Skip to main content

Topic: Koje konektore koristite (Read 2482 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Koje konektore koristite

Pozz ekipo...

Bilo bi dobro vidjet koje konektore najćešće koristite i za koje spojeve (baterija, esc, motor, (u/s)bec.......).
Ili još bolje, koji su vam se pokazali kao najbolji i najjednostavniji za sklepat..

Evo osobno se dvoumim uvijek oko toga.. u biti svi imaju prednosti i mana, al tražim neki all round ;)

Odg: Koje konektore koristite

Reply #1
XT60 koristim osobno i zadovoljan sam
MAK Zapad

 

Odg: Koje konektore koristite

Reply #2
je, super su.
spajas sam od nule ili kupujes one sa vec spojenim zicama, kolko negdje 8 cm ili tak nest... ?

Odg: Koje konektore koristite

Reply #3
XT60 su trenutačni mainstream konektori , u vrlo kratkom vremenu su zamijenili deans (koji su se pokazalijako loši).
XT60 su u biti 3,5 mm ženski bullet konketori zaliveni u plastiku, a muški su nešto drugačiji i slaba su točka XT60 u odnosu na originalne bullet.  Stvar radi do nekoliko desetaka A, nakon toga počinju problemi, recimo da bi bili OK do 50 A.
S vremenom 'muški' XT60 dosta oslabi.

Lemim ih najradije sam jer sam znao naletjeti na loše lemove.  Trik je u tome, da kada lemiš jednu stranu, na drugu obavezno staviti 'prazan' konektor, uštekati ga da se spriječi deformacija plastike pod toplotom lemilice.

Inače sve o konektorima u modelarstvu ima ovdje:

http://www.elektromodellflug.de/oldpage/hochstromst/hochstromstecker.htm

Damir

Odg: Koje konektore koristite

Reply #4
stoji sve..
samo sam htio vidjet kaj se kod nas najčešće koristi...

Odg: Koje konektore koristite

Reply #5
zavisi za šta ti treba ,neki depronac koji treba biti što lakši za bat -regulator JST plug, motor-reg 2mm bullet, nešto veče :zagi,heli 400 ,450 ,500 bat -reg xt60( navodno podržavaju do 60 ampa) također dosta učestalo i T plug (100 ampa) ,motor -reg 3.5 , 4 mm bullet . to su ti neka moja iskusva , ekipa koju znam tako nešto koristi i nadam se da sam ti pomogao

Odg: Koje konektore koristite

Reply #6
varijacija je puno... mislim da dosta veliku ulogu igra i subjektivni faktor...

Odg: Koje konektore koristite

Reply #7
Nedavno sam kupio female JR konektore na RCTimeru, za spajanje Rx-a i Ardua.

Dobio sam ovo:
[attach=1]

Poslao sam im mail i rekli su mi da meni najvjerojatnije trebaju muški konektori, tj da sam krive kupio:
[attach=2]

Eto, stvarno jesu u pravu, jedino prvi put vidim da ženski konektor treba ugurat u muški...

Odg: Koje konektore koristite

Reply #8
Ja samo PowerPoles ili za vece struje EC5
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24