Skip to main content

Topic: Ručni rad KJ66 Mlazni motor (Read 140553 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #285
Ako kome zatreba za djelove ja vam imam dvije potpuno nove turbine od kamiona.
Možda možete nešto iskoristiti.


lp lija

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #286
Ako je riječ o motorskoj radijalnoj turbini onda hvala, ali ne mogu ih koristiti radi koncepcije motora. A kompresor je žali bože skidati sa gotovog turbinskog sklopa s obzirom na cijene kompleta i kompresora samog za sebe.

LP

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #287
 .. evo danas sam si raskrvario sve prste bruseči ručno ovaj difuzor .ide polako a sutra ču probat izvadit ovo što je pofarbano plavo .                                                 

Uploaded with ImageShack.us

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #288
Bravo!
kakav kompresor i turbinu planiraš stavit?

 

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #289
pa kompresor imam od nekog turboladera promjera 83 mm ali ču ga potokariti a turbina bi išla 70mm a koja če biti neznam .moram vidjeti gdje to nabaviti ali o tome sad još ne brinem .samo da taj difuzor več jednom sredim ostalo mi izgleda lakše.jedino tu trebaš usluge glodalice a to je koma u nas nači dobrog i pametnog meštra koji ti napravi ono što tražiš i nepita previše.sa tokarenjem je lakše izači nakraj.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #290
Jezgra sa novim kompresorom. Morao sam malo modificirati s obzirom na novi kompreosor...i uvodnik isto tako. Opet podešavanja i pimplanja. Sve mi se promijenilo s obzirom na novi komprsor. Morao sam malo pobrusiti i statorske lopatice radi većeg protoka kompresora. Stalno izmjene..moja duša nikada zadovoljna.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #291
Jezgra sa novim kompresorom. Morao sam malo modificirati s obzirom na novi kompreosor...i uvodnik isto tako. Opet podešavanja i pimplanja. Sve mi se promijenilo s obzirom na novi komprsor. Morao sam malo pobrusiti i statorske lopatice radi većeg protoka kompresora. Stalno izmjene..moja duša nikada zadovoljna.
odlicno izgleda to je kompresor iz familije 179- 0022 , 0023  , 24 itd    a tvoj je mislim 0023   , jednu stvar ne razumijem 
 zasto si mijenjao kompresor ovaj sada sto si stavio on bolje komprimira zrak u samom sebi jer ima 16 lopatica i to pod drugim kutem , ovi kompresori su inace vrlo eficijentni  jer to mozda razlog ?  a gdije su ostali kompresori ? (si mozda pod jelku
stavio dobro ti si inace sto se tice limita u vezi poklona za ovu godinu ostvario nemas vise prava na to )  ... modeljet  :) :D :D 

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #292
JE. Bolji kompresor po performansama. Razlog promjene.....ima ih nekoliko ali uglavnom radi uporabe kvalitetnijeg i boljeg(novije generacije) kompresora. 0023 je vrlo dobar i vjerujem da će dati dobre rezultate. Ovo je isto neka vrsta hibrida, razvojni primjerak pa ćemo vidjeti rezultate. S obzirom da volim razvijati  motore (dati mu dašak sebe u svakom) tako ću napraviti i s ovim. Dakako, rezultate ćemo vidjeti kada motor prvi puta zazuji.
Ovaj kompresor ima totalno drugačiju zakrivljenost lopata pa se sada borim sa zazorima............nakon muke izrade jednog uvodnika....sada preuređujem sve ispočetka........liz...liz...liz :'(
Ma u stvari,....mislim da kužiš o čemu pričam.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #293
JE. Bolji kompresor po performansama. Razlog promjene.....ima ih nekoliko ali uglavnom radi uporabe kvalitetnijeg i boljeg(novije generacije) kompresora. 0023 je vrlo dobar i vjerujem da će dati dobre rezultate. Ovo je isto neka vrsta hibrida, razvojni primjerak pa ćemo vidjeti rezultate. S obzirom da volim razvijati  motore (dati mu dašak sebe u svakom) tako ću napraviti i s ovim. Dakako, rezultate ćemo vidjeti kada motor prvi puta zazuji.
Ovaj kompresor ima totalno drugačiju zakrivljenost lopata pa se sada borim sa zazorima............nakon muke izrade jednog uvodnika....sada preuređujem sve ispočetka........liz...liz...liz :'(
Ma u stvari,....mislim da kužiš o čemu pričam.
  :P ma da kako da ne razumijem o cemu pricas , jedva cekam prve rezultate sa novim kompresorom ....  ::) :-\ ::) modeljet

