Skip to main content

Topic: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8 (Read 126696 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #480
Moras dobru termiku naci da bi ga dizao bez motora, ali kako ti laser veli - napravi ga onda cim laksim. Ili ga dignes visoko motorom pa ugasis i uzivas polako jedreci. Ugradi pan/tilt za posebnu uzivanciju - pogotovo ako neces imati jos gore gopro ili slicnu hd kameru

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #481
thx..nego,jel i vi imate problem sa bevrc sajtom..mrzi me ici na njega jer mi se sve vidi na lijevoj strani u onoj uskoj koloni, a sredina je prazna i to jako jako iritira...ili je problem samo kod mene (ff browser)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #482
Moras dobru termiku naci da bi ga dizao bez motora, ali kako ti laser veli - napravi ga onda cim laksim. Ili ga dignes visoko motorom pa ugasis i uzivas polako jedreci. Ugradi pan/tilt za posebnu uzivanciju - pogotovo ako neces imati jos gore gopro ili slicnu hd kameru
da, kada cu si narucivati kameru definitivno i pan/tilt setup ide uz nju. a gopro mi ne pada na pamet kupovati.bar za sada dok ne naucim letjet kak spada a i dok je ne naprave kak spada :D kak rekoh, keychain bu za moje video uratke koje buju ionak samo klinci gledali sasvim dobra :D

a i ne planiram letat 100km kak neki pa ni ne trebam elektranu na modelu...da, fala na savjetu, znaci moguce je, no s posebnim, i ne kao do sada vec puno pazljivijim osvrtom na gramazu modela. ajme, sve mi trnci prolaze kad se sjetim kaj me ceka pod borom za novu  :P
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #483
X8 s GoPro na panu. Stvar ide preko dva zupčanika 6:1 pa stvar ne trza prilikom okreta kao na skywalkeru.


FPV X8 and GoPro on pan on Vimeo

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #484
Laser - evo par slika pan setupa. Mali zupcanik vrti winch servo (6 okreta od min do max signala), a na velikom je montiran nosac za gopro i fpv kameru - omjer zubaca je 6:1 da dobijem puni krug. Veliki zupcanik je namontiran na "prazni" MG servo iz kojeg sam izvadio sve osim unutarnjih zupcanika da bude cim laksi.  Morao sam i odrezati metalni nosic koji ogranicava okret na 360•
Ispod je komad spere koji sluzi kao postolje za oba serva i to je to.

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #485
GPS lokator se isplatio neki dan. Letio sam X8 i otišao malo predaleko sa preslabim baterijama, ali sam računao da ću moći dojedriti nazad. Vjetar se nije složio i morao sam sletjeti 2 km ranije.
Nije bila frka budući sam imao stabilizaciju i super sliku, tako da sam ga navigao u polje iza nekih kuća i ubrzo došao do njega.

Model je prošao bez oštećenja, pokupio ga i na putu sreo gđu s kojom sam kratko popričao jer ju je zanimalo što je to sletilo u polje. Kasnije kada sam pogledao snimku vidio sam da je gđa za svaki slučaj sama odmah otišla provjeriti o čemu se radi - sa nožem :)

Slijetanje i priča počinju na 3:20



X8 crash landing and examination on Vimeo




Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #486
Ha ha bravo.dobro da baka nije imala duplenku ili dugu devetku. :D
Ja sam danas instalirao video swich i testirao ginbal na x8.
Sve je spremno za letuckanje.
Kaj se tiče trackera isplati se imati i dva komada.
Preporuka instaliranje u zadnji dio letjelice.
Još jedna preporuka isprintajte naljepnice i naljepite na krila broj mobitela i napomenu da nalaznik dobije nagradu.

Još jedna napomena kod nižih temperatura batke i elektronika se drugačiji ponašaju pogotovo kod minus temperatura.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #487
Dag da ne misliš da jedino ti imaš problem sa kinezima i servačima , poslali su mi 180 umjesto 360  :'(.

Jedino je utjeha što je 360 već na putu , dokle će poslužiti i ovaj .

http://www.youtube.com/watch?v=5lokOh40a7o
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #488
Hahaha prijatelju ma ja bi bio zadovljan i sa 45 u ovom ocajnom trenutku! Hahaha uglavnom, meni nije dosao jos uvijek... Vec mi dolazi da narucim od drugog a ovog napadnem za lovu ali glupo mi je nekako. Najradije bi uzeo sa ready made rc jer imaju u ponudi ali nije na stocku. Njima vjerujem...

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #489
Prodajem X8 kupljen od Stipe. Još stoji u kutiji kako sam ga i kupio,sa svom elektronikom i motorom.

800kn do 10.05.
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.