Skip to main content

Topic: Ukradena oprema - molimo pomoć (Read 15196 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ukradena oprema - molimo pomoć

Pozdrav svima,

Tvrtka Panoreklam je oko 1.5.2011. nabavila 6 metarski RC cepelin. Ideja je bila da se na cepelin nalijepi reklama i leti nisko na frekventnim mjestima.

26.5.2011. oko 22 sata tijekom vjezbe iza Soliduma (Skorpikova, Zagreb) zbog prejakog visinskog vjetra (na nekih 70 metara visine), cepelin je izgubio kontrolu i sletio 2.5 km dalje - pored Zeljeznicke stanice Podsused. Dok smo dosli do lokacije pada netko je sa cepelina skinuo gondolu motora zajedno sa baterijma, cime je rasteretio cepelin zbog cega je odletio u atmosferu i nismo ga dosad pronasli (i sumnjamo da cemo ga pronaci).

Prema rijecima ocevidaca: lopov je prepoznao radnu frekvenciju, baterije i motor, i ponasao se kao da mu je zlatno jaje pao u krilo. Iz toga zakljucujemo da se radi o nekom iz modelarskih krugova.

Zbog izgubljenog cepelina steta je veca od 40000 kn, a za ukradene rabljene komponente moze se dobiti oko 500-700 kn.

Nisam se dosad javljao jer su iz policije zatrazili diskreciju, no istraga je zapela pa saljem ovu obavijest na letacke forume:
Trazi se ridjokosi muskarac sa specificnom ridjom bradom koji vozi metalik srebrnu Fiat Bravu.
Slika lopova na djelu (klik na fotku za punu velicinu):



Takodjer, molim cijenjeno letacko drustvo da nam javi ukoliko primjeti prodaju:
- baterija Turnigy 18V, 5A
- baterija Zippy 11.1V, 2.2Ah
- Hacker 40L10 motora
- Graupnerov receiver i telmetrija
- propeler SlowFlyer 15x10.


Ukoliko netko prepoznaje lopova sa slike, neka se javi na neki od brojeva mobitela ili u policiju!
Za informaciju koja dovede do pocinitelja nudi se novcana nagrada!


Kontakt:
0959030581, Tihomir
0912403444, Jurica
www.panoreklam.hr
ili bilo koja policijska postaja

Hvala!

ps. ako sam postao u krivu temu, molim admina da premjesti gdje treba

Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #1
svasta, pa za vjetrovite dane se letjelica takvog tipa mora usidriti koliko ja znam a druga stvar nije da branim modelare ali s ovom izjavom navodnih "ocevidaca" kako je covjek prepoznao radnu freq i ostalo malo mi smjesno ispada, pa sta su oni radili kad je ovaj lapao te djelove? :o davali mu moralnu potporu?? katastrofa


cisto sumnjam da je itko do modelara upustio se u ovakav pothvat, mada nikad ne znas

Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #2
svasta, pa za vjetrovite dane se letjelica takvog tipa mora usidriti koliko ja znam a druga stvar nije da branim modelare ali s ovom izjavom navodnih "ocevidaca" kako je covjek prepoznao radnu freq i ostalo malo mi smjesno ispada, pa sta su oni radili kad je ovaj lapao te djelove? :o davali mu moralnu potporu?? katastrofa


cisto sumnjam da je itko do modelara upustio se u ovakav pothvat, mada nikad ne znas

Vjetar je do 20-30 metara visine bio sasvim ok, i po prognozi i po vjetrulji i po ponasanju letjelice u zraku. Cepelin je imao dovoljno snage u motoru da leti do vjetrova od 5m/s sa pikovima do 7m/s. Ocito je na vecoj visini bio jaci vjetar, prejak.

Očevidci koji su snimili fotografiju zadnjih se 6 mjeseci bave izradom bespilotne letjelice (necemo odavat koje i gdje, jer je u pitanju svjedok), pa su zbog toga i prišli mjestu pada i fotografirali cepelin. Tako da smo dosta sigurni kako su očevidci razumjeli komentare lopova, tj da su očevidci vjerodostojni.

Slažem se da mozemo biti na potpuno krivom tragu kada smatramo da je modelar u pitanju - ali jako tesko mi je povjerovati da bi laik jurio(jer je lopov zaista dojurio na parkiraliste) autom do srusenog cepelina, u tom polumraku prepoznao frekvenciju i motor koji nema na sebi oznaku i odmah prionuo na skidanje dijelova. Nekako nam ovo vise lici na covjeka koji je prepoznao pogon.
Da je kojim slucajem odusevljeno komentirao platno cepelina, posumnjali bi na padobranca ili paraglidera..kuzis? Takvom se logikom vodimo.

Zasto mu nisu nista rekli? Zato jer je lopov tolikom zestinom prionuo na skidanje dijelova da su pomislili kako je cepelin njegov i da covjek zna sto radi...pa su poslikali i produzili dalje.

Nitko ne može vjerovati da je itko u stanju to napraviti. Nesto padne s neba i ti krenes to raskapat..treba imat hrabrosti za takvo sto, jer lopov je bio svjestan da netko dolazi po tu letjelicu - motor je bio vruć, svjetla upaljena, telemetrija blinka..

Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #3
žao mi je što se to dogodilo. nadam se da ćete naći lopova. bar imate model auta i kakav takav opis čovjeka...


no meni je zapela cifra od 40 000 kn u oči.  ???
pa što ste toliko platili ili tko vam je to prodao po toj cijeni?

(cijene su cca, nisam pazio na svaki dolar, samo ugrubo pogledao na netu)
- baterija Turnigy 18V, 5A               300 kn
- baterija Zippy 11.1V, 2.2Ah          100 kn
- Hacker 40L10 motora                   500 kn     
- Graupnerov receiver i telmetrija     bubam 800 kn
- propeler SlowFlyer 15x10.                20 kn
-----------------------------------------------------------------------------------------
- platno-zeppelin                                   38 000 kn???

Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #4
žao mi je što se to dogodilo. nadam se da ćete naći lopova. bar imate model auta i kakav takav opis čovjeka...


no meni je zapela cifra od 40 000 kn u oči.  ???
pa što ste toliko platili ili tko vam je to prodao po toj cijeni?

- baterija Turnigy 18V, 5A
- baterija Zippy 11.1V, 2.2Ah
- Hacker 40L10 motora
- Graupnerov receiver i telmetrija
- propeler SlowFlyer 15x10.

Zaboravio si jos 4 servo motora na kormilima dubine i smjera..ali naravno da je cifra sve te elektronike zanemariva obzirom na to koliko dodje sami cepelin nosivosti 9 kg. Postoje i (puno) jeftinije kineske varijante, postoje i skuplje varijante tu u susjedstvu Hrvatske i istih su dimenzija, ali ovaj model u osnovnoj verziji kosta 6000$. Cijena je velika, mozda je (sigurno je) napuhana od strane proizvodjaca, ali tolika je, sto ces.

Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #5
u jbg ... steta ... frendu nedavno stigo 8 metarski ... i da cijena je takva ... njegov je oko 10K$




Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #6

Prema rijecima ocevidaca: lopov je prepoznao radnu frekvenciju, baterije i motor, i ponasao se kao da mu je zlatno jaje pao u krilo. Iz toga zakljucujemo da se radi o nekom iz modelarskih krugova.

Zbog izgubljenog cepelina steta je veca od 40000 kn, a za ukradene rabljene komponente moze se dobiti oko 500-700 kn.

Vrlo glup onda modelar ako je pustio u zrak 40000kuna, no s druge strane malo bi ćudno bilo da pokuša u Fiat Bravu utrpati puni cepelin ::)

To bi bio smijeh!

No šalu na stranu, vidim da stvarno to košta po netu, i definitivno bed. Nadam se da će se naći kradljivci. A sam slučaj nije ništa neobično za moral koji vlada posvuda(koji moral?).

No iskreno meni nekak sumnjivo da su se našli baš svi ti ljudi na pravom mjestu. Lik koji je to pratio do pada, moguće da mu je netko javio da je tamo?

I drugo likovi koji su snimali, a baš oni rade bespilotne letjelice. HM...
Kuže se u sve, a ne kuže da lik rastavlja i pušta to u zrak i odlazi. HM...

To bi Poirot riješio.

Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #7
u jbg ... steta ... frendu nedavno stigo 8 metarski ... i da cijena je takva ... njegov je oko 10K$





pa meni 10 i 38 tisuča nije isto znam da je skupo ali brate mili toliko nije.
ne kužim što ljudima to znači da pričaju po forumu takve gluposti i takve cifre neče ti ga nitko zbog toga vratit.

To je rizik takve zajeb.....
Ja kada letim na FPV isto ako padne može ga neko ukrasti ili ga ja neču nikada nači.
A da mi je znati ko ga je slikao i od kuda vam ta slika ?
Daj Bože da ga nađeš ali čisto sumljam ali koliko ja znam modelare s kojima se ja družim najčešće nitko to nebi uzeo štoviše stavio bi na farumu da je našao to i to da čovijek lakše nađe  bar bi ja tako napravio a i druga stvar jako bitna što ja radim napiši brate mobitel i ime i prezime na cepelin pa ti ga možda drugi put neko i vrati ja na svojemu imam broj mobitela.

Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #8
u jbg ... steta ... frendu nedavno stigo 8 metarski ... i da cijena je takva ... njegov je oko 10K$



pa meni 10 i 38 tisuča nije isto znam da je skupo ali brate mili toliko nije.
ne kužim što ljudima to znači da pričaju po forumu takve gluposti i takve cifre neče ti ga nitko zbog toga vratit.




40 tisuca kuna 6 metarski ... cca 50 tisuca 8 metarski!! 10 000$ :)
Otprilike je tolko reko cijenu ... naravno komplat ... od lampi, nosaca kamera ... do sta ja znam cega :)
Pitaj Robija on ga je vozio i bolji si je s tim deckima ... pa nek ti veli kolko kosta :)


Mislim da je od ovog lika uzeo http://www.minizepp.com/ ... nema cijene kolko sam vidio ... treba pitat na
mail :)


evo par slika :)











Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #9
al taj je bolji, ima bar zakretne motore (2!) i još na repu teći samo za skretanje.

ovaj kaj se izgubio je vjerojatno i loše upravljiv, nije bez vraga odlepršao....

jer da bi primio komandu s repa, mora se kretati kroz zrak.
a ovaj može ići gore/dole i zakretati se na mjestu.  :)

p.s. s njim su snimili ono za radler? ak dobro pamtim ulicu  :)

Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #10


p.s. s njim su snimili ono za radler? ak dobro pamtim ulicu  :)


nope ... ovaj jos nije nis snimao :) .. doso prije 10-ak dana u hrv. ... tek par
probnih letova ima! ... ovo je slikano prosli cetvrtak ... to je bio 2-3 let!

Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #11
vražja sprava opet prkosi gravitaciji

Da,čuo sam za vašu havariju ali i da ste ga uspjeli spasiti malo potrganog ,ali nisam znao za krađu.
Molim te možeš malo pobliže objasniti ono o ekipi koja gradi bezpilotnu letjelicu koja je (ako sam dobro razumio) u tom momentu došla ,snimila aktere svađe i otišla...
Pozdrav,Robert Godrijan,helifoto,leteća propaganda.

Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #12
a tko tu koga sada tu nešto ....... ne valja
malo prije je ukraden sada više nije nađen malo potrgan.
Ma ovo je neka zaj..... da se možda kakvi novci od osiguranja izvuku za štetu,znam ja jako dobro hrvatska posla!!!!!
Nemoj da mi slučajno neko sad ovo izbriše.


Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #14
a tko tu koga sada tu nešto ....... ne valja
malo prije je ukraden sada više nije nađen malo potrgan.
Ma ovo je neka zaj..... da se možda kakvi novci od osiguranja izvuku za štetu,znam ja jako dobro hrvatska posla!!!!!
Nemoj da mi slučajno neko sad ovo izbriše.
:D :D
Majki ti si legenda!