Skip to main content

Topic: Izljevanje prednje maske pomoć (Read 4766 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Izljevanje prednje maske pomoć

Pozz
Imam cesnu 182 lanyu 1.6m.
Pa ako netko zna postupak za izliti prednju masku kako da napravim kalup i cime da je onda premazujem i gdje to mogu kupiti
Lp

Odg: Izljevanje prednje maske pomoć

Reply #1
Pozz
Imam cesnu 182 lanyu 1.6m.
Pa ako netko zna postupak za izliti prednju masku kako da napravim kalup i cime da je onda premazujem i gdje to mogu kupiti
Lp

ako ti se taj zahvat isplati,
dosta posla a i Materijal nije jeftin,kupi tamo gdje si kupio Model ako se moze kao rezervni dio dobiti !

Pozz.Iv

Odg: Izljevanje prednje maske pomoć

Reply #2
problem je sto trebam kupiti cijeli trup da dobijem masku

Odg: Izljevanje prednje maske pomoć

Reply #3
Najjeftinije ces proci ovako,

uzmi i od Stiropora napravi Masku,takvu kakva treba da bude s tim sto ju ostavi duzu za minimum 1cm,
to ovu stranu koja nalijeze na Trup,
uglacaj ga koliko mozes i oboji Bojom za Zid,Bojom kojom se boje Zidovi u kuci,
toliko puta dok zatvoris Pore a kod kasnijih namaza poslajfaj prije nego naneses slijedeci namaz,uzmi gustu Boju

sada taj Pozitiv zalijepi Papirom koji obostrano lijepi i na ravnu Plocu,
po donjem Rubu izvuci sa Plastelinom Radijus-Holkel da ti se Masa ne podlije pod Pozitiv,CIJELI Pozitiv kao i Plocu na kome je zaljepljen premazi Odvajacem koji postoji za tu svrhu,moze biti i Parket Mast ali najmanje 2 puta.
napravi od Sperploce,deblje Kutiju-Ram tijesnu da manje Materijala potrosis,
Kod Modelstolara trazi Poliuretan dvokomponentnu Masu a ta je za 15tak minuta potpuno tvrda i ispuni tvoj Kalup,ova Masa je gustine Meda
i ovo ti je najjednostavniji nacin

Ovo ti je uputa za uraditi Kalup-Alat za izradu same Maske-Kapotaza Motora a samu Masku radis od Staklene Tkanine.

Odg: Izljevanje prednje maske pomoć

Reply #4
mora biti i jednostavnijih nacina ja sam vidio da jednostavno uzmes glinu uguras u plastiku izvuces premazes staklenim vlaknima i to je to msm da je puno brze samo ne znam gdje da to kupim

Odg: Izljevanje prednje maske pomoć

Reply #5
ja, ako mislis da  je to bolje BUJRUM !

pozz, Iv

Odg: Izljevanje prednje maske pomoć

Reply #6
mora biti i jednostavnijih nacina ja sam vidio da jednostavno uzmes glinu uguras u plastiku izvuces premazes staklenim vlaknima i to je to msm da je puno brze samo ne znam gdje da to kupim

ovdje imas Experata vise nego inace kojekuda i naci ce se vec netko da ti pomogne,
Iv

Odg: Izljevanje prednje maske pomoć

Reply #7
Ajde izmjeri dimenzije trupa gdje dolazi kapotaž i dužinu do spinera,imam neki kalup za kapotaž pa bi ti to možda pasalo!

Odg: Izljevanje prednje maske pomoć

Reply #8
što je kapotaž

Odg: Izljevanje prednje maske pomoć

Reply #9
nisi napisao dali imas stari kapotaz ili ne,ako imas onda njega poljepi ,pokitaj pofarbaj i to je to

Odg: Izljevanje prednje maske pomoć

Reply #10
Ma imam ali hocu si napravit jos koji, jer ak taj koji imam ode necu imat od cega napravit drugi
a nova maska je dostupna samo ako kupim i trup

Odg: Izljevanje prednje maske pomoć

Reply #11
pa onda njega iskoristi za pozitiv :)

Odg: Izljevanje prednje maske pomoć

Reply #12
a od cega da napravim pozitiv

Odg: Izljevanje prednje maske pomoć

Reply #13
Od gline stari od gline

Odg: Izljevanje prednje maske pomoć

Reply #14
jel moze neko sastavit cijeli postupak u jednu cijelinu, od cega sta kako sta

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.