Skip to main content

Topic: 20-30A regler (ESC) u Zagrebu? (Read 2581 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

20-30A regler (ESC) u Zagrebu?

Pozdrav, ljudi!

Krenuo slagati konačno jedan quadcopterčić, i kako to samnom uvijek biva, ispalo da je 1 od 4 reglera škart (trokira, skače mu broj okretaja sam od sebe, throttle curve mu je totalno nelinearan). Obzirom da sam razlemio pa zalemio sve, premjerio, probao s dvije stanice i APM-om, kalibrirao nekoliko puta, resetirao nekoliko puta, probao s različitim motorima itd., prilično sam siguran da je ESC škart.

Elem, obzirom da sam se nameračio konačno dovršiti quad, pa mi se baš nekako ne da čekati opet par tjedana da stigne zamjena reglera izvana, zna li tko možda gdje bih u Zgb mogao za pristojne pare kupiti pristojan regler, komada 4? Malo sam van toka s domaćim dućanima, zadnje gdje sam kupovao je bilo kod Devčića (visio s njim na kavi svojedobno često, a i bilo mi blizu, pa je bilo praktično :D).

Odg: 20-30A regler (ESC) u Zagrebu?

Reply #1
Vidio upravo da ima RC Monster Shop HobbyKing 20A (pretpostavljam Turnigy rebrand?), al po faking 100 kuna.
Pa jesu oni normalni, to je 3x više nego na HobbyKingu!

Da ih kupim s EMS shippingom, još uvijek sam unutar cijene i tu su mi za 3 dana!

Edit: Pluramaks => 115 kuna za Dynam 25A. Ajd, to je već trunku normalnija cijena (35% skuplje nego vani).

Odg: 20-30A regler (ESC) u Zagrebu?

Reply #2
Koji je regler koji trokira, možda netko ima baš takav ?!
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: 20-30A regler (ESC) u Zagrebu?

Reply #3
Nemrem skužit.

Momci s www.jdrones.com su rebrandali nečiji ESC, a nemam pojma čiji.
Po izgledu, dimenzijama, težini, funkcijama, izbornicima i svemu što sam čuo prije, mislim da su zalijepili svoju naljepnicu na Hobby Wing Pentium, ali ne slaže se amperaža. Hobby Wingovi su 18A, 25A i 30A, ovo je 20A.

Smrdi mi na Hobby Wing Pentium 25A, s malo realnije napisanim specifikacijama :D

Odg: 20-30A regler (ESC) u Zagrebu?

Reply #4
Pa kud baš takav, mislio sam da je nešto učestalije :-\
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: 20-30A regler (ESC) u Zagrebu?

Reply #5
Ma. Obzirom da je bio kit trup + motori i regleri, uzeo to, da ne naručujem s pet strana.
A unutra je bilo ovo.

A i, rekoh, obzirom da je hrpa ljudi slagala isti kit, ako što krene po zlu, imam veću bazu pitanja i odgovora.

A i računao sam da su biseri makar istestirali reglere, kad su ih već prepakirali i rebrandali, ali neeeeee...  ::)