Skip to main content

Topic: Ručni rad KJ66 Mlazni motor (Read 140239 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #75
velike cestitke graditelju. :) ;) :),mozda nije sve savrseno ali nadam se da ce funkcionirati. :-* :-*.mozda si me ipak trebao konzultirati za neke stvari. >:( :( >:( :( :o 8) 8) 8).


 :-* :-* :-*

ne obaziri se onog ivana jer pojma nema. :D ;D :D ;D ;)

inace sto mislis o ovome? 8) 8) 8) 8) 8)

RC PLANE MOJO knife edge 24.Aug.2010.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #76
Oprosti, slijedeći puta ću te pitati, samo mi reci još gdje da te nadjem, kako da dodjem do tebe i to če vjerojatno rješiti sve moje probleme.
Krasan avionić s poprilično jakim motorom, meni se čini :P

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #77
velike cestitke graditelju. :) ;) :),mozda nije sve savrseno ali nadam se da ce funkcionirati. :-* :-*.mozda si me ipak trebao konzultirati za neke stvari. >:( :( >:( :( :o 8) 8) 8).


 :-* :-* :-*

ne obaziri se onog ivana jer pojma nema. :D ;D :D ;D ;)

inace sto mislis o ovome? 8) 8) 8) 8) 8)

RC PLANE MOJO knife edge 24.Aug.2010.

jeste Lukas,OLDTIMER ti moze mnogo pomoci,ja bih ga potrazio na tvome mjestu on ti je u Karlovcu i svatko tamo i tko nema vezu sa modelarstvom zna za Striceka sa bijelom Kosom i bijelom Bradicom,
pozdrav, Iv

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #78
Poštovani moji forumaši, samo kratka obvijest vezana za prezentaciju rada jet motora na Lučkom na aeromeetingu. Uglavnom, prezentiran je rad motora na nekih 70% snage (80-90 000 rpm, nisam baš točno siguran) radi sigurnosnih razloga te djece kojima nisam baš htio oštetiti sluh a koja su bila tamo prisutna. Rad motora na max okretajima nije baš za prezentirati pred onolikom publikom pa stoga nadam se da shvaćate zašto nisam "stisnul gas do kraja". Stvar sigurnosti.
Nadam se da Vam je bilo lijepo slušati taj zvuk mini jeta.
LP

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #79
Poštovani moji forumaši, samo kratka obvijest vezana za prezentaciju rada jet motora na Lučkom na aeromeetingu. Uglavnom, prezentiran je rad motora na nekih 70% snage (80-90 000 rpm, nisam baš točno siguran) radi sigurnosnih razloga te djece kojima nisam baš htio oštetiti sluh a koja su bila tamo prisutna. Rad motora na max okretajima nije baš za prezentirati pred onolikom publikom pa stoga nadam se da shvaćate zašto nisam "stisnul gas do kraja". Stvar sigurnosti.
Nadam se da Vam je bilo lijepo slušati taj zvuk mini jeta.
LP

Zao mi je kaj nisam prisustvovao.. samo sam ga uslikal ... evo...


Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #80
Lukas sve pohvale za turbinu. Vidio sam je jučer u živo. Samo nastavi. Čekamo na F-16 s ugrađenom turbinom. Do drugoga aeromitinga na Lučkome bi mogao to složiti pa sprašiti Grippena ako opet dođe.  ;D ;D
 
lp
 
Toni

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #81
F16 1:8?

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #82
F16 1:8?

Jel to nova stanica?  ;D

Nego.. super to izgleda, sad kad malo bolje pogledam, mislio sam da to izgleda puno veće, koliki je vanjski promjer turbine?

I zanima me jedna stvar, možda Kristijan zna, hm jel moguća kasnija konverzija iz EDF recimo 127mm, na Jet power?
I kako sinhronizirati dvije turbine na twin setup-u, recimo za SU37..?

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #83
wora, kaj ti pak spremas? neda te se nagovorit na akrobate, ali vidim da ti na turbinu oci rastu :D :D :D :D
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #84
Ja sam baš razmišljal uzeti F16 1:8.Ali sada kad sam vidio Gripena,ne znam više.
Inače,može i jedna turbina na 2 motorne jetove(tipa Rafale i MiG29,jedino nisam vidio za F14,valjda je preveliki razmak između motora) uz pomoć bifurkacijske cijevi.


Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #86
wora, kaj ti pak spremas? neda te se nagovorit na akrobate, ali vidim da ti na turbinu oci rastu :D :D :D :D

Zaš da je sukhoi moja prva ljubav... zima se bliži.. planovi su već odavano isprintani... sad napinjem pilicu.. i režem rebarca.. ;D ;D
Šteta što nije završio u produkciji..

@pilot.. na sukhoi moraju ići dva motora, inleti su razdvojeni cijelom dužinom ..


Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #87
Također se pridružujem pohvalama, Lukase moj junior je uživao gledajući kako nabrijavaš makinu. Odlična prezentacija!
Bilo bi hrpu pitanja s njegove strane ali mali je malo sramežljiv ( na starog  :D ).
Još jedanput, svaka čast i nadam se da će turbinica naći svoje mjesto bez obzira na tip modela i opravdati kako svoje postojanje tako i tvojih ruku djelo.

Pozz

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #88
A dobro onda,uzmi 2xK80E(najjeftinije ali kvalitetne 8,2kg turbine)i deri. :)
A ako misliš napraviti veliki Su 37,onda uzmi 2x RT 80XL(jeftine ali kvalitetne turbine,Njemačke proizvodnje)11,5kg turbina i imaš zvijer!

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #89
Rađanje novog tunela vratila sa sjedištima za ležajeve.


2 Jet pilot....čini mi se da ti slijedeći koji će posjedovati turbinu u nas ovdje tako da jedva čekam da mi se pridružiš u društvu vlasnika turbina. daj ju kupi da vidimo kako izgleda, možeš i ovu kinesku jer su sve kineske, sve se rade u kini samo radi obavijsti. kada ju uvezeš, nadodaj još barem 500-900E gore zajedno sa shipingom i ostalim troškovima. Uglavnom ispod 2500E ne možeš proći a to je stvarno dosta novaca (cca 17500,00kn). Za to ja napravim dvije, još samo da smislim nosač startera i to je to.
Ili kreni s gradnjom, to je još daleko veći izazov!