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #294
Nakon 5 sati rada...završeno centriranje i gapiranje usisnika....gap je 0.1mm.....nahebo se podosta! Sada ide ostatak....bi će veselo samo što moram napraviti utor za gumicu na prednjem ležaju da ne bi došlo do rotiranje istog u tunelu. gumice imam ali nož moram napraviti. opet nešto :'( :'( :'( :'(
Pa onda sustav podmazivanja, brizgaljke....komora i kučište... :P :P
Cvetko...hvala ti na podršci..cijenim to.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #295
Nakon 5 sati rada...završeno centriranje i gapiranje usisnika....gap je 0.1mm.....nahebo se podosta! Sada ide ostatak....bi će veselo samo što moram napraviti utor za gumicu na prednjem ležaju da ne bi došlo do rotiranje istog u tunelu. gumice imam ali nož moram napraviti. opet nešto :'( :'( :'( :'(
Pa onda sustav podmazivanja, brizgaljke....komora i kučište... :P :P
Cvetko...hvala ti na podršci..cijenim to.
  ??? jeli kakav je ono tokarski stroj u pozadini , tvoje nesto ?  ako se ne varam on je njemacke proizvodnje firme  ROTVEREK
    i jos jedno pitanje koje ces turbinsko kolo upotrijebiti u ovom novom projektu ?  :) modeljet 

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #296
ISkreno...ne mogu se sjetiti proizvođača tokarskog stroja........imam ga u radioni. Stupna bušilica je Quantum..to znam.
Turbina je prema kompresoru 0023 dovoljna 66mm. Za sada ostajem na 66mm turbinama. Kada bi stavljao 0024 kompresor tada bih morao ići 70mm. barem bi bilo preporučljivo.može i 66 ali 70 bi bila bolja.  dakako imam obije vrste pa ako neću biti zadovoljan...promjene slijede. Prema proračunu, 0023 ima bolji protok nego orginalni garett  od kj66 ali i dalje , turbina može progutati protok i stvoriti dovoljnu snagu da okreće kompresor bez povećanja EGT iznad 730 st. E sadda to su sve računske pretpostavke -- a pretpostavka je majka svih zajeba  ;D

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #297
Nakon 5 sati rada...završeno centriranje i gapiranje usisnika....gap je 0.1mm.....nahebo se podosta! Sada ide ostatak....bi će veselo samo što moram napraviti utor za gumicu na prednjem ležaju da ne bi došlo do rotiranje istog u tunelu. gumice imam ali nož moram napraviti. opet nešto :'( :'( :'( :'(
Pa onda sustav podmazivanja, brizgaljke....komora i kučište... :P :P
Cvetko...hvala ti na podršci..cijenim to.
  ??? jeli kakav je ono tokarski stroj u pozadini , tvoje nesto ?  ako se ne varam on je njemacke proizvodnje firme  ROTVEREK
    i jos jedno pitanje koje ces turbinsko kolo upotrijebiti u ovom novom projektu ?  :) modeljet


Eh ako bi bio Njemacke proizvodnje tada bi bio minimum tri puta  skuplji,
ali dragi nasi Kinezi a ovaj je iz tako zvane "Crne Kine" (Taiwan) ali je dobar Stroj,
pod raznim nazivima ces ih naci,
svaki Prodavac lijepi svoju Etiketu i drugu Boju,
ja sam imao lijepu narandjasto-zutu i zadovoljan,
za poslove i ole preciznije imati Digitalni pokazatelj mjera je velika stvar ali Digi kosta duplo vise od Stroja.
Poz. Iv


Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #299
http://turbopower88.en.made-in-china.com/product-group/TeMmWSOUbJYj/Jet-engine-parts-catalog-1.html

jel netko naručivao šta od ovih chinesa.?valja li ta roba 'piše da su turbine od inconela??mada mogu oni pisat kaj god.

Pogledao sam detaljnije Slku jedne Turbine i nisam imao interesa gledati ostale,

Kvalitet - KATASTROFA
interesuje me sta ce reci Cvetko i Lukas ?

Poz. Iv