Skip to main content

Topic: JR ERGO 30 (Read 8759 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: JR ERGO 30

Reply #15
znaci moguce da je to krivo sastavljeno?
a za dijelove ebay,heliproz neki dijelovi pasu i od raptora
makinu sam kupio preko foruma
a sto se tice drvenih rotora mislis da je ipak opasno vozit sa drvenjacama u slucaju pada?..ili?
necu brzat malo po malo cu sve svladavat
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: JR ERGO 30

Reply #16
Ma drvenjače, osobno nisam fala bougu imao takvo iskustvo ali sam vidio po netu da izlete van jer puknu kod gripa.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: JR ERGO 30

Reply #17
ohoho to nisam znao onda cemo to prvom prilikom zamjenit
Hvala ti na savjetu  ;)
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: JR ERGO 30

Reply #18
znaci moguce da je to krivo sastavljeno?
a za dijelove ebay,heliproz neki dijelovi pasu i od raptora
makinu sam kupio preko foruma
a sto se tice drvenih rotora mislis da je ipak opasno vozit sa drvenjacama u slucaju pada?..ili?
necu brzat malo po malo cu sve svladavat

ma u slučaju pada da su od titana odu kvragu...
ako si iz Zg-a dođi na lučko ,nemoj brzati da ne sje...š nekajprije reda !

Odg: JR ERGO 30

Reply #19
iz Rijeke sam ali bi jedan dan kada mi dode ostatak elektronike mogao doci do zagreba ako bi se mogli dogovoriti pa da mi malo pomognes Robi i ekipa naravno ako moze  :)
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: JR ERGO 30

Reply #20
Glavne elise se moraju okretati u smjeru kazaljke na satu a repni rotor gledano bočne desne strane kontra kazaljke na satu, magnetski polovi zemlje, isto vrijedi i za balistiku, u kom smjeru su navoji u cijevi oružja okrenuti tako da izbacuju "projektil" u zadanu rotaciju.


Kaj ti to ozbiljno ili? Daj pliz neku referencu jer mi je to teško za povjerovat da coriolis utječe na rotaciju helića. To ti je isto ono s vodom dali se vrti u smjeru ili obrnuto ovisno o geografskoj dužini?

Ja mislim da se glavne elise se moraju okretati onak kak je konstruktor helija zamislio. Što se tiče ovih repnih elisa, mislim da su naopačke...

http://www.pilotoutlook.com/helicopter_flying/coriolis_effect_(law_of_conservation_of_angular_momentum)


treći post od vrha
http://www.helifever.com/forums/rc-helicopter-blades/446-big-blade-weight-imbalance/

InnovationMatters

Odg: JR ERGO 30

Reply #21
sad sam skroz zbunjen ali rijesit cemo to s nekim uzivo da provjeri je li sve dobro slozeno imam i manual i sve tako da nema brige  ;)
Vremena imam tako da cu strpljivo i polako
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: JR ERGO 30

Reply #22
OK.
Elise glavne se okreću gledajući odozgo na heli u smjeru kazaljke na satu. BASTA!
Bitno je da rotor se okreće tako da ako ga zamisliš kao kotač na tlu i da padne s osovine kretao bi se u smjeru od helija.
Ispravno?

Odg: JR ERGO 30

Reply #23
sad sam skroz zbunjen ali rijesit cemo to s nekim uzivo da provjeri je li sve dobro slozeno imam i manual i sve tako da nema brige  ;)
Vremena imam tako da cu strpljivo i polako

oprosti što sam išao previše u detalje i time te još više zbunio,

uglavnom u praksi gledano odozgo na helikopter, glavne elise se uglavnom kreču u smjeru kazaljke na satu dok istovremeno gledano sa bočne desne strane helikoptera repne elise okreču se kontra kazaljke na satu, nadam se da je ovo od pomoći =)
InnovationMatters

Odg: JR ERGO 30

Reply #24
sad sam skroz zbunjen ali rijesit cemo to s nekim uzivo da provjeri je li sve dobro slozeno imam i manual i sve tako da nema brige  ;)
Vremena imam tako da cu strpljivo i polako

oprosti što sam išao previše u detalje i time te još više zbunio,

uglavnom u praksi gledano odozgo na helikopter, glavne elise se uglavnom kreču u smjeru kazaljke na satu dok istovremeno gledano sa bočne desne strane helikoptera repne elise okreču se kontra kazaljke na satu, nadam se da je ovo od pomoći =)

Mislim da je moje jednostavnije ;)

Odg: JR ERGO 30

Reply #25
hvala vam puno na pomoci  :)
onda je kod mene nesto krivo jer kod mene gledano odozgo glavne elise se okrecu suprotno od kazaljke na satu,znaci to moram sredit
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: JR ERGO 30

Reply #26
Ma nema problema, svi smo mi bili a i još uvijek smo početnici =)


na slici možeš vidjeti na koju stranu su okrenute elise, zaobljeni rub vrha elise ide u smjeru rotacije.
InnovationMatters

Odg: JR ERGO 30

Reply #27
danas cemo onda u proucavanje manuala  :)
Inace mislim da nisam pogrijesio sa kupovinom barem tako mislim jer je heli dosta robusan i vjerujem puno stabilniji a 3D let me trenutno ni ne zanima sve u svoje vrijeme prvo da uopce to poletim
A ako se razbije boze moj skupit ce se dijelovi a razmisljao sam mozda kroz neko vrijeme uzet 450 klasu pa se na njom malo naucit i naravno izrazbijat je pa mozda na ovo prec ali to mi je sada veliki zalogaj jer imam jos za kupit neke osnovne opreme
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: JR ERGO 30

Reply #28
a u manualu stoji ovako  ???

je li ipak konstruktor zamislio da se tako vrti premda sam gledao i po youtube svima se vrti u desno glavni rotor
Ili je najbolje upaliti motor pa vidit kako ce se i sta vrtit?
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: JR ERGO 30

Reply #29
a u manualu stoji ovako  ???

je li ipak konstruktor zamislio da se tako vrti premda sam gledao i po youtube svima se vrti u desno glavni rotor
Ili je najbolje upaliti motor pa vidit kako ce se i sta vrtit?

@Vedran, samo ti postavi kako je u manualu (u smjeru kazaljke na satu). Elise se trebaju vrtiti kako je konstruktor zamislio,tako i složi. U tvom slućaju se okreču kao i kod ostalih helića, odn ako ti rukom okrečeš onako kako su nacrtali (obrnuto od sata) onda se repne okreču u nacrtanom smjeru i tu je sva zbrka...

@dadorcp, sorry ali tvoji postovi nemaju veze sa rotacijom elisa u smjeru ili obrnuto od kazaljke na satu ili sam ja nešto preskočio. Prvi post priča o coriolisu na samom rotoru a mi pričamo o coriolisu zemljine rotacije. Ili?
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3