Skip to main content

Topic: Nova pridošlica: ALIGN T-REX 550E V2 3GX (Read 3391 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nova pridošlica: ALIGN T-REX 550E V2 3GX

Eto, kako naslov kaže, želim podijeliti iskustva.

Dolazim iz svijeta 450 i otvaram prelijepu 550E V2 kutiju, sve je ljepo spakirano i na mjestu, klasificirano i obilježeno. Slaganje je  naspram 450-tke divota i harmonija svi šerafi su prave veličine, nisu pimplasti mali 1.5mm koje lagano strgaš, predivno... Kontrola kvalitete je savršena, svaki dio je dobro obrađen i pregledan, vijci za plastiku su divota; veliki navoj bez rizika trganja ( naravno, jedino ako si konj onda ga j... ). Sve se slaže nekako brzo, sve je pod pravim kutom, nema nikakvih problema, sve tako lijepo paše, za jedno popodne, T-REX je složen, još samo elektronika.
Torque tube je divota, naspram remena, ima bolje performanse i lakše se sastavlja i nema zajebancije oko navlačenja repa da bi dobio pravilnu zategnutost, ne razumijem zašto željeti remen.  Rupe na tail boom-u su na pravom mjestu, rep je vertikalan, a ima i rupicu za vijak da se zaključa, ne znam zakaj 450 nema. Negdje sam pročitao da je frame za V2 2.0mm ali nije, 1.6 mm je i dalje. Na fast-ladu ima carbonac od 2mm za 550tku od Fusuna, ali iskreno mislim da nebu trebalo.

Najteži dio je bio stavljanje motora i spajanje sa ESC-om, to me malo isfrustriralo jer nisam bio siguran oko pozicije ESC-a pa sam ga par puta šarafil (motor). Motor je naspram 450-tke milina za gledat ( 4 konja ) 600MX. Heli je ljepi veliki, sa najljepšim align canopijem ako mene pitate. Sve u svemu mislim da je 550-tka pravi pogodak. Swashplate je od 600-tke i mislim da se međusobno mogu mijenjati.

Od pakiram 3GX, nutra je USB dongle, sami 3GX i kablovinje za receiver, mali CD sa softwareom i naljepnice. Idem instalirati software za 3GX, na CD-u su uputstva kak instalirati software (jesovanje(next, next, finish)), ono kaj me nervira je što želi instalirati glupi .net 3.5 na win7 x64 koji to već ima i odmah mi je jasno da je software rađen u .net-u, pih. Vidim ima dll-ove od infragistics kontrola radio neki .net-ovac, mislim si to bu se rušilo. I naravno, instalira se software, odabereš jezik i *PUF* unhandled exception, program se sruši zato kaj nemre do txt fajla u kojem spremi koji si jezik odabrao, katastrofa. Nakon što sam datoteke prebacio iz program files (x86) u "program files", onda je profunkcioniralo, no spojim 3GX sa usb dongleom i ne želi se spojiti zato što moraš napajati 3GX iz baterije, nije kao Castle Creations koji ima daaaleko bolji software i ESC ti se napaja iz USB-a, kod 3GX je samo serijski kabel. Tak da niš, bum ga ručno podesil. Podešavanje je ajde prošlo glatko sve je po uputstvima osim zadnjeg koraka koji ti ne veli da sad trebaš isključiti napajanje.

Servoi su brzi glatki i pjevaju :), DS620 mi se čini brz, gladak i dovoljan, no tek trebam letiti (nemam bateriju, imam samo 3s s kojom sam setupirao heli). Heli je čvrst, kompaktan canopy se ljepo zakvači, sve u svemu mrak... preporučam. Moja ocjena bi bila 9.5/10 za sad (zbog 3GX softwarea), kasnije bumo vidli.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Nova pridošlica: ALIGN T-REX 550E V2 3GX

Reply #1
Dobro došao u klub. Ako ti ne bude što jasno - pitaj.
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Nova pridošlica: ALIGN T-REX 550E V2 3GX

Reply #2
Eto, letil sam! Nevjerojatno, iz prve se digne i stoji na mjestu rep ukopan stabilan rekao bi ko coax, vjetar puše ovaj nikaj. Stjena u zraku. Super mi je kaj je sve iz prve, sada ću povečavati gyro gain sve dok ne dobim hunting pa ga spustiti dok ne prestane, imal sam gain na 30% stoji, lagana pirueta, updejtal sam firmware od 3GX na 1.1, nema piruete gain na 40% sada idem na 50%, u upustvu piše 70% ali valjda bum polako došel do tam.

Jedina čudna stvar kaj mi se ne sviđa je da kad sam stavio jedan satelit receiver (spektrum DSMX od ar8000), DX8 se binda na DSMX, a kad sam dodal i drugi (zlu ne trebalo) onda se bindal na DSM2. Negdje sam čital da tak isto ljudi imaju problema sa V-barom i sa dva spektrum receivera, bug od spektruma (buy futaba (ili ne?) ) i tak...

Btw, prvi put vozim FBL, super je kaj heli dijeluje puno jači i stabilniji i ima manje dijelova. Moje mišljenje je da je flybar bye bye, no to se vidi i na tržištu.

