Skip to main content

Topic: HV- BESPILOTNE  (Read 9542 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HV- BESPILOTNE

Reply #15
zato i pitam...malo sam na Luckom bio pricao s njima, pa mi se nekako cinilo kako su za dosta stvari culi samo preko Interneta.....
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: HV- BESPILOTNE

Reply #16



Kao sto rekoh prije puno vremena moram prekopati po slikama,

ovo je slika jednog od prvih modela, nema kupole ispod trupa i nos je drugaciji u odnosu na kasnije verzije,

nazvan je Nick 001 po jednom casniku koji nam je svesrdno pomagao u projektu,

pretpostavljam da je slikano na Luckom, a godina bi mogla biti prva polovina 1993.

od tada je jako napredovao

tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF

Odg: HV- BESPILOTNE

Reply #17
naša je ekipa imala malo veču pilu,PATKA raspon 4 m,motor 200 ccm,za ono vrijeme čudo  8)

Odg: HV- BESPILOTNE

Reply #18
od kojih ste to materijala radili? kompoziti, ili neka drvena gradnja? kakve ste radio linjove koristili, koji band, prijenosni kapacitet, doseg?
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: HV- BESPILOTNE

Reply #19
plastika, kakva? nemam pojma, sjecam se da je bilo dovoljno mekano da ne aktivira upaljac na 20/30mm PAT zrnu, osim ako ne pogodi neke nosace u trupu ili krilu (aluminijske)  a pjesacko naoruzanje nije moglo napravit stetu (osim ako ne pogodi neki vitalni dio)

ja sam vrlo malo sudjelovao u samoj izradi

radio neke druge pratece poslove
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF


Odg: HV- BESPILOTNE

Reply #21
Ja samo znam da su čejeni u Konavlima pucali po nama 95 i da su drugo jutro bili snimljeni njihovi položaji u Crnoj Gori pomoću bespilotne letjelica, a popodne su Ameri raketirali njihove položaje , al su si u povratku dečki dali malo oduška pa su probili zvučni zid iznad Cavtata pa su popucala  stakla na hotelu Croatia, a ekipa s druge strane se više nije javljala.

Odg: HV- BESPILOTNE

Reply #22
Ja samo znam da su čejeni u Konavlima pucali po nama 95 i da su drugo jutro bili snimljeni njihovi položaji u Crnoj Gori pomoću bespilotne letjelica, a popodne su Ameri raketirali njihove položaje , al su si u povratku dečki dali malo oduška pa su probili zvučni zid iznad Cavtata pa su popucala  stakla na hotelu Croatia, a ekipa s druge strane se više nije javljala.

 :D :D :D :P

Ko Maksim po Drumu !


Odg: HV- BESPILOTNE

Reply #24
da ekipa na mom faksu su napravili totalnu sugu,a i nije poletjela....uglavnom bzvz bacen novac