Skip to main content

Topic: osovina (Read 2692 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: osovina

Reply #1
čini mi se da je promjer 3.17 (pošto je helimotor)

osovina

Reply #2
kako ga planiras staviti na zagija


Sent from my iPhone using Tapatalk
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: osovina

Reply #3
pise dole da je 3,17mm i obavezno ovako nesto za taj motor,  moze se namontirati samo motor mount dobar i pici,  taj bi mogao prop ici, ali trebas jak regler, i dobru bateriju koja trpi veliko praznjenje, uzmi jedan prop 4,1x4,1 pa vidi kako ce se ponasati sa njim!

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__4674__Alloy_E_Prop_Spinners_AC376_3_17mm_to_6_35mm.html


Odg: osovina

Reply #4
po meni ti je ovaj motor bolji izbor sa 7x4 ili sa jacim reglerom 7x5 i 7x6, ja ga imam na zagiju, ide kao mutav,  imao sam i motor od 5100kv sa 4.1x4.1 propom, nije isao nesto brze, a brze je posiso bateriju!
http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=127&productname=

obaveztno ako se odlucis za ovaj motor sa rc timera, rastaviti i sa gornje strane dodatno poljepiti magnete sa epoxy smolom!

Odg: osovina

Reply #5
taj sa rc timera vec imam na zagiju, jos cu razmisliti......  :-\

Odg: osovina

Reply #6
kako si mislio ovaj motor pricvrstit na zagija  ???

Re: osovina

Reply #7
To i mene zanima
Sent from my n using Tapatalk
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Re: osovina

Reply #8
To i mene zanima
Bar to nije problem.. motor se prišarafi sa 'prednje' strane na plosnatu letvicu ili šper koji se onda 'potopi' i zalijepi u stiro jezgru.
Dio koji se okreće je onda okrenut prema sredini krila i treba izrezati otvor i vodove napajanja provesti pokraj njega.
Inače, ovaj motor mi se čini overkill za Zagija, previše grama i kv-a, zašto kada je 2826 2200 kv provjeren nebrojeno puta kao odgovarajući?
Damir

Odg: osovina

Reply #9
tocno tako, zar rotor mora biti iza  :o 


a pitanje je bilo dali je dobar za zagija, na kraju ipak ostaje rc timer  ;)  ali novi jer ovom lezajevi otisli,


dali je tko uzimao zamjenske sa rc timera i od kuda ih inace narucujete.

 

Odg: osovina

Reply #10
Evo kako sam ja pricvrstio motor:
%20%20Uploaded%20with%20[url=http://imageshack.us]ImageShack.us]

Okrenuo sam osovinu. Napravio aluminijski nosac , pricvrstio ga za motor sa 2 imbus sarafa sto dodju uz motor i priljepio nosac na zagi sa dva sloja armirane trake. (Sredina zagija i prostor  gdje se spaja motor je ojacan staklom)
Kod mene je H2223 4400KV i tjeram ga na 4.5x4.5 elisi. 50A ESC.

Odg: osovina

Reply #11
odlicno, no malo mi se cini preveliki krak tj udaljenost propa od nosaca to je cca skoro 5 cm, kakvi su dojmovi s tim motorom.


Lp Zoran

Odg: osovina

Reply #12
Motor je skroz ok. Sa 4.5x4.5 propom zagi ide ko metak (MH43 profil).Probao sam bio sa 4.75x4.75 ali nisam nikakvo poboljsanje vidio, mislim da je cak i malo sporiji bio. Ali za ovoliki KV 4.5x4.5 je ok elisa , motor i regler se ne griju. Prije ovog motora bio je Turnigy E500 4000KV i mislim da cu se vratiti na njega.
Na taj tvoj motor bi mogla ici 4.75x4.75 mozda cak i 5x5 elisa.  Javi rezultate.  Naravno sa tanjim profilom kao MH43 ako zelis brzinu , jer sa takvim motorom bi bilo krajnje neefikasno koristiti debeli profil.
Razmak od elise do nosaca 55mm.
Pozz.