Posebna zahvala Simpiju ;)
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Nova pridošlica: ALIGN T-REX 550E V2 3GX

Reply #3
A gdje si kupio V2 verziju?
Si siguran da je V2, a ne samo stari sa 3GX?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Nova pridošlica: ALIGN T-REX 550E V2 3GX

Reply #4
A gdje si kupio V2 verziju?
Si siguran da je V2, a ne samo stari sa 3GX?

Aha! Trik pitanje! :)

1. Newly designed aerodynamically efficient metal main blade control system, with high rigidity and superior control precision.
2. New lightweight high precision main gear, with excellent balance and stability.
3.The most optimal motor pinion ratio and tail gear ratio to achieve the most efficient power output and flight characteristic .
4. New lightweight rigid metal main shaft bearing blocks.
5. Integrated swash anti-rotation guide and gyro mounting platform.
6.Brand new CNC machined metal tail gear box, with thicker side plates to increase rigidity. The more streamlined design also allows for simpler disassembly .
7. Dual section battery mount for optimal CG position based on battery weight.
8. 3K carbon fiber side frame and base plate, simple yet highly rigid for ease of maintenance.
9. High quality 5mm carbon rod and CNC metal tail scissor control arms are used in rudder control system to improve rudder lockingand control effectiveness.
10. Newly designed rear mounted rudder servo mount, for pleasing aesthetic as well as improving side frame strength and protection to the rudder servo.
11. High speed rated thrust bearings in tail blade grips.
12. High efficiency torque tube drive.
13. Additional radial bearing is added to the one way bearing block to ensure smooth rotation, and eliminate jammed one way bearing.
14. High strength carbon fiber used on tail fins and tail boom supports.
15. New lightweight landing gears.
16. High grade airbrushed fiberglass canopy.

Imam ovo, ako je to v2, onda:

http://www.der-schweighofer.at/artikel/93900/hb_t-rex_550e_v2_3gx_combo
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Nova pridošlica: ALIGN T-REX 550E V2 3GX

Reply #5
Bome je V2.
Nisam znao da ga Svagi tako brzo dobio :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Nova pridošlica: ALIGN T-REX 550E V2 3GX

Reply #6
izgleda još jedan profič ! ajde pridruži nam se na lučkom ,sutra...

Odg: Nova pridošlica: ALIGN T-REX 550E V2 3GX

Reply #7
Imam dvije ovakve baterije i zadovoljan sam njima http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9518 7 min normalnog sport leta sa punjenjem cca 3500 mAh ili da mu dušu vadiš 5 minuta
Original vertikalac je malo pretanak pa ponekad zna doći do velikih vibracija, stvar riješena vertikalcem od 600-otke
Da ti kabina ne bi plesala u zraku le češala o servo linkove ja sam to riješio na ovaj način


Nadam se na sam ti malo pomogao za početak...
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Nova pridošlica: ALIGN T-REX 550E V2 3GX

Reply #8
izgleda još jedan profič ! ajde pridruži nam se na lučkom ,sutra...

Pozdrav!

Prihvacate li padobrance(ove bez padobrana) :):)?
Se smije znat oko koliko ste tam? Bili danas kolega Kano i ja oko 6-7 i nije nikog bilo.
X3, G380, 600n, 700n diesel,
nesto benzinjare drvene.
Pauwerd baj Đeti

Odg: Nova pridošlica: ALIGN T-REX 550E V2 3GX

Reply #9
izgleda još jedan profič ! ajde pridruži nam se na lučkom ,sutra...

Nis baš profić više entuzijasta sa buđetom. Hvala na pozivu!
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Nova pridošlica: ALIGN T-REX 550E V2 3GX

Reply #10
Nedjelja, od 10 ujutro dok Robi nemora doma.
Lucko...
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

 

Odg: Nova pridošlica: ALIGN T-REX 550E V2 3GX

Reply #11
Anto, hvala na savjetima, dobro si to riješio! Pogledao sam ja tvoj post i prije nego kaj sam uzeo V2 i bio spreman na nedostatke, no V2 riješava ovo što si spomenuo:

[attachimg=1]

rep upotrebom debljeg materijala postaje rigidniji i nisam uočio problem vibracija:

[attachimg=2]

Stavio sam i telemetriju i moram reči da je to super stvar i bez toga više ne letim:

[attachimg=3]

[attachimg=4]

Ova letjelica je fantastična i flight time koji dobijam je fenomenalan: Od nikite sa ovog foruma sam kupio Zippy Flightmax 6s 5000mAh 25C, hvala mu na tome, baterija je izvrsna. Poučen iskustvom baterijama koje sam posudio od Simpija; Zippy 6s 5kmAh 30C letil sam 7:30 min sa 50-60% kapaciteta. Napravio sam let sa svojom novom baterijom 25C od 9min i vratio se sa 50% kapaciteta! Nije za povjerovat! Head speed pri poljetanju i hover je bio oko 2100rpm. Program kojim sam dobio head speed je audacitiy, a ovo je tutorial kako to napraviti upotrebom FFT-a ( time function -> frequency function ):

R/C helicopter - DIY hatcam tachometer

Ima za kupiti i aplikaciju za iPhone, mislim da se zove helitach koja ti na licu mjesta zračuna headspeed.

Nedjelja u 10! izgleda da se vidimo, kako doći do te male piste? vidio sam neke vaše filmiće.

Ovo je pila:

[attachimg=5]

Fali mi još samo CC BEC PRO koji dolazi :) te bu to nadam se riješilo problem što ljudima rikava ESC ponekad...
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3