Skip to main content

Topic: moj prvi airplane (Read 20941 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: moj prvi airplane

Reply #45
hahaha evo onda jedan za rubriku BISERI  :-X


Odg: moj prvi airplane

Reply #47

Odg: moj prvi airplane

Reply #48
U načelu je O.K.
Ipak servo koji si izabrao nije baš neki, bolji ti je http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=662
Što se tiće punjača, ja bih ipak neki s displejem, kakve sam ti prije predložio. Ovaj će ti puniti, ali ništa nećeš vidjeti o stanju baterije, nećeš vidjeti koliko ti mah ulazi i nećeš moći izračunati dužinu leta; tako da se ne isplati, jer je razlika tek 6-7 dolara. Također, kad ne letiš bitno je baterije imati u tzv. storage funkciji, a to ovaj punjač nema. Ovaj ih uvijek puni do kraja, pa bi ti se baterije vremenom mogle napuhnuti i upropastiti.
Stanica je u redu za te novce, ja sam imao 4ch, sada je kod kolege s foruma i sve šljaka. Ova 6 ch za podešavanje zahtjeva spajanje na kompjuter i dodatni kabl tak da mi se nije dalo zafrkavati s tim. 4-kanalnu upališ, prebaciš neki kanal na reverse ako je potrebno, potrimaš i letiš :)
Tak, to je moje mišljenje, slobodno se još s nekim posavjetuj :)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: moj prvi airplane

Reply #49
evo promijenio te sitnice i 99% ce biti to to
hvala jos jednom

Odg: moj prvi airplane

Reply #50
nikako na zelenu granu s ovim avionom

ove polugice umjesto drva dali mogu neke zice od kisobrana npr
dali ce biti preteske

Odg: moj prvi airplane

Reply #51
Ček, polako, koje točno polugice; za pokretanje repnih površina ili ??
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: moj prvi airplane

Reply #52
pozz

dali netko izrađuje kitove (samo ljusku) na cnc ili slično modela od deprona ja bih uzeo jednu (yak 55...ili bilo koji 3d)
Ništa nije na cijeni. Cijena je na svemu.



Odg: moj prvi airplane

Reply #55
Kolika je masa s baterijom ciljano? Ako je bez sve tehnike preko 150 grama taj motor neće moći nositi se s masom.
Kupio ga i koma. http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=2107

Ne znam kolika je masa sve zajedno no napravio sam već gro depronaca od, budem postao slike za koji dan, mase od 150grama AUW do 500grama.

Najbolji još uvijek mi je nacrt 3Dbatix Diablo napravio sam ga cijelog od izoflora 6mm, i nešto skalirao da je promjer krila oko 85cm ili nešto manje.

Setup je:
6A esc
motor 20 grama http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2069
2 x HXT500
1 x HXT900 aileroni
380mAh 2s
jedna 3mm CF cijev kroz krilo i dvije 2mm pune za landing
i mislim da je 9x3.8 propeler

Sve skupa oko 250 grama s baterijom i leti na 2s, izvodi sve bez problema.
Na 3s opravdava naziv Diablo. iz ruke prema nebu da ga ne vidiš. Trebalo mi je da ga složim 3 sata.
Ljepilo koje sam korisitio je BISON ljepilo u spreju, kupljeno u Bauhausu. Oko 70kuna je bilo , ali ga još dan danas imam.

Drugi je bio Pylon racer  s malo modificiranim krilima, promjer 80cm sličan setup s drugim

motorom http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9378
na 3s avion ima ludu brzinu a opet se da totalno kontrolirati na manjim brzinama.

Doma imam izrezanih mali milijun modela, recimo 3d batixa imam par komada ali proces nije baš kompliciran za napraviti.
Kažem 3 sata od printa do gotovog modela. Isitna prvi je bio više oko 6 sati, no sada je oko 3.

Fora je kad tak radiš odmah napraviti 2-3 komada pa si miran neko vrijeme.

Još jednom totalna preporuka za gornja dva motora, izvrsne su snage za bilo što do 300 grama. Mada bez problema vuku i duplo, no do 300-350grama na rubu su da budu overkill, totalna snaga i mislim da je to svrha 3D aviončića. Nisam još spretan u 3D pilotiranju no bolje je ovako jer se čovjek lako izvuče iz nepovoljne situacije nego s slabim motorom.

Napravio sam jedan totalno ludi pusher trainer, od oko 150 grama. Može ga beba složiti. Budem postao rezultate letenja uskoro. Čekam bolje vrijeme.

Odg: moj prvi airplane

Reply #56
neznam kolko grama ce imat samo avion ostalo mogu pogledat posto na hobby kingu imaju gramaze djelova

zasad ce avion sacekat posto sam uzeo helikopter pa sad se s tim boksam

hvala na savjetu Moriaty

Odg: moj prvi airplane

Reply #57
I ja trenutno na helićima slažem 250GT 450MT složen i 450GT PRO u finisiranju, a u nedostatku lijepog vremena letim doma po sobi s Solo Pro 2:) valjda vlada neka heli groznica:)