirao sam pitanjima o konstrukciji i letenju jet-a i na kraju mi je rekao: 'Znaš, ovo sa jet-ovima, to ti je zadnja faza u modelarstvu, kada više nemaš što otkrivati, kada ti je sve drugo postalo dosadno onda si napraviš jednu ovakvu brigu i problem' !
Nema improvizacije, sve mora biti vrhunsko, a ugradnja setupa je zaista nočna mora, jer i najmanja greška znači pad modela i moguće posljedice po ljude i imovinu koje iz toga mogu proizači!
Nakon jedno pola sata razgovora shvatio sam da nešto ovako nije za mene..
Jubito leta tog dana na Lučkom možete pogledati ovdje:
Lučko 07 - Samo Kuder - WILD HORNET


.a slike modela g. Kudera stavljam u prilog...


Damir


Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #65
Vjerujem da kada cijeli projekat bude gotov da onda neće biti problem sa njime letjeti jer je avion namjenjen za letenje.
Najprije čestitke graditelju: Lukas, nenadmašan si... No. 1 samograditelj  na ovom Forumu !


A sada o letenju jet-a:  nekako kao da vlada uvjerenje da je to 'šlag na kraju', vrhunski adrenalin i uspjeh dolazi sam po sebi kao nagrada za hrabrost.

Damir

Hvala  na česitkama i nemojmo pretjerivati....mislim da ovdje ima puno osoba koje su jače od mene u samogradnji.

Ovo je izvrstan model za početak i to mi je opcija isto tako jer je motor otvoren, a s obzirom da ja nemam autostart susav, meni još više odgovara.
NIŠTA NEIDE SAMO OD SEBE i vjerujem ti sve što si napisao. ALi kada bi razmišljali da je sve tako teško, ništa ne bi napravili, zar ne. Nije mi jedanput došlo da odustanem od projekta svojeg jet motora. Ipak, tvrdoglavost me uspjela zadržati a da govorim o tome da ja neupjeh u životu ne prihvaćam kao završetak projekta. Sve se može a ja sam u pronalasku rješenja kod problema jako dobar. Ne tvrdim za sebe da ću poletiti za jetom i letiti kao Tom Cruise u Top Gunu. Školski krug bi bilo nešto što bi mene jako razveselilo. ALi ima vremena, kao što sam već rekao, ja sam se na forumučlanio kako bi skupio savjete oko gradnje i kako bih Vam pokazao da je moguće ono što mnogi misle da je nemoguće. Samo to. Isto tako vjerujem da će biti neuspjeha kako ih je bilo i kod motora, tako će i kod aviona, ali ljudi smo, učimo cijeli život.
 ;) ;)

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #66
Lukas, slažem se sa ovime što si napisao... uspijevaju samo oni koji se usude !
No, pošto si rekao da si inžinjer, to znači da imaš sposobnosti razlikovati ove dvije stvari ; ideju koji bi trebalo probati realizirati sa jedne strane i sa druge početničko baljezganje kojemu se možeš kvalificirano smijati.
Nebrojeno je onih koji su poletili (ili nikada nisu) malo deprona i sada bi Mission to Mars...,
pišu nebuloze o FPV-u kilometrima daleko, modeli lete xxx km/h, ..koješta...ma gluposti koje treba čitati kada si loše raspoložen.

Suprotno tome ti si pokazao što je ozbiljno (i kvalificirano) razmišljanje !

Ono što nisam napisao u postu gore, a nekako se provlači između redova: da li je dobra ideja kada model bude ready to fly pozvati g. Kudera iz SLO da sve još jednom provjeri i pomogne kod prvog leta....više iskustva i više šanse za uspjeh!

Još jednom, čestitam na uspjehu gradnje motora i pratim daljnji razvoj !

Damir

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #67
Vjerujem da kada cijeli projekat bude gotov da onda neće biti problem sa njime letjeti jer je avion namjenjen za letenje.
Najprije čestitke graditelju: Lukas, nenadmašan si... No. 1 samograditelj  na ovom Forumu !


A sada o letenju jet-a:  nekako kao da vlada uvjerenje da je to 'šlag na kraju', vrhunski adrenalin i uspjeh dolazi sam po sebi kao nagrada za hrabrost.
Nisam letio jet-a i ne vjerujem da to ide 'samo od sebe' !
Zašto?
2007. na Lučkom razgovarao sam sa g. Samom Kuderom koji je tada predstavio svog jet-a 'Wild Hornet'.
G. Kudera maltretirao sam pitanjima o konstrukciji i letenju jet-a i na kraju mi je rekao: 'Znaš, ovo sa jet-ovima, to ti je zadnja faza u modelarstvu, kada više nemaš što otkrivati, kada ti je sve drugo postalo dosadno onda si napraviš jednu ovakvu brigu i problem' !
Nema improvizacije, sve mora biti vrhunsko, a ugradnja setupa je zaista nočna mora, jer i najmanja greška znači pad modela i moguće posljedice po ljude i imovinu koje iz toga mogu proizači!
Nakon jedno pola sata razgovora shvatio sam da nešto ovako nije za mene..
Jubito leta tog dana na Lučkom možete pogledati ovdje:
Lučko 07 - Samo Kuder - WILD HORNET


.a slike modela g. Kudera stavljam u prilog...


Damir

Damire !
dodirnuo si nesto o cemu se najmanje razmislja i cemu se najmanje ili nikako poklanja paznja,
nagledao sam se modela ovoga tipa i prisustvovao kao malo tko letovima i cestom razocarenju modelara koji su letjeli,ja zalim te ljude jer veoma dobro znam koliko je truda ulozeno a da ne govorim o vrijednosti modela ove vrste i entuzijastmu postoje Granice zelio doticni ili ne,
ne rijetko se nadje u Modelarskom casopisu oglas gdje svu tu Skalameriju nude u bescijenje u odnosu na stvarnu vrijednost,

da su modeli ovoga tipa opasni pa i ubitacni,bez daljnjega,
dobro je da si napisao ovo,

Iv

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #68
lukas samo naprijed.sreca prati hrabre.
ako trbas kakvu moralnu pomoc obrati se nama i HDZ-a.znali smo pokrenuti hrvatsku,znat cemo pokrenuti i tvoj model.
ZNA SE  HDZ

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #69
lukas samo naprijed.sreca prati hrabre.
ako trbas kakvu moralnu pomoc obrati se nama i HDZ-a.znali smo pokrenuti hrvatsku,znat cemo pokrenuti i tvoj model.
ZNA SE  HDZ

jao Hrvoje, ko te ne pozna skupo bi te platil   ;D

humor ti ponekad prelazi granicu perverzije....  ali..... me likey  8)

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #70
Znači HDZ je rješenje mojih problema?? :D :D :D :D :D :D :D :D :D



Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #73
kaj SDP uclani se u HDZ(kradeze) i rjesio si sve probleme.