Skip to main content

Topic: k:početnički heli (Read 38179 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: k:početnički heli

Reply #120
8/23/2011 8:11:00 AM CROATIA 10004 ZAGREB CARINA Send item to domestic location (Inb)

Dakle moj Solo stize sutra najvjerojatnije. Baterije i rezerni dijelovi ako imam puno srece sljedeci tjedan, jos nisu Hong Kong napustile jer je Hobby King imao delay u pakiranju.

Slazem se sa moriartyem, pri ovim temperaturama takav helikopter ce se rastopit, doslovce

Odg: k:početnički heli

Reply #121
Ajde, pričekati ćemo onda dok malo zahladi....iako bi onda mogle i kiše doć :)

Ili možemo npr...oko 19:00.....tad je već ok jer je sunce na zalazu a imamo još oko 1h danjeg svijetla!


Odg: k:početnički heli

Reply #122
Ili se možemo naći i negdje oko 5 ili 6 sati ujutro, onda su temperature prihvatljive i u okvirima koje je postavio Moriaty ;)

U svakom slučaju prognoze vremena nisu baš obećavajuće - prema zadnjoj prognozi objavljenoj na stranicama jutarnjeg lista, visoke temperature će potrajati do 11. rujna  ??? , a prema meteo.hr-u očekuje nas još barem 7 dana 30+ temperatura.

Možemo pričekati hladnija vremena, a dotad se dopisivati ovdje i letjeti u zatvorenim i nadajmo se klimatiziranim prostorima  :)

Pozdrav!

@Slifer p.s. napisi ovdje dojmove kad ti stigne helic

Odg: k:početnički heli

Reply #123
Naravno  :)

Odg: k:početnički heli

Reply #124
Je, ja doma baš i neletim...stan nije baš za nogomet, jedva da je i za šah...i još je nakrcat koječim,čim se digne već je u lusteru, ima srazove sa ormarom, regalom ili pomiluje zavjese....barem za sad....ko zna kroz koji mjesec...

Inače u klimatiziranim prostorijama mogu letjeti samo na jobu...iako bi onda i ja zajedno s helijem brzo izletio :)



Odg: k:početnički heli

Reply #125
http://www.accuweather.com/en-us/hr/grad-zagreb/zagreb/forecast15.aspx

Idući tjedan bitno lošije vrijeme, kiša.

Možda tu bude neko dobro razdoblje pa da se onda skupimo.

Meni je ovo vrijeme koma.

Idem van tek oko 19h i to do parkića pored mene, i tam nosim 250 i 450. Budem 45 minuta i vrtim se nazad i mrtav sam. Sunce i sparina mi doslovno pojede energiju.

Odg: k:početnički heli

Reply #126
Gledam tu istu prognozu, ali ne vidim neko pretjerano zahladjenje. No nije nikakva frka. Prvo smo dugo cekali da dodju helici, mozemo se strpiti koji dan (tjedan) da vrijeme postane podnosljivije.

@Apachi Ma zacas ces to polovit. Ja sam ga u startu kresao isto po zidovima, ali sam ubrzo shvatio da komande treba fino i lagano dozirati i onda nema problema. Ako polijeces sa njim sa cvrste podloge (poda, stola,...) onda trebas malo zesce startati jer ga u protivnom zanese na neku od strana i pogodis stol, kauc, ormar,... Ja ga recimo u stanu startam iz ruke (gas je na otprilike 50 sa zamjenskim baterijama koje su teze ili 40+ sa originalnom) i onda ga lagano kontroliras i vozikas od kuta do kuta sobe ili jednostavno odrzavas da lebdi ispred tebe. Takodjer lakse ti je (barem meni) trimati ga u stanu jer nema vjetra kojeg vani uglavnom ima pa i na to treba misliti. Ne znam kako je kod ostalih ali ja moram trimati helic nakon svake promjene baterije, doduse samo rotaciju oko osi, ostalo je ok.

Pozdrav!

Odg: k:početnički heli

Reply #127
Aha, i kod tebe je tako....da ja sam već mislil da nekaj krivo delam, i ja bi morao to radit nakon svake ali sam malo lijen...zapravo nisam si još dosta truda dal oko te teme...ali vidim da nebu druge.... :)


a kaj se meetinga tiče...onda valjda sljedeći tjedan....

LP

Odg: k:početnički heli

Reply #128
Stigo solo danas rano ujutro, nista platit nisu ni otvorili.

Pisao sam na temi Solo Pro snizen na pluramaksu da sam napisao Hobby King-u da mi napise total iznos na invoicu za onolko kolko sam platio poslje koristenja bodova (cijepao sam racun sa bodovima da imam manji iznos kao potvrdu paypal-a.)
Samo cu rec da su me dobrano zeznuli i mogao sam imat problema sa carinom i verifikacijom iznosa da su otvarali.

Napisem vise, i dojmove poslje kad probam danas sam zauzet, a i moram do pluramaksa po punjac.

Odg: k:početnički heli

Reply #129
Ljudi pa ta živa ne pada ispood 30 stupnjeva još tjedan dva......

Odg: k:početnički heli

Reply #130
Kao sto rekoh nadjemo se oko cca 3 ili 4 sata ujutro  ;)


Odg: k:početnički heli

Reply #131
Može , tak i tak svijetli u mraku malo. Možemo ga i zapalit pa bude jače svijetlio. Imam male bočice benzina.

