Skip to main content

Topic: Ručni rad KJ66 Mlazni motor (Read 139981 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #90
Ja bih već odavno krenuo sa gradnjom no nemam ni tokarilicu ni glodalicu tako da jedino mogu uzeti iz kita.A vi ste mi Lukas rekli da mi se ne isplati uzimati iz kita te je bolje onda uzeti gotovu.
PS:I ova RT hammer i Kingtech(iz Taiwana)se mogu kupiti u Njemačkoj.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #91
Rađanje novog tunela vratila sa sjedištima za ležajeve.
2 Jet pilot....čini mi se da ti slijedeći koji će posjedovati turbinu
Joj,meni je to želja još od 10.mjeseca no nikako nemam hrabrosti da krenem u izradu(jer nemam tokarilicu i glodalicu)ili sam neodlučan kod gotovih.
Jedno vrijeme sam bio zapaljen za P80SE(što sam zapravo još uvijek),no velika je poput tenka(skoro ko P160).Onda sam planirao uzeti Kingtech.Ne,ne nepoznata proizvodnja i nova na tržištu.Veći (P120 i nadalje)su mi preskupe tak da mi je sad izbor pao na RT 80XL(115N),P80SE(100N)i samogradnja!
Inače,imao sam ogromnu temu koju sam zaključao do doalska turbine.
Ali da ne spamam,neću više.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #92
gotov proizvod, tunel vratila-moj vlastiti dizajn. Ovog nema nigdje u nacrtima a i dimenzije su malo drugačije. Stražnja flanga se  mora bušiti , ali to se radi zajedno s ostatkom motora radi bolje preciznosti. :P
Nadam se da me IvanIowa nebu opet popljuval :D :D :D

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #93
Rađanje novog tunela vratila sa sjedištima za ležajeve.
2 Jet pilot....čini mi se da ti slijedeći koji će posjedovati turbinu
Joj,meni je to želja još od 10.mjeseca no nikako nemam hrabrosti da krenem u izradu(jer nemam tokarilicu i glodalicu)ili sam neodlučan kod gotovih.
Jedno vrijeme sam bio zapaljen za P80SE(što sam zapravo još uvijek),no velika je poput tenka(skoro ko P160).Onda sam planirao uzeti Kingtech.Ne,ne nepoznata proizvodnja i nova na tržištu.Veći (P120 i nadalje)su mi preskupe tak da mi je sad izbor pao na RT 80XL(115N),P80SE(100N)i samogradnja!
Inače,imao sam ogromnu temu koju sam zaključao do doalska turbine.
Ali da ne spamam,neću više.
Od cijele priče sada samo preostaje kupiti ili napraviti turbinu, zar ne? bez suviše riječi jer od riječi nećemo niti upalili turbinu niti je staviti u avion. KRENI S poslom oko nje ili ju kupi. treće nema.
LP

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #94
Lukas ,šta radite još jednu turbinu?
Onda trebate kupiti neki dvomotorni avion tipa F14,MiG 29,EF2000...
Ali onda duplo veća potrošnja.500ml/min na full snazi ukupno.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #95
Lukas ,šta radite još jednu turbinu?
Onda trebate kupiti neki dvomotorni avion tipa F14,MiG 29,EF2000...
Ali onda duplo veća potrošnja.500ml/min na full snazi ukupno.
He,he di smo mi još od dvomotornog  zrakoplovka. Da, radim još jednu turbinu. Znaš kak se kaže, prvi mačići se uvijek bacaju u vodu. ;D ;D zar je potrošnja toliko tebi bitna?
Samo ti kupi sebi ili ju napravi da više vidimo joše nekoga s turbinom...ajd ...ajd.da ne pričamo bez veze dalje oko toga

 

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #96
thr  jet is bak
dobar dam ISTO TAKO I  dobro mečem
magic 3d --FUNTANA V2 --OS MAX 46 AX

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #97
da....da..


Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #99
Ajd molim Vas bez pretjeranog off-a na ovu temu. S obzirom da ću još raditi neke preinaken na usisniku vjerujem da će nekima biti još zanimljivosti na ovoj temi.
LP
Lukas

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #100
Rotor kompresora je pretpostavljam odljevak?

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #101
Rotor kompresora je pretpostavljam odljevak?

Pozdrav

to se vec oddavna ljeva u preciznom Livu,
frezovati pojedinacno je ubitacan posao a poslije frezovanja TEK dorada,uklanjanje slajfanjem tragova Frezera,
dok je ljevanje igrarija pod uslovom da imas Alat za livenje u Vosku.
kod Luke ne znam?
Iv

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #102
I kompresor i turbina su lijevane, obrađene te poslije balansirane. Ti dijelovi se mogu raditi i glodanjem na 5-osnoj CNC glodalici ali to je daleko skuplji i dugotrajniji postupak koliko ja znam.Mislim da bi cijena bila tri puta veća za isti proizvod. Glodanjem se dobiva precizniji proizvod sa savršenim finishom. I lijevanje je precizno ali vide se mane te se više materijala mora skidati pri balansiranju. Za ovakvu primjenu na RC jet motorima, sve je uglavnom vakumski lijev uz pregled X-zrakama poslije samog lijeva.
 

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #103
I kompresor i turbina su lijevane, obrađene te poslije balansirane. Ti dijelovi se mogu raditi i glodanjem na 5-osnoj CNC glodalici ali to je daleko skuplji i dugotrajniji postupak koliko ja znam.Mislim da bi cijena bila tri puta veća za isti proizvod. Glodanjem se dobiva precizniji proizvod sa savršenim finishom. I lijevanje je precizno ali vide se mane te se više materijala mora skidati pri balansiranju. Za ovakvu primjenu na RC jet motorima, sve je uglavnom vakumski lijev uz pregled X-zrakama poslije samog lijeva.

Glodanje zaboravi,SAMO kod Prototipa a dorada poslije glodanja je veoma mukotrpan i dug posao,
Livenje je veoma jednostavan postupak i samo u Vosku,tu ide glatko,radio sam sa Firmom koja lije za BEHOTEC
Iv

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #104
Znaci i turbina je lijevana i iz jednog komada. Ocekivao sam da je disk sa umetnutim lopaticama ko kod pravog.
Sto se tice pregleda nakon lijevanja i obrade vjerojatno osim X-ray-a koriste i druge metode prije davanja u upotrebu. Nisam siguran da obrada odvajanjem cestica na bilo koji nacin dolazi u obzir kod takvog materijala i na takvim debljinama materijala. Vrlo zahtjevan odljevak, s jedne strane debeli disk a s druge tanke i kratke lopatice... Usudio bi se reci da je jednostavnije napraviti disk posebno a lopatice lijevati pojedinacno i umetati.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG