Skip to main content

Topic: Kanal - proba (Read 2793 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kanal - proba

Pozdrav,
evo malo se testiralo i sve radi super, jedino se treba poigrati još sa RTH(radilo je i to ali sam nekaj zaj.. :) )

OSD,link - dragon
video 1.3ghz ,diversity oracle , antena - inverted vee, patch 8db , ground plane omni  , cloverleaf ,skew-planar

FPV-kanal DOSD
 

Odg: Kanal - proba

Reply #1
4.1 km !  :)

bravo!

Odg: Kanal - proba

Reply #2
koje antene imas na diversity? patch i ? cloverleaf ili planar? koji video tx?

Odg: Kanal - proba

Reply #3
 
Tx inverted vee  -  Rx  patch 8db i ground plane omni 
Tx cloverleaf      -  Rx cloverleaf i skew-planar a bilo bi još bolje(ako se ide dalje) zamjeniti jednu za helical antenu
Lawmate Tx,Rx+ SAW mod

Odg: Kanal - proba

Reply #4
Skoro ko moj setup, samo ja sam svoju patch natrimao na 1280MHz jer im je tvornicki centar negdje oko 1160MHz i razlika je strasno uocljiva;
Jedino sta ja na drugom prijemniku imam samo omni 3dBi jer je na patch antena na trackeru i nema potrebe ni za cloverleaf ni bilo kakvu cirkularnu antenu, prijemnici isto Lawmate sa 17MHz SAW filterima, predajnici 100mw i 300mW sa Readymaderc i Lawmate 1W ali dipol antene, imaju bolji efekt na daljinu od inverted vee

Odg: Kanal - proba

Reply #5
 
ma krivo kažem, patch imam ali ju još nisam koristio sada je gore biquad 11dbi
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1328260 i isto
su mi sve antene natrimane na 1280mhz.
Dipol i inverted vee je ustvari isto,samo je fora u inverted vee da imaš jači signal u povratku a točno je da ćeš
najdalje otiči sa "pravim" dipolom

Odg: Kanal - proba

Reply #6
ma je se nisam htio zajebavat sa izradom tih pizdarija, imam L-com antene patch pa sam njih rastavio i na SWR metar ih skratio da dobijem najvise na 1280MHz, isprobavao sam vee davno i nema nikakvih prednosti u odnosu na dipol, cak se losije pokazala nego dipol, bolja je puno jedino na kratkim dometima ako se leti malo nervozno, sa naglim okretima,rool ili luping ali na daljini nisam primjetio razlike, cak je vise signal znao snjezit kod okretanja nego sa dipolkom