Skip to main content

Topic: Futaba 8FG Super (Read 4965 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Futaba 8FG Super

Evo stigla mi Futaba!

Prvi dojmovi (prije nego sam do kraja ispraznio ono malo kapaciteta baterije što je ostalo, sad ju ne smijem dirat 15 sati - pitanje: "Kako izdržat?"  ;D )

Evo prvo ću je usporediti s Aurorom koja je jako popularna na ovom forumu:

Aurora ima nešto bolju plastiku, djeluje čvršće. No Futaba (meni) PUNO bolje leži u ruci, ima više 3-way switcheva, ima 14 kanala (od čega su 2 digitalna) koje možete dodijeliti bilo kojem sticku, switchu, trimu... Switchevi djeluju nešto kvalitetnije nego na Aurori, display je kristalno jasan (plavo osvijetljen) i manji nego na Aurori. Navigacijski gumb u iPod stilu me nije isprva oduševio (ipak je touchscreen nešto zgodniji), no funkcionira izvrsno! Nakon vrlo malo navikavanja, programira se vrlo brzo. Nativno radi na 2.4, znači nema modula i one šugave žice za antenu. FASST je FASST i mislim da se o tome nema što pričati. Stickovi su fini za popi*dit, djeluju bolji nego na A9. Stanica je dosta manja od Aurore i savršeno visi na neckstrapu, balanser nije potreban. I puno je lakša od Aurore. Evo to je ovak zbrda-zdola napisano, ali sve u svemu - jako mi je drago da sam ju uzeo, osobno puno više mi paše nego Aurora. Čak ću preboljeti i touchscreen  ;D Ustvari kad pogledam, touchscreen je jedina stvar koja mi se više sviđa na Aurori (e da, i podešavanje stickova bez otvaranja stanice)
Kad smo već kod toga u paketu dolazi i šarafciger za otvaranje stanice i podešavanje stickova.
Ja sam uzeo heli verziju jer mi više paše glatki throttle stick (i za avione) ali u paketu dolazi i onaj ratchet. Receiver (R6208SB) je manji nego sam očekivao i stati će čak u 250 heli bez problema.
Zasad je to to, kasnije ako se sjetim još nešto - napišem
MAK Zapad

Odg: Futaba 8FG Super

Reply #1
jako dobro.
Moja slijedeća je onda 14MZ ;)


Odg: Futaba 8FG Super

Reply #3
460 američanskih dolara + HAKOM + porez i 100 kn na ne znam točno što, nekakve carinske pizdarije
MAK Zapad


Odg: Futaba 8FG Super

Reply #5
Sa shippingom, century-rc.com. Najjača cijena na netu kaj sam našao. I towerhobbies sad ima dobru ponudu, dobiješ još jedan R6208SB receiver
MAK Zapad


Odg: Futaba 8FG Super

Reply #7
Jes, i to sa S-Busom (cijena je oko 130$ ak se dobro sjećam)

EDIT: znači dođe stanica, receiver, baterija (1300 mAh Ni-Mh, za EU tržište robbe daje Li-Ion), punjač, jadni neckstrap, manual, nekakve naljepnice, šarafciger za otvorit stanicu i onaj metalčić da dobiješ ratchet na throttle palici.

BTW ako tražiš 8FG, slobodno uzmi Mode1, mode prebaciš za 2 minute bez frke
MAK Zapad

Odg: Futaba 8FG Super

Reply #8
Što se više družim sa stanicom, to mi je draža  :)
Stvarno je jako fleksibilna, možeš izmiksat bilo što s bilo čim, ima neke brutalne swash mix sheme koje ću probat prokužit kad složim 250.
Potpuno sam se navikao na navigaciju prek onog touchsensor gumbića i stvar je prva liga. Ubo sam za 39 kn Toshiba SD karticu 2GB koja radi super s njom (ovo je tip za vlasnike/buduće vlasnike, jer nijedna SDHC kartica NE radi i većina SD kartica ne radi sa stanicom, ja sam imao sreće i napiknuo dobru), update je jako jednostavan i s verzijom 4.1 se dobije par finih featura.
MAK Zapad

Odg: Futaba 8FG Super

Reply #9
jedino sta su malo usrali sa dizajnom, meni osobno je ko da su je djeca radila za rucni rad u skoli isto ko i stanice od multiplexa :)

Odg: Futaba 8FG Super

Reply #10
Dizajn nije nešto najljepše na svijetu, slažem se  :)
MAK Zapad

Odg: Futaba 8FG Super

Reply #11
Davore jesi imao u rukama tu Futabu ;) ?
ma kad vidim dizajn vec osjecam da mi ne lezi :D , jos kad bi pogledao dolje poceo bi se plasiti, stvarno su ukakili izgled,daleko da to nije odlicna stanica ali ne svidja mi se kako izgleda

Odg: Futaba 8FG Super

Reply #12
E vidiš, da si ju primio u ruke imao bi drukčije mišljenje, stvarno leži u rukama da je to strava, lagana je, balansirana i stickovi i switchevi su mrak
MAK Zapad


Odg: Futaba 8FG Super

Reply #14
uh to bi ja na svoju JR stavio,imas koje viska?  :)
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote