Skip to main content

Topic: rc katamaran kina - tjuning :) (Read 10766 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: rc katamaran kina - tjuning :)

Reply #15
kakva flotila! :)

jedralka obavezno ostaje u rezervi da pokupi ove koji su ostali bez juhe na sred jezera :D

Odg: rc katamaran kina - tjuning :)

Reply #16
WaaaW!!!!   odlično izgleda!!!

Odg: rc katamaran kina - tjuning :)

Reply #17
jučer je sused nisde odlučio demonstrirati vještine obrade obojenih metala :)

pa je kormilo dovršeno

dijelovi



spojeni dijelovi



montirano/naljepljeno kormilo




slike su malo banana, jbg

slijedi ugradnja serva


(nešto sa imageshackom ne štima)

Odg: rc katamaran kina - tjuning :)

Reply #18
još par slika kormila

danas je pala probna vožnja na bandeku

ide puuuuuuuuno bolje nego prije

kormilo funkcionira za 10

filmić slijedi kad se uploada


Odg: rc katamaran kina - tjuning :)

Reply #20
heh tebi bar nije izgorio regler ko meni...

Odg: rc katamaran kina - tjuning :)

Reply #21
mjerenje brzine danas na Bundeku

postignuto je vrtoglavih 17,7km/h :)

čini se da smo počeli mjeriti iz vode :D

Odg: rc katamaran kina - tjuning :)

Reply #22
Napravio bih isti tuning, ali s 11,1v lipo baterijom, hoće li motori izdržat uz vodeno hlađenje i hoće li taj ESC biti dovoljan?

Odg: rc katamaran kina - tjuning :)

Reply #23
uh 380 na 11.1.   ???

teško ako ih ne obradiš......


Odg: rc katamaran kina - tjuning :)

Reply #24
Kako to misliš obraditi? Hoće li izdržat esc?

Odg: rc katamaran kina - tjuning :)

Reply #25
kaj piše na regleru? ja se s reglerom nebi igral osim ako imaš drugi.... onda isprobaj..... samo ne pretjeruj sa držanjem na maximumu....

brushed motori se razrađuju pod vodom da bi im se poboljšale performance....u ovom slučaju da izdrže 11.1v

Odg: rc katamaran kina - tjuning :)

Reply #26
Hvala, ipak idem na 7,4v  :-\

Odg: rc katamaran kina - tjuning :)

Reply #27
prema teoriji, a i nedavnom iskustvu (pogledaj malo pod postove sa zadnjeg okupljanja na jezerima na blatu) ovi brushed 380 NE izdržavaju pre dugo na 3S lipo (čitaj par krugova i to je to), barem ne na zraku

ovo razrađivanje pomaže u boljim performansama motora, ali ga neće spasiti od pregrijavanja

tako da ili 7,4 ili novi motori, esc,...

s druge strane ne košta te puno da probaš :D


imaj u vidu, da ti na full gasu, na 7,4V za 3 minute (na ovom katamaranu) motori dođu na 55 stupnjeva (skoro pa vrući)
ovo sam mjerio sa onom HK telemetrijom i treba im 5-10 min da se ohlade

on je skoro duplo teži od NQD winda, tako da i to treba uzeti u obzir kod izbora modela za tjuning

sad, da se vratimo na tvoje pitanje, provjereno je da NQD wind sa origigi reglerom radi na 3S lipo 30 sekundi bez havarije :)




Odg: rc katamaran kina - tjuning :)

Reply #28
čitao na jednom forumu,ne sječam se više di ali lik vozi već dobrih godinu i pol sa prerađenim 380 motorom avion.....samo veli da ga nesmiješ stalno držat na max i da ga moraš dobro podmazivat i nema frke..... a sad dal če i tvoji motori to izdržati to je veliko pitanje.....
da nas tojica isprobamo isto 99% sam siguran da ćemo svi tri imati različite rezultate izdržljivosti....

 

Odg: rc katamaran kina - tjuning :)

Reply #29
Slazem se, necu eksperimentirati, stavit cu 7,4v lipo i dobro. Nego ako koristis lipo, bis mi prodo onu 7,2V staru bateriju?