Skip to main content

Topic: Turbinski helic (Read 2758 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Turbinski helic

cifra je da se smrzneš, pogotovo jer je u igri elektro a ne turboprop pogon.
mislio sam da se Majk jučer šali kada smo se sreli na livadi.

Sretno  :) i nadam se da taj model neće pasti, bila bi tragedija  :(

ne znam zašto si zapeo za elektro, ali s tim buđetom bi svakako bio unikat u HR i nešto ovakvoga, makar samo pogon, ako već preferiraš mikado frame
http://www.rchelicopterfun.com/cheap-turbine-rc-helicopter.html


Re: Turbinski helic

Reply #1
kaj njemu čestitate...treba čestitati onim radišnim momcima Simpiju i Majku kaj su mu šerafili dok je on pil kolu ZERO :'(

Re: Turbinski helic

Reply #2
Turbina na heliju je pušiona, ni blizu snage kao nitro, a kamoli elektro koji ima najbolji power to weight ratio :) Turbine se koriste za skalu
MAK Zapad

Re: Turbinski helic

Reply #3
Turbina na heliju je pušiona, ni blizu snage kao nitro, a kamoli elektro koji ima najbolji power to weight ratio :) Turbine se koriste za skalu

Totalno se slažem, bio bi to grijeh :). Meni je samo žao kaj je 690 a ne 630 koji bi bio agresivniji.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Re: Turbinski helic

Reply #4
ajmo slike pa da slinimo ko ljudi  ;D ;D ;D
dx9-xd8-gobac630

Re: Turbinski helic

Reply #5
onu slićnu turbinu vidio sam na pilatucu pc-21


Re: Turbinski helic

Reply #7
super izgleda

Re: Turbinski helic

Reply #8
kuku lele novcarka vice
ostalo nije u njoj ni sice
al osmjeh u wespena taj
naslucuje nam da je krocio u helic raj  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.


Re: Turbinski helic

Reply #10
Pored ovoga zvuka sumnjam da bi se netko približio...
Hebeno..... 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Odg: Turbinski helic

Reply #11
admin je od mog posta napravio novi topic, da ne bi bilo zabune,
ne slinim ja na turbo heliće pa da otvaram okolo topice  ;)

samo sam rekao u jednom drugom topicu, da za tih oko 7000€ koliko je ulupano za mikado, bi unikat u HR bio turbinski pogonjen helić,
nema veze što turbina nije za nije hard core 3D, što je robi1kenobi napomenuo,
jer sumnjam da će i ovaj elektro mikado, vidjeti neke turbo akcije, kada su tolike pare na kocki...
a sportflight niskog rizika pa i mild 3d može i turbinski onda izvoditi... kako je netko linkao par postova iznad...

ali svatko ima svoje gušte jasno, sve to ionako nema veze s razumom i nekim računicama, (ne mislim samo na heli, već na ovaj hobby u cjelini  ;D )
bitno da se uživa  8)

Odg: Turbinski helic

Reply #12
Tomislave situacija se po tom pitanju možda i promijeni. HK je najavio svoju turbinu još ove godine. Bit će zanimljivo vidjeti kolika će biti cijena i kakva će biti kvaliteta. Možda ćemo si moći koju i priuštiti. ;)
 
http://yfrog.com/h62nwtdmj
 
lp
Toni

Odg: Turbinski helic

Reply #13
Mislim da je riječ o 7000 kn a ne € za Mikado 600 SE karbon - obzirom da je u cijeni i elektronika to je dobra cijena.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Turbinski helic

Reply #14
admin je od mog posta napravio novi topic, da ne bi bilo zabune,
ne slinim ja na turbo heliće pa da otvaram okolo topice  ;)

samo sam rekao u jednom drugom topicu, da za tih oko 7000€ koliko je ulupano za mikado, bi unikat u HR bio turbinski pogonjen helić,
nema veze što turbina nije za nije hard core 3D, što je robi1kenobi napomenuo,
jer sumnjam da će i ovaj elektro mikado, vidjeti neke turbo akcije, kada su tolike pare na kocki...
a sportflight niskog rizika pa i mild 3d može i turbinski onda izvoditi... kako je netko linkao par postova iznad...

ali svatko ima svoje gušte jasno, sve to ionako nema veze s razumom i nekim računicama, (ne mislim samo na heli, već na ovaj hobby u cjelini  ;D )
bitno da se uživa  8)

7000€? Za to kupim 2 Logo Xxtremea, jedan 600SE sigurno ne košta ni blizu tome, kak davor veli :)
Zvuk turbine u heliju je mrak mrakova, da, ali u scale helijima (IMHO). I scale heliji se lete pitomo, tak da je i manja mogućnost dumb-thumbiranja u zemlju :D
Ali fora su ovakvi projekti, nema kaj
MAK Zapad