Probao sam na njega staviti par ledica ali nije mi uspjelo, naime imao sam prevelike ledice ;)

Ali sam neki dan baš stavio na 250GT strob na rep i plavu i crvenu na bokove  i fora izgleda u sumrak ;)
Ekipa okolo misli da je NLO. Fora se igrati s tim svjetlima.


USPUT:
da, trimanje solo helija svako malo je normalno. Pravo mi je čudo kad stavim novu bateriju i nemoram ništa taknuti. No s vremenom sam skužio da bolje kraće letiti, jer baterije dulje traju i napon onda ne padne toliko pa razlika od "friške" baterije nije velika, pa i trimanje je manje potrebno.
Usput još uvijek ne znam u kojem mi je stanju mali solo, još nisam provjerio da li su samo baterije u daljincu ili nešto ozbiljnije. Šta da kažem, nemam vremena ;) Ali danas budem ziher provjerio.....valjda...

Odg: k:početnički heli

Reply #132
Ma samo da nabavimo one reflektore s kojima su u II. sv. ratu osvjetljavali avione po nebu i mozemo na nocni let ;)

Kod mene mislim da nije pitanje baterije, odnosno njenog napona, jer kada ga istrimam sa jednom baterijom mogu dalje sa njom letjeti dok ju ne zamijenim, bez dodatnih intervencija za vrijeme leta, a kod druge odmah moram (katkad i ne :) ) trimati u totalno drugom smjeru.

Kad je vec tako vruce, pa mozemo vise pisuckati nego biti vani imam jos jedno pitanje (mozda problem) vezan uz SP. Ne znam je li to normalno ponasanje, ali helic puno brze leti prema natrag nego prema naprijed (bez obzira koji je tip komandi ukljucen). Takodjer puno brze (najbrze) leti ako sa ga usmjerim (valjda cu se dobro izraziti) dijagonalno (npr. na daljinskom pritisnuto istovremeno naprijed-lijevo/desno ili nazad lijevo/desno - ovo lijevo/desno se odnosi na bocni pomak a ne na rotaciju). Takodjer zna mi se dogoditi da kada usmjerim polugicu na daljinskom naprijed da krene naprijed no ubrzo se uspori (gotovo da stane) iako je i dalje komanda zadana skroz naprijed tako da ako ga hocu dovesti do neke pozicije moram to uciniti onim naprijed-lijevo/desno pokretima jer drugacije ne ide. E sad, mozda je to u slucaju SP-a normalno, a mozda nije, pa molim po tom pitanju neki feedback bar dok se ne nadjemo i vidimo kako koji SP leti.

Pozdrav!


Odg: k:početnički heli

Reply #133
Dakle... helic stigao danas ujutro kao sto rekoh.. u nemaloj kutiji koja je bila oko stiropora bez onog slikovitog poklopca u kojem je inace stiropor sola.. pravo cudo da mi nisu otvarali i da mi je to postal uopce donio

Rekao sam Hobby Kingu da mi na invoicu napisu 36,43$ (Drugo placanje, ostatak su bodovi) da mi ide sa paypal racunom.. i zena na chatu je to napisala kao napomenu ekipi u njihovom warehouse. Medjutim, panjevi ne da su napisali 37 umjesto 36, nego su jos doali 0,70$ iznosa na to (to je iznos koji je bio prebiljezen kao jos jednom itemu u narudzbi koji se 'otvorio' radi te napomene) . Da pojasnim : kada je zena s chata napisala napomenu za ekipu u warehouse, pored RTF sola se stavio "item" zvan "HOLD ORDER GIVE TO STAFF", koji je "kostao" 0,70$ (koji ja naravno nisal platio", ali panjevi su to zaracunali i mogo sam imat problema da su me trazili paypal racun.

Kupio sam punjac, napunio bateriju i iso letit. Reakcija mi je ista kao kad sam prvi put primio koaksijalca : Nikad to necu naucit letit  :D

Srecom imam dvoriste pa sam u travi.. ali solo pada.. i pada.. pa mi je tesko naviknut se da je rudder ljevo a ne desno.. ma joj. Sad se pripremam za drugo letenje. Za sad.. ovo je novi svijet za mene.. ko god je reko da FP nema veze sa Coaxom je bio u pravu.

edit : zaboravio sam napisat.. prva reakcija moje stare je bila : jel ovo od papira ?
^ Pa nije ni moja daleko od toga bila

Odg: k:početnički heli

Reply #134
Ako ti bolje odgovara mozes si prebaciti antenu na stanici (daljinskom) sa jedne na drugu stranu (odsarafis ona dva sarafa otraga i samo prebacis na drugu stranu) i onda ce ti rudder biti desno - to ti je ono Mode 1, Mode 2 kontrole. Malo isprobaj pa vidi sto ti najbolje odgovara.
Sto se padova tice, prvi dan sam ga skucao poprilicno puta, ali je sve dobro podnio. Uglavnom dobije se dosta brzo osjecaj, samo treba letjeti. Za početak ti ne bi bilo lose samo ga podici u zrak i lebdjeti sa njim ispred sebe i pokusati ga odrzati na jednom mjestu, a kad to uspijes onda kreni lagano vozikati okolo.

Pozdrav!