Skip to main content

Topic: Jezivo (Read 3120 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Jezivo

evo zašto ja preferiram struju  :-X
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Jezivo

Reply #1
Hoćete u komadu ili da vam narežem... :-X
Nije ni struja bezazlena, moj Trex 450 bez problema otpilio stabljiku fikusa debelu preko 2cm
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Jezivo

Reply #2
Ovo na slici moglo se dogoditi i s elektropogonom. U tom pogledu je elektropogon opasniji jer dodirom palice elisa kreče. Motori SUS traže za rad ipak malo više, pomak palice nije dovoljan, a i kad krenu svojom bukom jasno pozivaju na oprez.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Jezivo

Reply #3
Ove godine smo na kanalu imali tri slučaja, jedna izrezana noga i jedna ruka od elektro elise i jedna jabučica prsta od metanolca :-[ . Naravno sve pokrpljeno i uredno zaraslo uz nekoliko ožiljaka :)

Odg: Jezivo

Reply #4
i ja sam proljetos zavrsio na hitnoj. opalila me elisa metanolca po kaziprstu. polomila mi je nokat na dva mjesta i otrgnula bocno meso cijelom duzinom nokta i sa pola jagodice. sada se oziljak skoro ne vidi. ovo na slici mi prije djeluje da je od struje jer metanolac stane nakon par udaraca, a struja vrti dok se ne oduzme gas na palici.
struja zakon, nitro USTAV

 

Odg: Jezivo

Reply #5
slika je lažnjak
dobar dam ISTO TAKO I  dobro mečem
magic 3d --FUNTANA V2 --OS MAX 46 AX

Odg: Jezivo

Reply #6


I da je slika lažnjak -----tako nekaj dela samo struja----  klip te pomazi i stane ili otpili skroz zbog zakretnog moment---  struja ima naviku rezuckati dok ne isključiš rezuckanje
Nemam snage da razmišljam.

Odg: Jezivo

Reply #7
Neznam kud je ovaj gurnul ruku ali bi rekao negdje gdje ju nije stigao odmah maknuti.
 
Do sad me pilio samo nitro jer ima stalno nekog vrtenja i posla oko motora dok se vrti elisa, helić me samo natukao ali naglašavam da sam iz te šore izašao kao pobjednik, savladao sam T-Rexa450 samo tako a sa većim helićem još nisam imao okršaj   :-\
 
Vidio sam i druge kako ih rezuckaju elise ali ništa slično.
 
Da je ovog lika sa slike udarila obična dvokraka elisa na nosu aviona po ruci, nebi imao toliko rezova, brzo bi ju maknul.
 
APC elise znaju popriličnu štetu nanjet, neki su išli i na šivanje a ovo je malo previše.
 
Ovo izgleda kao da je tip bio na nečem i nije osjetio bol pa probao napraviti rukom cut-off motora  :-X
 
i to lijevom a elisa je bila mala i sa puno kv, ovak po slici mi izgleda da je umjesto sise primil elisu
 
sigurno je bil mrak a neki mali ventilator na mjestu gdje nikako nije smio biti :)
 
ako je pitanje jel to nitro ili elektro elisa rekao bi elektro