Skip to main content

Topic: mig 21 (Read 9260 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mig 21

[attachimg=2][attachimg=3][attachimg=4][attachimg=5][attachimg=6]
struja zakon, nitro USTAV

Odg: mig 21

Reply #1
bit ce pusher, motor 2200 kv, 340w.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: mig 21

Reply #2
di si nabavio materijal

Odg: mig 21

Reply #3
u pevecu jos prije 3 godine.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: mig 21

Reply #4
I TO VISE NE POSTOJI JEL ?


Odg: mig 21

Reply #6
Pratim te i držim fige eewan. Meni je ovo savijanje materijala odmah na početku poremetilo volju za gradnjom, no vidim da kod tebe nema problema. Sigurno možeš očekivati nekoliko pitanja kad za to dođe vrijeme  ;)

lp,
Marko

Odg: mig 21

Reply #7
stvar je vrlo jednostavna, na onu stranu deprona koja teze puca kada se savija zalijepis cijelom duzinom siroki selotejp u smijeru kojem planiras pigati plocu i onda radis sto god hoces.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: mig 21

Reply #8
a jel postoji ali bas taj plavi glatki depron npr 3 mm
mozda bi ga bilo lakse savijati


Odg: mig 21

Reply #10
radovi idu dalje, obukao sam i veci dio doljnje strane modela.[attachimg=1][attachimg=2]
struja zakon, nitro USTAV

Odg: mig 21

Reply #11
Odličan posao eewane  ;)
Napiši koje su dimenzije i očekivana RTF težina.
Što se propa tiće vjerojatno ideš na 6x4 ako se ne varam jer će sa većim propom moment previše dolaziti do izražaja na modelu sa tako malim rasponom krila.
Moj gripen je fino letio sa 7x4 ali se moment itekako osjetio.
 
Pratimo te, sretno

Odg: mig 21

Reply #12
fala plavi.

raspon je samo 68 cm, duzina 130 cm, zaista smijesan raspon, model je doslovno cijev sa malim krilima. :)   za tezinu jos nisam siguran, ljepim sve sa vrucim ljepilom i to daje dosta vise tezine od uhupora, ali sam stedljiv pa sam do sada dodao samo 15 grama tezine. nadam se da ce mi trebati jos maksimalno toliko za zavrsavanje modela pa bi tezina trebala biti nekih 650 - 700 grama sa baterijom.  malo puno, ali je ipak to 130 cm duzine gdje je trup najtezi, a krila su samo jedna ploca deprona sa dvije sipke za ojacanje. mozda sam trebao trup obuci u 3mm depron pa bi model bio dosta laksi, ali me bilo strah da ne bude premekan...

napravio sam istog prije 3 godine, letio sam ga sa 160 w motoricem i 9x5 propom pa sam imao strasnih problema sa momentom. kada bi u brisancu dodao gas model bi se zakrenuo po 45 stupnjeva. sada planiram 7x4 ili 6x5 prop sa 340w motorom koji je duplo jaci pa ocekujem iste probleme. :)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: mig 21

Reply #13
fala plavi.

raspon je samo 68 cm, duzina 130 cm, zaista smijesan raspon, model je doslovno cijev sa malim krilima. :)   za tezinu jos nisam siguran, ljepim sve sa vrucim ljepilom i to daje dosta vise tezine od uhupora, ali sam stedljiv pa sam do sada dodao samo 15 grama tezine. nadam se da ce mi trebati jos maksimalno toliko za zavrsavanje modela pa bi tezina trebala biti nekih 650 - 700 grama sa baterijom.  malo puno, ali je ipak to 130 cm duzine gdje je trup najtezi, a krila su samo jedna ploca deprona sa dvije sipke za ojacanje. mozda sam trebao trup obuci u 3mm depron pa bi model bio dosta laksi, ali me bilo strah da ne bude premekan...

napravio sam istog prije 3 godine, letio sam ga sa 160 w motoricem i 9x5 propom pa sam imao strasnih problema sa momentom. kada bi u brisancu dodao gas model bi se zakrenuo po 45 stupnjeva. sada planiram 7x4 ili 6x5 prop sa 340w motorom koji je duplo jaci pa ocekujem iste probleme. :)

nemaš tu brige.. taj isti setup je bio na onom mom.. i išao je unlimited vertical.. jedino pazi na hlađenje za esc .. iako sad je zima.. a moj je planuo u sred ljeta..

Odg: mig 21

Reply #14
raspon je samo 68 cm, duzina 130 cm, zaista smijesan raspon, model je doslovno cijev sa malim krilima. :)   za tezinu jos nisam siguran, ljepim sve sa vrucim ljepilom i to daje dosta vise tezine od uhupora, ali sam stedljiv pa sam do sada dodao samo 15 grama tezine. nadam se da ce mi trebati jos maksimalno toliko za zavrsavanje modela pa bi tezina trebala biti nekih 650 - 700 grama sa baterijom.  malo puno, ali je ipak to 130 cm duzine gdje je trup najtezi, a krila su samo jedna ploca deprona sa dvije sipke za ojacanje. mozda sam trebao trup obuci u 3mm depron pa bi model bio dosta laksi, ali me bilo strah da ne bude premekan...

Raspon je odličan, vjeruj mi, moj mirage je 114 x 65 i odlično se vidi u zraku dok sam s težinama na jednom 670 grama, a drugi mi je 700 grama i oba lete odlično.

napravio sam istog prije 3 godine, letio sam ga sa 160 w motoricem i 9x5 propom pa sam imao strasnih problema sa momentom. kada bi u brisancu dodao gas model bi se zakrenuo po 45 stupnjeva. sada planiram 7x4 ili 6x5 prop sa 340w motorom koji je duplo jaci pa ocekujem iste probleme. :)

Baš smo Zoki i ja neki dan mjerili snagu tog 2200Kv motora na 40A i 2200mAh, sa 7x4 propom je bilo 32A i 360W snage (uz zamjetno zagrijavanje ESC-a) dok smo na 6x4 izmerili 25A i 280W snage (ESC blago topao) kaj je po meni vrh za modele od izofloora uz respektabilnu brzinu. Jedva čekam finalni look, nadam se da će biti u našim bojama  :)

lp,
Marko